• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Przyroda obok nas: wystawa fotografii

Zapraszamy na wystawę Przyroda obok nas. Fotografie Włodzimierza Śliwinskiego przedstawiają zaledwie fragmenty bogatej sopockiej przyrody.

1 marca - 30 czerwca 2023, godz. 12:00

Wstęp wolny
Na terenie Sopotu nie trzeba szukać lasu czy udawać się środkami transportu w odległe miejsca, aby móc zachwycić się pięknem natury. Wystarczy zboczyć ze znanych ścieżek wydeptywanych po chodnikach w drodze do pracy, szkoły czy sklepu. Podczas tych niemal codziennych marszrut przeważnie nie zwracamy uwagi na przydrożne drzewa, krzewy oraz nieliczne kwiaty przedzierające się przez systematycznie strzyżone trawniki.

Włodzimierz Śliwiński - absolwent WSWF w Gdańsku-Oliwie (1974), emerytowany nauczyciel wychowania fizycznego w szkołach podstawowych Trójmiasta (w latach 1974-1984) oraz wykładowca WSWFiT w Sopocie Kamiennym Potoku na kierunku Turystyka i Rekreacja, gdzie wraz ze studentami organizował i prowadził rajdy piesze po sopockiej przyrodzie dla uczniów szkół podstawowych. Współzałożyciel Koła Sopockie Potoki (w 2009 roku) w strukturze Polskiego Klubu Ekologicznego. Współpracuje z sopockimi szkołami i przedszkolami w zakresie wczesnej edukacji ekologicznej podczas zajęć na łonie sopockiej przyrody. We współpracy z Biblioteką Sopocką prowadzi od 2013 roku ogólnodostępne spacery (bez ograniczeń wiekowych) w ramach cyklu Razem w plenerze (wcześniej Sekrety Sopockiej Przyrody). Jego pasją jest fotografowanie przyrody, zaś mottem: Radosna aktywność.

Opinie

Sprawdź się

Kolonia Artystów w latach 2015-2018 funkcjonowała pod nazwą: