stat
PATRONAT

Queen Symfonicznie (9 opinii)

Już 13 grudnia 2015 roku projekt QUEEN SYMFONICZNIE ponownie wystąpi w Gdańsku - dwukrotnie! Po wyprzedanym koncercie pod koniec ubiegłego, zespół zagra kolejny raz w Filharmonii Bałtyckiej. W związku z dużym zainteresowaniem, muzycy wystąpią tego samego dwa razy - koncerty rozpoczną się o godzinie 16:00 i 19:00.

Relacja z imprezy


Zespół niedawno opublikował oficjalne koncertowe video, które można zobaczyć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=JzuW_4W1MSw

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Niezwykłe koncerty łączące nieśmiertelną muzykę zespołu QUEEN z symfonicznymi aranżacjami w wykonaniu orkiestry Alla Vienna i 20-osobowego chóru Vivid Singers już od trzech lat zachwycają fanów twórczości legendarnej grupy. QUEEN SYMFONICZNIE to absolutny fenomen - zaplanowany pierwotnie jednorazowy występ przerodził się w wielką trasę koncertową w największych salach w kraju. Na ponad 50 dotychczasowych koncertach pojawiło się blisko 40000 widzów, a każdy występ fani Queen wypełniają do ostatniego miejsca.

Projekt Queen Symfonicznie to dwugodzinny spektakl podzielony na dwie części, z najwspanialszymi kompozycjami Queen. Finał występu uświetnia także występ solisty - śpiewającego aktora - wcielającego się w rolę Freddiego Mercury'ego. Zespół wystąpi z najnowszym programem, do którego włączono m.in "Bicycle Race", "Another One Bites The Dust" oraz wyjątkową kompozycję "Barcelona", którą Freddie Mercury nagrał wraz z hiszpańską śpiewaczką operową Montserrat Caballe. W drugiej części gościnnie wystąpi również gitarzysta solowy Piotr Wieczorek.


13 grudnia 2015 (niedziela)
Gdańsk
Filharmonia Bałtycka, ul. Ołowianka 1

I koncert
Wejście od 15:30
Początek koncertu 16:00

II koncert
Wejście od 18:30
Początek koncertu o godzinie 19:00


Bilety w przedsprzedaży w cenie 88, 99 i 109 zł dostępne w punkcie Kasie Filharmonii, serwisie bilety24.pl, Biletomat.pl oraz sieciach Ticketpro/Empik/Media Markt/Saturn.

Ostatnie lata to pasmo sukcesów projektu Queen Symfonicznie - 8 koncertów, które odbyły się na początku 2015 w Warszawie, Kielcach, Bielsku-Białej, Olsztynie, Szczecinie, Gorzowie, Krakowie i Poznaniu były całkowicie wyprzedane. W stolicy i w Szczecinie zespół musiał wystąpić dwukrotnie. Podobnie było w 2014 roku, muzycy dwukrotnie w wypełnionej po brzegi Filharmonii Ślaskiej oraz Wrocławskiej. Dotychczas na 50 koncertach pojawiło się blisko 40000 osób. 1 marca 2014 zespół po raz pierwszy wystąpił zagranicą - w Bratysławie, do której dotarł również rok później.

"Muzyka zespołu QUEEN symfonicznie" w wykonaniu Alla Vienna, chóru Vivid Singers i śpiewającego aktora w roli Freddiego Mercury to jedyny w swoim rodzaju projekt z pogranicza gatunków, łączący symfoniczne pierwiastki muzyki zespołu Queen z rockowym potencjałem orkiestry salonowej i majestatycznego, 20-osobowego chóru. Po doskonałym przyjęciu ponad tysięcznej publiczności na premierze tego widowiska w łódzkim klubie Wytwórnia, który odbył się 30 listopada 2011 - muzycy postanowili kontynuować swoją przygodę i w 2012 roku przypomnieć geniusz Queen słuchaczom w innych częściach kraju. W pierwszej, klasycznej, części koncertu zabrzmią utwory zróżnicowane stylistycznie, w wybiórczy sposób odzwierciedlające dyskografię zespołu - od pierwszych płyt z lat siedemdziesiątych aż po utwór "Let Me Live" z płyty wydanej w 1995 roku. Będą to premierowe opracowania, stworzone specjalnie na tę okazję przez Jana Niedźwieckiego, lidera zespołu Alla Vienna, na co dzień kontrabasistę Filharmonii Łódzkiej. Wszystko to w towarzystwie nastrojowego światła i klasycznego nagłośnienia. Druga część koncertu będzie istnym show w stylu zespołu Queen.

Największe hity grupy zabrzmią w rockowych aranżacjach: gitara basowa zamiast kontrabasu, dynamiczne nagłośnienie, kolorowe światła... A na deser, po "Bohemian Rhapsody" (będzie to unikalnie na całym świecie wykonanie - cała rapsodia na żywo. Nawet podczas koncertów Queen część operowa odtwarzana była z taśmy), na scenie pojawi się sam... Freddie Mercury (w tej roli Mariusz Ostrowski, aktor Teatru im. S. Jaracza w Łodzi lub Sebastian Machalski, aktor m.in. Teatru Capitol we Wrocławiu) i wykona utwory "We Will Rock You", "We Are The Champions" oraz "I Want To Break Free".

Więcej informacji, zdjęcia oraz filmy na stronach -
www.facebook.com/ProjektQueenSymfonicznie
www.queen.allavienna.pl/

Przeczytaj także

Opinie (9) 5 zablokowanych

 • Dwa koncerty pod rząd? Musi być niezła chałtura.

  A raczej brak szacunku do widzów-słuchaczy. Dwa koncerty w 4 godziny to odbębniają celebryci i gwiazdeczki popu. Profesjonalni muzycy wiedzą, że nie da się zagrać w tak krótkim czasie dwóch koncertów na 100 % Ale cóż, liczy się kasa.

  • 11 11

 • Czy to prawda, że przyjedzie Freddie Mercury? (2)

  Widywałem go nieraz pod nocnym na Oruni

  • 6 9

  • Przyjełach też Elvis, Steve Wonder go wczoraj widział w Galerii Bałtyckiej (1)

   • 2 1

   • nieprawda

    Steve Wonder nie mógł widzieć Elvisa, bo cały dzień przymierzał wełniane kapcie na bazarze świątecznym przy katowni...

    • 1 0

 • Bilety już kupione :)

  Czekam na niedzielę :D

  • 5 4

 • To będzie parodia westernu.

  Dobrze, że Freddie tego nie dożył...

  • 16 3

 • Freddie pojawi sie ?

  bo bez niego to nie jest to samo

  • 4 3

 • Kon erty jeden po drugim? To na tym drugim już będą ledwo żywi.

  • 6 2

 • Jarmarczna żenada, Freddy przewraca się w grobie.

  Jeśli jesteś fanem Jaka to melodia, jeśli wczasy spędzasz w Jastrzębiej Górze, jeśli w skrytości tak naprawdę lubisz disco, a najlepiej bawisz się na przaśnych weselach, to jest to impreza dla Ciebie. ŻENADA - a fakt, że ma to miejsce w filharmonii (z wodzirejem, wycierającym sobie czoło majtkami), to wstyd.

  • 2 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Anna Sakowicz napisała książkę “Czas grzechu”, która jest pierwszym tomem rodzinnej sagi zatytułowanej: