• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Przymorze_ Rep letni repertuar sceny Zakładu Kulturalnego

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH MIŁOSNIKÓW TAŃCA! Ostatnie 3 tygodnie sierpnia gościmy w Zakładzie profesjonalnych tancerzy oraz uznanych pedagogów tańca z różnych stron świata. Oprócz codziennych intensywnych warsztatów z tańca współczesnego w ramach DO FESTIVAL, zapraszamy na różnorodne spektakle w KAŻDY SIERPNIOWY CZWARTEK.

Zapraszamy również po spektaklach na rozmowy z artystami.

PROGRAM REPERTUAROWY:

2 TYDZIEŃ | 19 sierpnia godz. 20:30

"Jeremy" - solo
autor: Manuel Kisters
Czas trwania: 25 min.

Utwór oparty na książce Daniela Kahnemana "Myślenie szybkie i wolne". Utwór pokazuje Jeremy'ego kwestionującego to, co uważa za właściwe normy i zachowania społeczne. W oparciu o książkę "Myślenie szybkie i wolne" bohater zgłębia fundamentalną ideę Kahnemana. Nasz proces podejmowania decyzji pochodzi z dwóch różnych systemów, które nazywa systemem 1 i systemem 2. System 1 jest intuicyjny i asocjacyjny. Jest to nasz podstawowy sposób rozumienia świata, czym jest i jak osiągamy łatwość poznawczą? Co jest nam potrzebne do stworzenia wiarygodnej opowieści? Czy jest to kompletna informacja, czy spójność? Łączy poprzednie informacje i związane z nimi nasze interpretacje. Jest to związane z systemem 2, który jest naszym logicznym sposobem rozumienia i zadawania pytań, podczas gdy w systemie 1 jest więcej miejsca na błędy intuicyjne, w systemie 2 jest ich znacznie mniej. Jest to zwykle związane z obciążeniem poznawczym. Jak te dwa systemy kształtują normy społeczne i zachowania Jeremiego?

"Filter Out" - duet
autorzy: Nóra Horváth i Máte Mészáros
Czas trwania: 20 minut

W FILTER OUT wykonawcy nigdy nie rozłączają się fizycznie od siebie. Podejście do tego połączenia odbywa się poprzez ekstremalne zwolnione tempo. Nora i Mate mają w ciele dwie różne tekstury, jedna jest wytrzymała i niezdolna do samodzielnego poruszania się, a druga jest organiczna i zapewnia ruch w przestrzeni. Jest to idea rzeźby w ruchu.
Z zewnątrz ciała mogą wydawać się całkowicie nieruchome, ale wewnętrznie oba ciała są naładowane dużym napięciem, które leży u podstaw powierzchni.

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW MIASTA GDAŃSKA.

Przeczytaj także

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    25 zł
Koszt biletu 25 zł:
- na miejscu w recepcji w Zakładu Kulturalnego
lub BILETY ONLINE:
https://ekobilet.pl/stowarzyszenie-cory-kultury/przymorze-rep--letni-repertuar-sceny-zakladu-kulturalnego-38865/444241-bilety-na-spektakl

* o ilości pozostałych miejsc będziemy informować stronie wydarzenia

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

W którym roku odbyła się pierwsza polska edycja zawodów Red Bull Air Race?