• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Przymorze REP: Valeska Valeska Valeska Valeska

Zapraszamy na kolejną odsłonę projektu: Przymorze REP - repertuar Zakładu Kulturalnego. W ramach cyklu spotkań teatralnych prezentujemy spektakle lokalne oraz produkcje zaproszonych artystów z Polski.

W spektaklu VALESKA VALESKA VALESKA VALESKA czwórka tancerzy:ek zaprasza widzów do instalacji performatywnej w przestrzeni na styku kabaretu, cyrku, kinderbalu i wystawy w galerii sztuki nowoczesnej.

Punktem wyjścia jest życiorys i twórczość Valeski Gert - jej osobliwa, całkowicie oderwana od konwenansów praktyka artystyczna oraz współczesna, niestabilna rzeczywistość zderzona z realiami pracy współczesnych freelancerów. Być może odpowiedzią na niestabilną naturę naszych czasów może być język groteski? Valeska Gert specjalizowała się w solowych miniaturach tanecznych o solidnej dawce ekscentryzmu, pełnych wyrazistej mimiki. Deformowała w nich rzeczywistość, dążąc do absurdu i abstrakcji, wykorzystując własne ciało jako instrument. Uważana za prekursorkę awangardowego performanceu, jednocześnie nigdy nie weszła do tanecznego mainstreamu.

VALESKA VALESKA VALESKA VALESKA to kolaż na bazie materiałów dokumentalnych z życiorysu Gert, (i)grający z faktami i wyobrażeniem. To spektakl-kapsuła czasu, bazujący na groteskowej obecności performerów:ek, którzy poruszają ważne tematy, niekoniecznie w poważny sposób.

Koncept, reżyseria, choreografia: Dominika Knapik
Asystent choreografki: Dominik Więcek
Kreacja i performans: Daniela Komędera - Miśkiewicz, Dominika Wiak, Dominik Więcek, Monika Witkowska,
Scenariusz i dramaturgia: Patrycja Kowańska
Reżyseria światła, video: Wolfgang Macher
Muzyka: Doministry Dominik Strycharski
Kostiumy: Dominik Więcek
Kierowniczka produkcji: Alicja Berejowska (Perform for Change)
Produkcja: Fundacja Performa
Partnerzy: Centrum Kultury w Lublinie, Lubelski Teatr Tańca, Teatr Łaźnia Nowa, Dom Utopii - Międzynarodowe Centrum Empatii, Instytut im. Jerzego Grotowskiego

Prapremiera: 25.11.2022
Premiera spektaklu dofinansowana przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca w ramach programu własnego Zamówienia choreograficzne 2022, finansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Premiera spektaklu zrealizowana dzięki wsparciu prywatnego sponsora - Dominiki Knapik.
Szczególne podziękowania dla Krakowskiego Centrum Choreograficznego, Stowarzyszenia Edukacji Krytycznej, Kamili Kamińskiej i Marka Gluzińskiego.

PROJEKT DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW MIASTA GDAŃSKA ORAZ WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO

Informacja o biletach

BILETY:
I PULA : 40 zł (do 13.05)
II PULA : 45 zł (do 19.05)
III PULA : 50 zł (w dniu wydarzenia)

Zakup biletów online: https://tinyurl.com/5x7ku6td

Opinie

Sprawdź się

Piotr Jaworski, czyli Tuse, słynie z fotorealistycznych portretów. W Trójmieście znane są jego liczne prace, m.in. portrety upamiętniające sławy, takie jak: