Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Real Love - spektakl gościnny

teatr tańca
kasy:
58 344-05-73 w. 117
wystawia:
Klub ŻAK
czas trwania:
45 min.
Teatr Tańca Zawirowania
Real Love
11. Gdański Festiwal Tańca

Premiera 24.06.2018

Podczas kwietniowej odsłony 11. Gdańskiego Festiwalu Tańca w niedzielę pokażemy spektakl Teatru Tańca Zawirowania, który w odpowiedzi do przedstawianego w lutym Bromance'u, poruszającego temat relacji męskich i roli ojca, dotknie kwestii macierzyństwa. O spektaklu pisze Anna Czajkowska: "Trzy tancerki jawią się jako trzy osobne byty - indywidualne i niepowtarzalne; różne, a jednak podobne. Jak matka i dzieci, na zawsze zespolone, rozumiejące się bez słów i bliskie sobie. Kobiety - zjednoczone w opowiadaniu o narodzinach, miłości i przemijaniu."

Do stworzenia choreografii na trzy kobiety w różnym wieku Teatr Tańca Zawirowania zaprosił Daniela Abreu. Miłość i śmierć, to wątki, ustawicznie pojawiające się w spektaklu, który hiszpański choreograf ubrał w formę wiersza, przepełnionego poetycką symboliką oraz znaczeniami z pogranicza metafizyki. "Real Love" to misterium narodzin i przemijania. "jego energia faluje w naturalny sposób, odwołując się do wrażliwości i angażując wszystkie zmysły widzów. Artystki nie boją się przekraczania cielesnych barier, w tym nagości; są niezwykle szczere w swych opowieściach. Ogromna dawka zmysłowej energii, emocjonalność i dynamika, otulone piękną muzyką, są niezwykle sugestywne (...) Przestrzeń na indywidualne refleksje i własne interpretacje jest znaczna, co rodzi niejasności, choć dużo częściej pozytywnie inspiruje i wzrusza." Pisała Anna Czajkowska po premierze.

Choreografia: Daniel Abreu
Reżyseria świateł: Witold Kaczkowski

Wykonanie: Ilona Gumowska, Elwira Piorun, Izabela Prokopek

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery