stat
Impreza już się odbyła

Ptaki Etiopii - relacja z wyprawy

  • czwartek, 9 grudnia, godz. 18:00
  • Lokalizacja
    Online
  • Bilety
    wstęp wolny

Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w ramach spotkań CIEEkawi świata zaprasza na opowieść Adama Zbyryta: Ptaki Etiopii - relacja z wyprawy z okolic jeziora Tana.

sty 22

sobota, godz. 11:00 - 13:30

Gdańsk Wrzeszcz, Dom Sąsiedzki w Pałacu /...
Wstęp wolny

w każdy czwartek (do 17.11), godz. 18:00

Wstęp wolny
Liczba gatunków ptaków Etiopii robi wrażenie. Aktualnie liczy 881, z czego 18 to gatunki endemiczne (występujące tylko w tym kraju). Największym zbiornikiem Etiopii jest jezioro Tana, a swój bieg rozpoczyna od niego Nil Błękitny. Od 2015 roku jest to rezerwat biosfery UNESCO. Wszystko to sprawia, że jest to doskonałe miejsce do obserwowania ptaków, gdzie można spotkać również nasze europejskie zimujące tutaj żurawie, rycyki czy bociany białe. Zapraszam na wędrówkę po jeziorze Tana i jego okolicy, gdzie postaram się przedstawić zachwycający świat tamtejszej awifauny.

Na wędrówkę do Etiopii zapraszamy w ramach spotkań podróżniczo-przyrodniczych CIEEkawi świata, realizowanych przez Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku. Spotkanie finansowane jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Zimorodek srokaty fot. Adam Zbyryt

Adam Zbyryt - biolog, ornitolog, popularyzator nauki. Miłośnik emocjonalnego i intelektualnego życia zwierząt. Zawodowo związany z Wydziałem Biologii Uniwersytetu w Białymstoku. Specjalizuje się w czynnej ochronie ptaków opartej na naukowych podstawach. Autor dwóch książek przyrodniczych: Ptaki Puszczy Białowieskiej. Opowieści o mieszańcach niezwykłego lasu (Wydawnictwo Paśny Buriat, 2020) i Krajobraz strachu. Jak stres i strachu kształtują życie zwierząt (Wydawnictwo Marginesy, 2021). W każdy poniedziałek opowiada o przyrodzie w Radiu 357.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

W którym roku zbudowano Łaźnię Miejską w Nowym Porcie? Jaką funkcję będzie pełniła współcześnie?