• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Przygody Pingwinka

teatr lalek teatr dla dzieci
kasy:
58 351-15-12
wystawia:
Teatr Gdynia Główna
9.0
2 oceny
Teatr Stacja Szamocin
Przygody Pingwinka

Przedstawienie na podstawie opowieści Adama Bahdaja o przygodach pingwinka Pik-Poka. Forma papierowego teatru z użyciem sztuki origami!

Spektakl "Przygody Pingwinka" opowiada o perypetiach i rozterkach małego Pik Poka, który na rodzinnej Wyspie Śniegowych Burz spotyka kaczkę Kwi Kwe. Kaczuszka opowiada mu o Łabędzim Jeziorze, gdzie jest ciepło i można zobaczyć piękne fruwające motyle i pachnące fiołki. Pingwinek udaje się w podróż, by poznać nieznaną krainę. Czasami spotykają go trudności, ale wszystko układa się harmonijnie i optymistycznie.

W przedstawieniu wykorzystane są papierowe formy, wykonane w tradycyjnej japońskiej technice origami. Dwie aktorki wyczarowują na scenie z papieru wszystkich bohaterów sztuki - pingwina, foki, łabędzie, wieloryba czy samolot. Na oczach widzów animują postacie i snują subtelną opowieść. Użycie skromnej ale klarownej techniki pozostawia pole do dziecięcej wyobraźni i wrażliwości a mały widz jest szanowany przez aktorów oraz serdecznie i ciepło traktowany.

Reżyseria: Luba Zarembińska

Występują:
Luba Zarembińska, Ida Bocian

Celem programu jest zapoznanie dzieci z różnorodnymi formami teatru lalkowego. Program trwa 60 minut: prezentacja małej formy scenicznej w konwencji wybranej techniki lalkowej, rozmowa z dziećmi, pokaz animacji, wspólna zabawa i twórcze zadania.

Program przeznaczony jest dla dzieci przedszkolnych oraz uczniów klasy 1 - 5 szkoły podstawowej.

Przeczytaj także

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery