Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Przez park na bosaka (4 opinie)

spektakl dramatyczny
kasy:
58 661-60-00, 58 785-59-00
wystawia:
Agencja Artystyczna Bogart
Przez park na bosaka
5.1 17 ocen 1 10
Teatr Kwadrat w Warszawie
Przez park na bosaka
Neil Simon

Komedia romantyczna.

Choć mówią, że ślepa - jaka miłość jest każdy widzi. Najtrudniejsza z najprostszych rzeczy na świecie. A kiedy uczucie zostaje zalegalizowane i zamienia się w instytucję zwaną małżeństwem? Wtedy z czasem robi się... zabawniej!

Corie i Paul są małżeństwem z sześciodniowym stażem. Siódmego dnia, bynajmniej nie odpoczywają, tylko wprowadzają się do swojego pierwszego wspólnego gniazdka, które jak się później okazuje jest dalekie od ideału. Zima jest pierwszym źródłem nadciągających problemów młodego małżeństwa. Okazuje się bowiem, że kaloryfer w mieszkaniu jest zimny, jak zimne nóżki, a nóżki są zimne, ponieważ w suficie jest dziura, wielkości szybu windy towarowej. Tyle, że windy przecież nie ma!

Na dodatek w takich okolicznościach okazuje się, że nie wszystko wygląda tak różowo. On jest rozważny, ona romantyczna. On odpowiedzialny, jak na prawnika przystało, ona uroczo naiwna, bez specjalnie skonkretyzowanych planów na, bez wątpienia radosną, przyszłość. I kiedy spada temperatura napięcia po małżeńskiej euforii, powraca prawdziwy obraz rzeczywistości, w tym wszelkie wady partnera i różnice, kiedyś tak nie istotne, a w tym momencie dochodzące do głosu.

Czy w trudnej codzienności dwoje zakochanych ludzi, o całkowicie odmiennych charakterach mogą wypracować język kompromisu, aby siłą miłości pokonać dzielące ich różnice?

Neil Simon jest najczęściej wystawianym dramaturgiem na świecie i jedynym żyjącym pisarzem, który na Broadwayu ma teatr swojego imienia. Jako pierwsza uznanie przyniosła mu właśnie sztuka "Przez park na bosaka", która rozsławiła takie gwiazdy jak Robert Redford, czy Jane Fonda

Reżyseria: Tomasz Szafrański
Scenografia: Wojciech Stefaniak
Muzyka: Adam Sztaba

Obsada:
Corie Bratter - Marta Żmuda Trzebiatowska
Paul Bratter - Kamil Kula
Ethel Banks - Ewa Wencel/Ewa Ziętek
Victor Velasco - Grzegorz Wons/Marek Siudym
Instalator - Maciej Kujawski/Andrzej Szopa

Przeczytaj także

Opinie (4)

 • ... (opinia sprzed 5 lat)

  Żeby nie Ewa Ziętek żałowałabym wydanych pieniędzy... a do Marty Żmudy Trzebiatowskiej chyba się nigdy nie przekonam. Po raz kolejny wypadła bardzo słabo.

  • 4 1

 • SUPER spektakl, polecam!!! (opinia sprzed 5 lat)

  Byłam w Warszawie, w poniedziałek idę znowu , rewelacja!!!

  • 0 2

 • Jak gra Norek to idę (opinia sprzed 6 lat)

  • 0 0

 • Super spektakl, polecam!!! (opinia sprzed 6 lat)

  • 1 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery