• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Scena

Wszystkie kategorie
Kalendarza imprez
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Przygody Koziołka Matołka (48 opinii)

spektakl dramatyczny teatr dla dzieci
kasy:
58 301-70-21, 301-18-36
wystawia:
Teatr Wybrzeże
czas trwania:
1 godz. 40 min. (1 przerwa)
data premiery:
12 czerwca 2016
6.8
41 ocen
Przygody Koziołka Matołka
Kornel Makuszyński

Spektakl zalecany dla widzów od 5 roku życia.

Uwaga: Spektakl na Scenie Letniej prezentowany w dwóch częściach: 1 cz. - 10 lipca, 2 cz. - 17 lipca.

Po ciepłym przyjęciu przez trójmiejską publiczność trzech opowiastek o KOZIOŁKU MATOŁKU zrealizowanych w ramach LEKCJI NIEGRZECZNOŚCI ich twórcy postanowili tchnąć w KOZIOŁKI nowe życie sceniczne i rozwinąć udramatyzowane czytanie do formy przedstawienia. Szalonego przedstawienia akcji, w którym tytułowy bohater przemierzy cały świat w poszukiwaniu Pacanowa. Bez względu na to, czy dotrze on do celu swej wędrówki czy też nie - to po drodze będzie się działo, oj będzie się działo... Zapraszamy na skondensowaną dawkę przygód KOZIOŁKA MATOŁKA w powstającej na żywo, graficznej dekoracji i na wspólną, żywiołową przygodę dla małych i nieco starszych.

Michał Derlatka o spektaklu: "Koziołek wędruje przez świat, szukając Pacanowa. A przy okazji przeżywa i doświadcza tylu przygód, że starczyłoby ich spokojnie na obdzielenie jeszcze paru innych matołków. Zostaje indiańskim wodzem, ląduje na księżycu, traci głowę, wygrywa konkurs lotów narciarskich... przy okazji odkrywa parę prawd o sobie i o świecie, paru zarozumialcom uciera nosa, zwiedza pół ziemskiego globu i żyje pełnią koziego życia. Kończy wędrówkę niemal dokładnie tam, gdzie ją rozpoczął po to, by pojąć, że cel który mu przyświecał był dość niedorzeczny... Pacanów, drogie dzieci i drodzy dorośli, jak każda utopijna idea, jest dużo bliżej niż myślicie. Dokładnie sto siedem godzin koziego marszu na południe, licząc z Gdańska, czyli zaledwie sześć godzin jazdy samochodem. I od razu wam powiem: w Pacanowie nie kują kóz. Lecz by to pojąć, trzeba przejść pół świata i przekonać się na własnej skórze... A jaką naukę, zapytacie drogie dzieci, mamy wynieść z takiej bajki? Może taką: czerpcie z własnych doświadczeń. Działajcie. Działając poznacie siebie samych. Forest Gump mawiał: <>. Może więc nie taki ten nasz Koziołek matołek? A dla dorosłych okołokoziołkowy cytat z Gombrowicza na koniec: <>"

Reżyseria, inscenizacja i dramaturgia: Michał Derlatka
Udźwiękowienie: Joanna Sówka-Sowińska
Oprawa plastyczna: Maciej Salamon / Anna Dobrowodzka
Inspicjent, sufler: Katarzyna Wołodźko

W spektaklu występują:
Piotr Chys (Koziołek Matołek)
Małgorzata Oracz (Koza 1, Sędzia, Marynarz 1, Spadająca gwiazda, Adam Małysz, Wyłupiaste oko, Królik tłusty, Baba w niebieskiej spódnicy, Pułkownik, Łabędź 1, Strażak, Człek uczony, Lekarz, Ogrodnik, Wojciech K.)
Anna Kociarz (Koza 2, Funkcjonariusz 1, Blondyna, Marynarz 2, Gwiazda, Piotr Żyła, Babcia fik-fikalska, Goła baba, Srebrna strzała, Baba w zielonej spódnicy, Żołnierz, Łabędź 2, Kominiarz, Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania bądź skontaktuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu, Kupiec, Lis, Maciej K.)
Piotr Witkowski (Kozioł, Funkcjonariusz 2, Szewc, Johnny, Marynarz 3, Wader, Telemarek, Czerwona plandeka, Chłop w czerwonej spódnicy, Żołnierz, Łabędź 3, Rzeźnik, Farmaceuta, Fryzjer)
oraz gościnnie Katarzyna Wołodźko (Rak).

-----

Michał Derlatka (ur. 1981)- reżyser, absolwent reżyserii i aktorstwa Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. Zajmuje się głównie tzw. teatrem lalek (nie mylić z teatrem dla dzieci) oraz teatrem dla dzieci. Zawodowo reżyserował spektakle i czytania dla dzieci i dorosłych, asystował innym reżyserom, grał w teatrach, reklamach i serialach, animował kulturę niezależną, udźwiękawiał boksery i kopacze, dubbingował filmy religijne, opiekował się królikami i kozami, obsługiwał czerwony guzik z napisem "STOP" na wielkiej zjeżdżalni wodnej (nie użył go ani razu przez 3 miesiące pracy, co uważał za swój osobisty sukces zawodowy), czyścił luksusowe samochody, prowadził warsztaty dla aktorów i biznesmenów, nalewał piwo hiszpańskim turystom i inne. Jego największym marzeniem jest zostać Sopocką Muzą, jego artystyczną ambicją nie dać się zaszufladkować. W 1998 roku otrzymał wyróżnienie w konkursie piosenki francuskiej w Starogardzie Gdańskim. Obecnie liczy na dalsze sukcesy.

Joanna Sówka Sowińska (ur. 1982) - architekt, projektant przestrzeni dźwiękowych, animator kultury. Absolwentka Wydziału Architektury na Politechnice Gdańskiej oraz wydziału fotografii na uczelni Bellas Artes de Valencia w Hiszpanii. Autorka dźwięku do ponad 20 spektakli teatralnych, etiud ulicznych i czytań udramatyzowanych. m.in. do wyreżyserowanych przez Michała Derlatkę spektakli: SZNYCEL GÓRSKI, SIEDMIU KRASNOLUDKÓW, TESLA VS EDISON, RYDYGIER, MÓJ PRZYJACIEL WAMPIR oraz spektakli JURI i WIELKIE CIASTO w reżyserii Piotra Srebrowskiego.

Maciej Salamon (ur. 1984) - grafik, muzyk, ilustrator, malarz. Studiował na gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych, na której aktualnie prowadzi zajęcia z projektowania graficznego na wydziale Intermediów. Wokalista i gitarzysta nekropolowego duetu Nagrobki. Członek grupy artystycznej Krecha wydającej periodyk o tej samej nazwie. Twórca teledysków i animacji. Wielokrotnie nagradzany za swoją twórczość. Prowadzi zakładową Galerię Gablotka na terenie stoczni gdańskiej.

Anna Dobrowodzka (ur. 1984) - grafik i montażystka filmowa. Absolwentka Wydziału Grafiki w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Studentka V roku Reżyserii Filmowej w specjalności Montaż Filmowy. Zajmuje się szeroko pojętymi sztukami wizualnymi. Tworzy oprawę graficzną filmów oraz spektakli teatralnych, realizuje wideoklipy i krótkie formy filmowe. Jako montażystka stale współpracuje z Wydziałem Filmu i Telewizji Uniwersytetu w Nowym Orleanie. W wyniku tej współpracy powstał m.in film CALL ME CAPPY w reżyserii Mai Holzinger, prezentowany na festiwalu w Cannes. Montowany przez nią film MATKA ZIEMIA w reżyserii Piotra Złotorowicza zdobył ponad 20 nagród na międzynarodowych festiwalach filmowych w tym MENZIONE SPECIALE na Festiwalu w Locarno.

Opinie (48) 5 zablokowanych

 • Super (opinia sprzed 3 lat)

  Świetny spektakl, rewelacja dla dzieci i dorosłych :)

  • 0 0

 • 5,6,7 grudzień to nie ferie (opinia sprzed 6 lat)

  Jak można na 11 godz każde przedstawienie robić .Czyli albo szkoła albo teatr .Szkoda nie pójdziemy

  • 0 0

 • Opinia do artykułu

  Zobacz artykuł Koziołek w kosmosie i na Wielkiej Krokwi. Recenzja "Przygód Koziołka Matołka"

  Polecam (opinia sprzed 7 lat)

  S u p e r !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Super spędzony czas, bardzo dużo śmiechu ! 5-6 latki zachwycone !

  • 2 0

 • Cudowne! (opinia sprzed 7 lat)

  Uśmieliśmy się po pachy. Sztuka pozytywnie zakręcona! Polecam z 11-letnim synem.

  • 0 0

 • Opinia do artykułu

  Zobacz artykuł Koziołek w kosmosie i na Wielkiej Krokwi. Recenzja "Przygód Koziołka Matołka"

  (5) (opinia sprzed 8 lat)

  Spektakl godny polecenia. Dzieci zadowolone, zainteresowane, usmiechniete. Chys to bardzo zdolny aktor. Jednak uwage odwraca fakt, ze on sie bardzo poci, wrecz z niego kapalo. To ohydne. Niech ktos w koncu zaprowadzi go do lekarza. W kazdej sztuce jest bardzo spocony. W "Akcie rownoleglym" przebieral sie chyba 3 razy. A pani z obslugi z mopem biegala po scenie, zeby powycierac krople potu. Wsrod gosci slychac tylko komentarze o tym, ze Chys sie znowu spocil. I to nie jest wina braku klimatyzacji. Tylko on w kazdym spektaklu wyglada jakby wylal na siebie wiadro wody. To naprawde zdolny, bardzo wysportowany aktor. Ale naprawde ciezko go ogladac.

  • 13 6

  • Opinia do artykułu

   Zobacz artykuł Koziołek w kosmosie i na Wielkiej Krokwi. Recenzja "Przygód Koziołka Matołka"

   Trochę zrozumienia (opinia sprzed 7 lat)

   Zamiast wypisywać takie bzdury, niech pani najpierw pomyśli. Każdy normalny człowiek mocno się spoci ganiając godzinę bez przerwy w futrzanej czapce w temperaturze pokojowej. Widziałem Pana Chysa w niemal wszystkich jego rolach. Nie jest prawdą, że zawsze jest mokry. Nie był nawet wtedy, gdy miałem okazję oglądać go w akcji w dwóch przedstawieniach ("Nasi najdrożsi" i "Faza Delta") gdy miał kontuzję nogi i zasuwał o kulach.

   • 1 0

  • Opinia do artykułu

   Zobacz artykuł Koziołek w kosmosie i na Wielkiej Krokwi. Recenzja "Przygód Koziołka Matołka"

   (opinia sprzed 8 lat)

   To proszę nie chodzić na sztuki, gdzie gra Pan Chys i proszę tak łatwo nie oceniać ludzi.A Pani to zapewne chodzący ideał na ciele i umyśle.wstyd mi za osoby tak oceniajace.

   • 1 0

  • Opinia do artykułu

   Zobacz artykuł Koziołek w kosmosie i na Wielkiej Krokwi. Recenzja "Przygód Koziołka Matołka"

   (1) (opinia sprzed 8 lat)

   a gdyby to pani dziecko się pociło? też by pani mówiła do lekarza z nim? zamiast do szkoły? zamiast do pracy? bo ciężko oglądać';
   a gdyby to panią zwolnili z pracy, za pot?
   żałosne

   • 3 9

   • Opinia do artykułu

    Zobacz artykuł Koziołek w kosmosie i na Wielkiej Krokwi. Recenzja "Przygód Koziołka Matołka"

    (opinia sprzed 8 lat)

    gdyby sie pocilo to normalnie chodziloby do szkoly, a ja zabralabym je do lekarza, bo ten problem mozna z powodzeniem leczyc. Jedno nie wyklucza druiego droga pani. Zapomina pani jak w szkole dzieci reaguja na takie sprawy. Na pewno nie narazalabym dziecka na docinki i wysmiewanie. To jest jest 6 palec u reki czy oko na czole. To nadpotliwosc, ktora sie leczy. Rozumiem, ze pani dziecko ze wszystkimi problemami jest zostawiane samo sobie?

    • 7 1

  • Opinia do artykułu

   Zobacz artykuł Koziołek w kosmosie i na Wielkiej Krokwi. Recenzja "Przygód Koziołka Matołka"

   (opinia sprzed 8 lat)

   ogarnij się kobieto, bo ciężko czytać Twoje wypociny :D

   • 1 9

 • Opinia do artykułu

  Zobacz artykuł Michał Derlatka: the best of z "Przygód Koziołka Matołka"

  Już lepiej by było gdyby tytuły mieszali z starocerkiewnosłowiańskim. (1) (opinia sprzed 8 lat)

  Miłośniku słowiańszczyzny. Zagłosuj w Budzęcie Obywatelskim w Gdańsku na Skwer Świętowita.
  Nie chodzi nam o namawianie na przejście na rodzimowierstwo.
  Namawiamy do zainteresowania się naszymi korzeniami.
  W Gdansku stoi Neptun z mitologi Rzymu.
  Dlaczego nie miałby stanąć Świętowit.
  Świętowit był czczony i na wyspie Wolin gdzie znaleziono jego figurkę i na Ukrainie gdzie znaleziono Światowida ze Zbrucza. Światowid to jedynie nazwa własna tego posągu nadana przez Joachima Lelewela. Wolin i Zbrucz to 1000km odległości.
  Świętowit to prawdopodobnie bóg centralny lub panteon bogów.
  Cztery twarze to Perun, Łada, Mokosz i Dadźbóg. Pod spodem Weles/Swaróg.
  W środku dwie kobiety i dwóch mężczyzn.
  Budżet Obywatelski - projekt ogólnomiejski.

  • 4 3

  • Opinia do artykułu

   Zobacz artykuł Michał Derlatka: the best of z "Przygód Koziołka Matołka"

   (opinia sprzed 7 lat)

   mitologia Słowian jest nie do przyjęcia, religia nam "miłościwie panująca" wycięła w pień pamięć o poprzednikach. Neptun jest bezpieczniejszy czyli znowu jak w przysłowiu cudze chwalicie....

   • 0 0

 • Zachwycający spektakl o Koziołku! (1) (opinia sprzed 8 lat)

  Absolutnie wspaniałe przedstawienie! Fantastyczna adaptacja klasycznego tekstu dla dzieci. Ale i dorosłych tekst zachwyca! Rewelacyjni aktorzy! Wszystko zachwyca: scenografia, choreografia, muzyka, światło!!!! Dawno tak się nie bawiłam. A moje dzieci szkolne- wniebowzięte!!!!!!!!!!!!!!!!!! Gratuluję twórcom!

  • 6 1

  • potwierdzam (opinia sprzed 7 lat)

   zgadzam się w pełni- wszystko poza potem "koziołka" było rewelacyjne. Moje 5,5 letnie dziecko bawiło się pierwszorzędnie.
   POLECAM

   • 0 1

 • Opinia do artykułu

  Zobacz artykuł Koziołek w kosmosie i na Wielkiej Krokwi. Recenzja "Przygód Koziołka Matołka"

  Bossski (1) (opinia sprzed 8 lat)

  śledziliśmy wszystkie części lekcji niegrzeczności i teraz z radością widzieliśmy też jako całość. Wspaniałym pomysłem było przedstawienie połączyć w jedno! To prawda, że jest miejscami "pojechane",, iście "Montypythonowskie," ale przecież właśnie takie ma być. Wzięło się w końcu z lekcji niegrzeczności, a nie z teatrzyku dla maluchów... Scena z obcinaniem głowy jest super, zabawna zarówno dla dużych i małych, śmialiśmy się praktycznie przez cały czas. I nasze zakochane w teatrze dzieci też. to dzięki takim właśnie przedstawieniom dzieci chcą chodzić do teatru. Nie rozumiem krytyki sceny w wosku, może dobrze od młodości uświadamiać dzieciom czym jest zabawa z bronią i co się dzieje gdy wpada w nieodpowiednie ręce.

