Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów
Teatr Figur Kraków (Polska, Kraków)
Rękodzieło artystyczne

Ascetyczne i jednocześnie zostawiające ogromną przestrzeń dla wyobraźni przedstawienie, wykonane w technice teatru rąk. Aktorzy nie śpiewają, nie używają rekwizytów, nawet nie pokazują swoich twarzy. Tym, co w spektaklu gra główną rolę są ręce i poczucie humoru.

O teatrze:
Międzynarodowy zespół Teatru Figur Kraków (TFK) składa się z aktorów, lalkarzy, kuglarzy, plastyków, teatrologów i reżyserów. W przedstawieniach wykorzystują lalki niekonwencjonalne, teatr cieni, wyobraźnię. Pierwsze premiery TFK odbyły się podczas Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ulicznych w Krakowie w 2007 roku. Od tego czasu regularnie grają i prowadzą warsztaty. Działania adresują przede wszystkim do osób w wieku od 8 do 14 lat (i ich rodziców). Choć znają kilka języków, w spektaklach raczej milczą. Ze swoimi przedstawieniami wędrują po Krakowie, Polsce i świecie. Grają na podwórkach, w namiocie, w salach teatralnych.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery