Publiczność w teatrach już od 21 maja. Zmiany w repertuarach

Nie od 29, a już od 21 maja będziemy mogli wziąć udział w wydarzeniach kulturalnych. Na zdj. zespół Teatru Wybrzeże podczas pracy nad premierą "Awantury w Chioggi".
Nie od 29, a już od 21 maja będziemy mogli wziąć udział w wydarzeniach kulturalnych. Na zdj. zespół Teatru Wybrzeże podczas pracy nad premierą "Awantury w Chioggi". fot. Teatr Wybrzeże

Kina, teatry, filharmonie i instytucje kultury mogą otworzyć się dla publiczności już 21, a nie - jak pierwotnie planowano - 29 maja. Trójmiejskie placówki pracują intensywnie nad wprowadzeniem zmian w repertuarze, aby jak najszybciej umożliwić swoim gościom kontakt z kulturą prezentowaną na żywo. Sprawdziliśmy, gdzie i na co można już kupić bilety, a warto się z tym spieszyć, bo pula jest ograniczona w związku z koniecznością stosowania się do zasad reżimu sanitarnego.Planowane wydarzenia w Trójmieście - kalendarz imprezCzy uczestniczysz w wydarzeniach kulturalnych, jeśli masz taką możliwość?

tak, kiedy tylko mam taką możliwość 48%
tak, ale tylko wtedy, jeśli jakaś propozycja szczególnie mnie zainteresuje 37%
zdarza mi się, ale sporadycznie i nie z własnej inicjatywy 3%
nie, ale tego nie wykluczam 1%
nie i nie zamierzam - nie interesuje mnie kultura 11%
zakończona Łącznie głosów: 114
Na tę informację miłośnicy kultury czekali od miesięcy:

- Przyspieszamy otwarcie kin, teatrów, filharmonii, instytucji kultury o jeden tydzień - a dokładnie o osiem dni - na 21 maja, tak, żeby w reżimie sanitarnym, co warto podkreślać non stop, można było wcześniej te działy życia społecznego, społeczno-gospodarczego już uruchamiać - poinformował podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

Po otrzymaniu zielonego światła od Rady Ministrów organizatorzy imprez niezwłocznie przystąpili do prac nad planowaniem otwarcia widowni dla publiczności.

Teatry gotowe na otwarcie. Czeka nas mnóstwo premier!Na zmiany bardzo szybko zareagował Teatr Wybrzeże, który zaprasza widzów do siebie już 22 maja.

- Drodzy widzowie, z ogromną radością informujemy, że od 22 maja wznawiamy pełną działalność artystyczną - dla ograniczonej do 50 proc. widowni! - informuje Grzegorz Kwiatkowski, rzecznik prasowy Teatru Wybrzeże. - Szczegółowy repertuar ogłosimy niebawem, ale już teraz możemy zdradzić, że przygotowujemy dla państwa wielką premierową ucztę w Teatrze Wybrzeże!
W Teatrze Muzycznym 22 i 23 maja będziemy mogli zobaczyć "Szalone nożyczki" - bilety są już dostępne na stronie placówki.

Teatr Miejski w Gdyni po decyzji rządu o wcześniejszym odmrożeniu kultury poinformował, że 22 maja odbędzie się premiera spektaklu "Prawiek i inne czasy" Olgi Tokarczuk w reżyserii Jacka Bały.

Powód do radości mają też melomani - z udziałem publiczności odbędą się dwa ostatnie koncerty Gdańskiego Festiwalu Muzycznego (22 maja o godz. 19 w Centrum św. Jana zaprezentowane zostanie Te Deum Karola Kurpińskiego, a dzień później, w niedzielę, 23 maja, w Filharmonii Bałtyckiej zagra Leszek Możdżer z Polską Filharmonią Kameralną Sopot pod dyr. Wojciecha Rajskiego).

Teatr Miniatura nie będzie przesuwał obecnego repertuaru, który zaplanowano po wcześniejszych informacjach na temat luzowania obostrzeń. Zostaną jednak dołożone długo oczekiwane spektakle dla "najnajów" - "Cztery pory roku" 22 i 23 maja o 10:00.

Opinie (8)

 • Ja tam do tej wylegarni covida

  Chodził na razie nie będę

  • 8 13

 • Korzystajcie bo za dwa tygodnie zamkna (2)

  Mutant indyjski już w Europie. I zaczyna siać spustoszenie. A szczepionka na niego nie działa

  • 5 11

  • Pfizer działa.

   • 2 1

  • Bzdury piszesz

   • 0 1

 • zmiany w repertuarach

  1984 na okrętasa

  • 4 1

 • Nareszcie!

  • 3 4

 • Jeden zapraszał na walkę Pudziana...

  • 7 1

 • Po za Broniewskim

  To zmarnowane etaty

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Do DNA
Do DNA
wystawa
lut 13-31.12
g. 10:00 - 16:00
Gdańsk, Narodowe Muzeum Morskie
Design Oskara Zięty w zabytkowych wnętrzach Dworu Artusa i Domu Uphagena
Design Oskara Zięty w zabytkowych...
wystawa
maj 12-28.11
Gdańsk, Muzeum Gdańska
Chopin & Friends - Koncerty Fortepianowe
Chopin & Friends - Koncerty Fortepianowe
muzyka poważna
maj 13-30.12
g. 19:30
Gdańsk, Kościół Św. Katarzyny

Rozrywka

Kulinaria

Sprawdź się

Sprawdź się

Jaki trójmiejski teatr dysponuje Nową Sceną?

 

Najczęściej czytane