  • 7 0

  • Opinia do artykułu

   Zobacz artykuł Koziołek w kosmosie i na Wielkiej Krokwi. Recenzja "Przygód Koziołka Matołka"

   Świetne przedstawienie! (opinia sprzed 8 lat)

   Mam 39 lat a synek 6,5 i oboje świetnie bawiliśmy się na Koziołku Matołku. Chodzimy na wszystkie przedstawienia dla dzieci, to jest przygotowane z wyjątkowym polotem. Dziękuję zespołowi teatru! Z przyjemnością pójdziemy jeszcze raz

   • 3 0

 • Opinia do artykułu

  Zobacz artykuł Koziołek w kosmosie i na Wielkiej Krokwi. Recenzja "Przygód Koziołka Matołka"

  (3) (opinia sprzed 8 lat)

  Sztuka absolutnie nie dla dzieci 5 letnich.Dziecko z przerażeniem wbił się we mnie kilkakrotnie, np.podczas obcinania głowy koziolkowi.Totalny bezsens,spektakl jak za PRL,straszyć dzieci bo ktoś ma dziwna wizję.Spektakl ma być dla dzieci sprytny i wesoły a nie przemycanie bzdur dla dorosłych,kosztem dzieci i straszenie ich.Wystarczyly momenty z muzyką, radosne, a dziecko skakalo z radości,powinno być więcej radości,wyjścia do dzieci.Dzieci młodsze siedzące same na scenie były momentami przerażone,lepiej być bliżej dziecka.DLACZEGO W NASZYM KRAJU NIE DAJEMY SWOBODY,RADISCI,WIECEJ INTERAKCJI Z DZIECMI CZEMU NA SLUZYC STRACH,ZASTRASZENIU KOLEJNYCH POKOLEN!!!spektakl dla dzieci ma dawać śmiech,radość,uczyć poprzez pozytywne emocje a tego zdecydowanie zabrakło.
  Ps.wspolczucia i gratulacje za wytrwałość dla spoconego Aktora Koziołka, totalny brak wentylacji/klimatyzacji na scenie.

  • 4 28

  • Opinia do artykułu

   Zobacz artykuł Koziołek w kosmosie i na Wielkiej Krokwi. Recenzja "Przygód Koziołka Matołka"

   (opinia sprzed 8 lat)

   To proszę z dziećmi chodzić do miniatury a nie cały czas narzekać

   • 0 0

  • Opinia do artykułu

   Zobacz artykuł Koziołek w kosmosie i na Wielkiej Krokwi. Recenzja "Przygód Koziołka Matołka"

   (opinia sprzed 8 lat)

   Za PRlu to akurat byly spektakle i bajki bez przemocy..Widocznie dziecko nie doroslo do ogladania.

   • 2 0

  • Opinia do artykułu

   Zobacz artykuł Koziołek w kosmosie i na Wielkiej Krokwi. Recenzja "Przygód Koziołka Matołka"

   (opinia sprzed 8 lat)

   Nieważne w jakim wieku dziecko,ważne jakie emocje a tam 3/4 to strach,dym,czerń.Smiech,radość,spontan to dopiero po 18?właśnie scena Z Hollywood z pozoru niezrozumiałam dla dzieci wywołała masę radość i uśmiechu u dzieci.Liczy się nastrój,emocje,muzyka....a nie strach i szara,bura rzeczywistość i potem mamy co mamy w naszym kraju,wystraszonych ludzi u władzy!))

   • 0 2

 • Opinia do artykułu

  Zobacz artykuł Koziołek w kosmosie i na Wielkiej Krokwi. Recenzja "Przygód Koziołka Matołka"

  Brak spektaklu (opinia sprzed 8 lat)

  Fajnie, ale poszliśmy z dziećmi na spektakl, który się nie odbył. Podobno jakaś aktorka złamała nogę - szkoda, bo dzieciaki nastawiły się na przedstawienie o Koziołku.

  • 0 6

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery