• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Rebel Babel Komeda Big Bang

 • piątek, 20 września 2019, godz. 18:00
 • Lokalizacja
  Gdynia, Plac Grunwaldzki, Muszla Koncertowa, Śródmieście
 • Bilety
  wstęp wolny

Prawie stuosobowa orkiestra złożona z kilku polskich i europejskich big-bandów pod batutą Łukasza L.U.C. Rostkowskiego wykona utwory Krzysztofa Komedy podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w piątek, 20 września 2019 roku.

20 września
godz. 17:00 - koncerty w kilku punktach śródmieścia Gdyni
godz. 18:00 - Plac Grunwaldzki, koncert - Magda Kumorek, Anna Dereszowska, Rebel Babel Ensemble
godz. 20:00 - Muszla na Placu Grunwaldzkim - Komeda Big Bang


jazz - koncerty w Trójmieście


Pół wieku po śmierci polskiego kompozytora muzyki filmowej, twórcy znanych na całym świecie standardów jazzowych, jego utwory zabrzmią w przestrzeni miasta nierozerwalnie związanego z polskim kinem. W kilku punktach śródmieścia Gdyni równocześnie wykonają je orkiestry zaproszone do udziału w tym wyjątkowym muzycznym przedsięwzięciu. Symultaniczny akustyczny koncert rozpocznie się o godzinie 17.00.

Godzinę później muzyki Krzysztofa Komedy będzie można posłuchać obok Gdyńskiego Centrum Filmowego, przy Placu Grunwaldzkim, gdzie na Czerwonych Schodach zaśpiewają aktorki: Magda Kumorek i Anna Dereszowska. Towarzyszyć będzie im Rebel Babel Ensemble, międzynarodowa orkiestra orkiestr, w której spotykają się muzycy, raperzy i kompozytorzy. W ciągu trzech lat działalności w jej szeregach zagrało łącznie ponad 10.000 muzyków z 15 krajów.

Muzyczną kulminacją festiwalowego piątku, 20 września, będzie KOMEDA BIG BANG, czyli wspólny występ połączonych orkiestr - wszystkich zespołów, które wcześniej pojawią się na gdyńskich ulicach. O godzinie 20.00 pod kierunkiem Łukasza L.U.C. Rostkowskiego wykonają wybrane utwory Krzysztofa Komedy w akustycznej odsłonie. Koncert odbędzie się w nowo odrestaurowanej Muszli na Placu Grunwaldzkim, pomiędzy Teatrem Muzycznym i Gdyńskim Centrum Filmowym.

Projekt dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego "Niepodległa".

W trakcie 44. FPFF odbędzie się jeszcze jedno wydarzenie muzyczne: projekcja filmu niemego "Halka"(1929/32) w reżyserii Konstantego Meglickiego z muzyką na żywo autorstwa i w wykonaniu Jerzego Rogiewicza. Kompozytorowi na scenie będzie towarzyszyć zespół muzyków. Pokaz zaplanowano w ramach sekcji Skarby Kina Przedwojennego. O szczegółach poinformujemy wkrótce.

44. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych odbędzie się w dniach 16-21 września 2019 roku w Gdyni.

Przeczytaj także

Opinie

Sprawdź się

Przy wejściu do Parku Północnego wita nas rzeźba dżentelmena z cylindrem, siedzącego na kamieniu. Upamiętnia osobę związaną z historią Sopotu. Kto to jest?