stat
Impreza już się odbyła

Radykalna Orkiestra Pomorska

Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku nieraz w swoich działaniach eksplorowało temat kultury i tradycji Pomorza oraz muzyki tradycyjnej. Tym razem, we współpracy z Festiwalem Radykalna Kultura Polska, zebraliśmy grupę artystów, którzy - pod szyldem Radykalnej Orkiestry Pomorskiej - będą prowadzić muzyczne poszukiwania, opierając się na lokalnych, pomorskich i kaszubskich tradycjach.

Do udziału w tym niezwykłym combo zaprosiliśmy takie trójmiejskie znakomitości jak Emil Miszk, Jakub Klemensiewicz czy Emiter, a także artystów z innych części kraju, który pod wodzą skrzypka Macieja Filipczuka od dłuższego już czasu z powodzeniem badają i łączą repertuar oraz techniki wykonawcze wiejskiej muzyki tradycyjnej z praktykami kompozytorskimi i improwizacyjnymi awangardy, muzyki "poważnej", jazzowej czy elektronicznej.

koncerty w Trójmieście


Podczas koncertu usłyszymy oryginalne tematy i melodie z Pomorza w nowych opracowaniach oraz premierowe kompozycje, nawiązujące do pomorskiego dziedzictwa muzycznego technikami wykonawczymi, instrumentarium, a przede wszystkim nastrojem i atmosferą nadmorskiego pejzażu dzwiękowego. Radykalna Orkiestra Pomorska jest projektem otwartym, który narodził się z chęci zainteresowania dzięki nowoczesnej formie prezentacji - tradycjami Pomorza lokalnych i przyjezdnych odbiorców kultury. Wierzymy, że szukając dla tradycji nowoczesnego języka, czynimy ją żywym elementem współczesności, a nie obiektem ze skansenu czy muzeum.

Skład Orkiestry:
Emilia Bolibrzuch - skrzypce
Łucja Siedlik - skrzypce
Maria Stępień - skrzypce
Maciej Filipczuk - skrzypce
Marcin Lorenc - skrzypce
Piotr Gwadera - dżaz
Marcin Dymiter - elektronika
Emil Miszk - trąbka
Jakub Klemensiewicz - klarnet, saksofony
Michał Bieżuński - tuba

Informacja o biletach

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Sołdek jako statek-muzeum zacumowany jest na stałe...?

 

Najczęściej czytane