Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Qveldriga - spektakl gościnny

teatr tańca
kasy:
58 344-05-73 w. 117
wystawia:
Klub ŻAK
WIOLA FIUK
Qveldriga

Premiera: GFT 2012, Klub Żak
Realizacja w ramach współpracy z Klubem Żak.

Choreografia, wykonanie: Wiola Fiuk
Współpraca artystyczna: Leszek Bzdyl | 20 minut

Wiola Fiuk: Leszek powiedział mi: "Masz dużo w myśleniu z postaci, którą kreujesz: dwie ręce, dwie nogi i tą swoją nerwicę." Kazał wszystko wymyślać samej. Przemycił do głowy swoją myśl teatralną. Uplastycznił pobyt na scenie nie pozwalając mu być zbyt poważnym. Zachęcił do szukania innych niż taniec środków wyrazu i chyba się nie spodziewał jak szybko zostaną znalezione. (Pozwoliłam sobie na takie, które jak sądziłam, go ucieszą). Jak już mieliśmy o czym gadać - dobrze, że tylko my słyszeliśmy te rozmowy. Dużo niewygodnych zadań improwizacyjnych, śmiechu, a w odwecie celowe pytania o rozbrajające go pierdoły. Nazywa mnie gówniarą i każe nią pozostać. Specyficznie mocno-pozytywne doświadczenie.

-----

Wioleta Fiuk - tancerka współczesna, zwyciężczyni III edycji You Can Dance, ukończyła trzymiesięczny kurs w Broadway Dance Center w Nowym Yorku (balet / modern).
Brała indywidualne lekcje tańca klasycznego u Svetlany Basyrovej-Potargowich, Iwony Runowskiej, Dorit Koppel, Dariusza R. Hochmana i Andreya Silantieva oraz uczestniczyła w warsztatach prowadzonych przez Briana Freedmana, Jacka Łumińskiego, Thierry Vergera, Nadię Ira Kodiche, Irinę Nowakowską, Sheilę Barker, Tracie Stanfield, Brice Mousset, Ginger Cox.

Tańczyła między innymi w Kotach Andrew Lloyd Webbera i All that jazz between us. Instruktorka tańca w Egurrola Dance Studio. Tańczyła w clipie promującym kandydaturę Gdańska do tytułu ESK 2016, przygotowała choreografię dla teledysku D4D. Członek kolektywy DzikiStyl Company, którego spektakl Dzieci Innego Boga miał premierę na Gdańskim Festiwalu Tańca 2011. Tańczy w Nie-Boskiej Komedii w reżyserii Adama Nalepy, Teatr Wybrzeże.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery