stat
Impreza już się odbyła

RUUPs | warsztaty, koncerty, słuchowiska

Zapraszamy do udziału w szeregu działań, którymi chcemy wspólnie przywitać RUUPsy estońskie megafony. W niedzielę 12 lipca o godzinie 12.00 rozpoczynamy szereg warsztatów, koncertów i słuchowisk.

16 - 25 lipca 2021, godz. 10:00 - 22:00

Wstęp wolny
cze'22 3

piątek, godz. 20:00

Sopot,
bilety 180-240 zł
Kup bilet
Idea RUUPs
RUUPs to pomysł studentów estońskiej Akademii Sztuk, którzy szukali nowego sposobu kontaktu z naturą poprzez eksperymentowanie ze sztuką designu i nauką o dźwiękach. Efekt przerósł początkowe oczekiwania i szybko zdobył uznanie w całej Europie.

jazz - koncerty w Trójmieście


Głównym zadaniem tych trzech olbrzymich, drewnianych megafonów, ustawionych na skraju lasu nieopodal widowni Opery Leśnej, jest wzmacnianie dźwięków krajobrazu. Świetnie sprawdzają się również wtedy, gdy potrzebujecie schronienia przed całym światem. Tu się inaczej czyta, słucha i myśli.

RUUPs to też miejsce zabawy. Każdy dorosły może znów poczuć się mały, gdy stanie pomiędzy megafonami o średnicy trzech metrów. Każde dziecko z łatwością zamieni się zaś w leśnego skrzata, nimfę, chochlika lub wróżkę. To bardzo niepospolite miejsce, które prowokuje do niecodziennych zachowań.

PROGRAM
12.00 Loveina /koncert akustyczny/ Agata Leśniewska - wokal, Maja Biesek - gitara, Filip Arasimowicz - kontrabas
Loveina to zespół Agaty Leśniewskiej, absolwentki wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej w Gdańsku, która zaprosiła do współpracy zaprzyjaźnionych muzyków. To muzyka, która otwiera się na awangardę, pielęgnując przy tym zakorzenione jazzowe brzmienia.

13.00 Warsztat muzyczny /warsztat/ Ania Broda
Ania Broda to piosenkarka, cymbalistka, kompozytorka, autorka tekstów, producentka. Wokalistka obdarzona niepowtarzalnym głosem, posługuje się techniką śpiewu białego.

14.00 Nasłuchiwanie /spacer dźwiękowy/ Marcin Dymiter
Skoncentrujemy się na rozpoznaniu najbliższego otoczenia dźwiękowego, skorzystamy z własnych uszu oraz RUUPs - estońskich megafonów. Spacer dźwiękowy umożliwia rozpoczęcie przygody dźwiękowej, refleksję nad dźwiękiem, jego jakością i wpływem, jaki na nas wywiera.

15.00 Czytanie z muzyką na żywo /słuchowisko/ aktorzy Teatru Miniatura: Wojciech Stachura i Magdalena Żulińska, muzyka: Maja Miro-Wiśniewska
Opowiemy, zagramy, a może i zaśpiewamy: o mrówkojadzie, który według innych zwierząt wygląda "dziwnie", ogłasza on leśny konkurs "zwierząt dziwnych. A czy tak jest naprawdę?
Fragmenty książki "Dziwne zwierzęta", tekst: Lotta Olsson, ilustracje: Maria Nilsson Thore, tłumaczenie: Agnieszka Stróżyk, Wydawnictwo Zakamarki.

Projekt zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Sopotu.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    8 zł
  • Bilet ulgowy
    5 zł
Udział w przywitaniu RUUPs jest możliwy po zakupie biletu uprawniającego do zwiedzenia Opery Leśnej. Szczegółowe informacje: https://bart.sopot.pl/o-nas/aktualnosci/763-opera-lesna-otwarta-dla-zwiedzajacych

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Jak Muzeum Historyczne Miasta Gdańska nazywało się do 2000 roku?