• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Remont Pomp & Irek Wojtczak

Z wielką przyjemnością zapraszamy zespół instrumentalistów wraz z ich mentalnym opiekunem, Jarosławem Marciszewskim, na koncert do Teatru Boto. To wydarzenie bez precedensu, jedyne w swoim rodzaju. Wspaniali wykonawcy i cudowne miejsce dla realizacji tego wydarzenia. 

gru 16

sobota, godz. 20:00

Sopot,
bilety 40 zł
gru 31-1.01

niedziela - poniedziałek, godz. 20:00

Sopot,
bilety 520 zł
Remont Pomp...
Jarosław Marciszewski gitara
Adam Żuchowski kontrabas
Irek Wojtczak saksofony, flety, bas klarnet

jazz - koncerty w Trójmieście


O ZESPOLE: 

Remont Pomp
- zespół grający muzykę etniczną, awangardową i improwizowaną, który powstał w 2003 roku przy Polskim Stowarzyszeniu na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną koło w Gdańsku. Inspiracją zespołu jest muzyka etniczna z naciskiem na bogactwo muzyki afrykańskiej. Remont Pomp odkrywa także przestrzenie muzyki eksperymentalnej, grając na nietypowych instrumentach oraz przedmiotach na co dzień nie kojarzonych z muzyką. 

Zespół gra na instrumentach perkusyjnych tj. djembe, balafon, kalimby, log drum, instrumentach melodycznych tj. metalofon, dzwonki chromatyczne, tank drum, kończąc na przedmiotach np. szklankach, butelkach, miskach, dzbanach czy beczkach. 

Remont Pomp ma w swoim dorobku cztery płyty. Pierwsza pt: Złota Platyna wydana w 2012 roku została nagrana z Mikołajem Trzaską i Majkiem Majkowskim. Kolejną płytę pt: Pomp Power zespół nagrał z Mikołajem Trzaską, ukazał się ona w grudniu 2016 roku. W grudniu 2022 zespół miała miejsce prapremierę płyty pt. Sam jesteś pompa vol. 1 następnie Sam jesteś pompa vol. 2. Zostały one nagrane z Mikołajem Trzaską oraz Adamem Żuchowskim. Dzięki tym spotkaniom muzyka zespołu na płytach zyskała bardziej free jazzowo, improwizowany charakter. 

Remont Pomp zagrał wiele koncertów w trójmieście jak i innych miastach Polski. Grał również za granicą w krajach tj: w Izrael, Niemcy, Słowacja, Irlandia Północna i Szkocja. Największym międzynarodowym osiągnięciem zespołu była ponad 2 tygodniowo trasa w Australii wraz z Mikołajem Trzaską, Rabih Behaini, podczas której zespół zagrał 5 koncertów.

Remont Pomp współpracował także z muzykami takimi jak: Tomasz Antonowicz, Ken Vandermark, Marzena Majcher, Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego, Raphael Rogiński, Paweł Szamburski, Wacław Zimpel, Michał Górczyński, Ray Dickaty, Artur Majewski, Paweł Romańczuk (Małe Instrumenty) i inni. Dwukrotnie zagra na Festiwalu Unsound w Krakowie. 

Zespół jest także odpowiedzialny za oprawę muzyczną spektakli Teatru Razem. Do tej pory wspólnie z teatrem współtworzył 17 spektakli. 

W skład zespołu od wielu lat wchodzą także wolontariusze zarówno z Polski jak i z zagranicy. Remont Pomp w ramach programu Europejski Korpus Solidarności gościł ponad 40 wolontariuszy z kilkunastu krajów. Byli to młodzi ludzie zarówno z Unii Europejskiej jak i z krajów partnerskich UE. 

W skład zespołu Remont Pomp wchodzą:

Magdalena Spaleniak 
Wojciech Birtus 
Sebastian Włodarek 
Jacek Cieślicki 
Jan Skiba 
Miriam Porębska
Jarosław Marciszewski 
Joanna Świeczkowska bilety: 50 zł, dostępne online lub na barze
https://stage24.pl/events/teatr-boto-1510

Opinie

Sprawdź się

Siedziba Muzeum Narodowego w Gdańsku przy ul. Toruńskiej 1 funkcjonuje jako muzeum od...?