• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Przyjdzie Mordor i nas zje, czyli tajna historia Słowian - spektakl gościnny

spektakl dramatyczny
kasy:
58 660-59-46
wystawia:
Teatr Miejski
czas trwania:
2 godz. 50 min. (1 przerwa)
8.0
2 oceny

Uwaga! spektakl zawiera kontrowersyjne treści lub/i słowa niecenzuralne

Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie
Przyjdzie Mordor i nas zje, czyli tajna historia Słowian
Ziemowit Szczerek

prapremiera: 14 marca 2015

O Ukrainie w Polsce trudno mówić w sposób jednoznaczny - to chyba najbardziej swojski i jednocześnie najbardziej egzotyczny z naszych sąsiadów - nasza mityczna kresowa arkadia i kraina rodem z horrorów w jednym. Ziemowit Szczerek w swoim niezwykłym cyklu beletryzowanych reportaży z podróży na Ukrainę zatytułowanym "Przyjdzie Mordor i nas zje, czyli tajna historia Słowian" rozprawia się z wszelkimi stereotypami, w które przez lata (a może i wieki) obrósł ten kraj w oczach Polaków. Kpi z naszego poczucia cywilizacyjnej wyższości, wszelkich sentymentów i resentymentów, obnażając przy okazji to, co stało się z obydwiema nacjami przez lata panowania komunizmu. Wywiedzione z reportaży Szczerka opowieści młodych Polaków, którzy z plecakami przemierzają Ukrainę w poszukiwaniu "cudów i niesamowitości", raz po raz osuwają się w groteskę i absurd, nie tracąc przy tym nic z ostrej obyczajowej obserwacji. Historie te mogą stanowić pretekst zarówno do znakomitej scenicznej zabawy, jak i próby głębszego spojrzenia na nas i naszych sąsiadów, z którymi łączy nas więcej, niż sobie to na co dzień uświadamiamy.

Reżyseria: REMIGIUSZ BRZYK
Adaptacja: MICHAŁ KMIECIK
Scenografia i kostiumy: IGA SŁUPSKA, SZYMON SZEWCZYK
Muzyka: JACEK GRUDZIEŃ

Występują: HALSZKA LEHMAN, MARTA LEDWOŃ, MARTA SROKA, DANIEL DOBOSZ, PRZEMYSŁAW GĄSIOROWICZ, PAWEŁ KOS, JANUSZ ŁAGODZIŃSKI, KRZYSZTOF OLCHAWA, WOJCIECH RUSIN, DANIEL SALMAN

Recenzja Trojmiasto.pl

Przeczytaj także

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery