• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Remix

kasy:
58 767-70-16
Niezależny projekt teatralny: REMIX, Holly Phillips w reż. Jana Dowjata w ramach Gdańskiego Stypendium Teatralnego.

Reżyser Jan Dowjat, aktorzy oraz producenci spektaklu: Nadbałtyckie Centrum Kultury z Gdańska, Centrum Stocznia oraz GCH Manhattan, Miasto Gdańsk zapraszają na kwietniowe spektakle REMIX-u

Spektakl będzie grany w: Gdańskim Centrum Handlowym Manhattan,
przy Alei Grunwaldzkiej 82, Gdańsk Wrzeszcz. Przeszklona sala, w której odbędzie się spektakl znajduje się na poziomie 3.

Przetłumaczona przez Jana Dowjata komedia młodej angielskiej dramatopisarki Holly Phillips opowiada o trójce współlokatorów zaraz po studiach. Oryginalny tytuł sztuki to Billy and the Crab Lady. Reżyser Jan Dowjat twierdzi, że na scenie tekst ten przekształca się w odcinek amerykańskiego młodzieżowego serialu komediowego połączonego z zasianą w nim przez autorkę dozą specyficznego gustu Quentina Tarrantino. To śmieszny i autentyczny portret młodych ludzi pomiędzy 20 a 30 rokiem życia, pochodzących z różnych warstw i grup społecznych, do czegoś dążących lub coś udających. To autentyczny, pełen napięć i spięć portret klubowiczów.

Historia stara jak seriale telewizyjne – dwóch kumpli – śmiały i nieśmiały – startuje do swojej nowej współlokatorki – ostrej dziewczyny i producentki filmowej. Na ten trójkąt nakłada się kolejny – ex dziewczyna, ex kochanek, ex DJ,któremu ktoś ukradł kolekcję winyli….

Cała młoda i sześcioosobowa obsada została wyłoniona poprzez wielomiesięczne poszukiwania castingowe - prawie jak na potrzeby filmu. Prowadzone one były wśród zawodowych aktorów z Trójmiasta, teatrów młodzieżowych, studenckich, offowych i kabaretów, a także wśród "naturszczyków". Rezultat to różnorodna i dopasowana do ról mieszanka scenicznych osobowości.

Występują aktorzy z różnych stron Polski, znani ze scen teatralnych i z filmu, a są to: Karolina Adamczyk, Marcin Bortkiewicz, Mariusz Zaniewski, Fabiola Kopczyńska, Oscar Mienandi i Dariusz Woronko.
Autorem scenografii jest Andrzej Sobolewski.

W kwietniowych REMIXACH gościnnie wystąpią remixujący na żywo muzykę DJs S!CK [Emergency] i MATTIAH [Emergency].

Spektakl powstał w ramach Gdańskiego Stypendium Teatralnego, przy pomocy producenkiej Nadbałtyckiego Centrum Kultury oraz Centrum Stocznia i GCH Manhattan.

Bilety do nabycia:
 w Multikinie, Al. Zwycięstwa 14;
 w punkcie LOTTO w GCH Manhattan, poziom -1;
 oraz przed na 1 godz. przed wejściem na spektakl w Manhattanie, poz.3.

Patronem medialnym przedsięwzięcia są: portal internetowy trójmiasto.pl; gdańsk,pl.wp.pl, independent.pl, SAR, Radiostacja, Maxmagazine, Aktivist.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery