stat
Impreza już się odbyła

Przeobrażenia

Wyspa Skarbów Gdańskiego Archipelagu Kultury zaprasza na wernisaż wystawy Pracowni Ceramiki Artystycznej "PRZEOBRAŻENIA".

Travellers - wystawa

4 października - 23 listopada 2019, godz. 12:00 - 18:00

Wstęp wolny

Roman Timofiejuk - Biała Fotografia

16 listopada - 6 grudnia 2019, godz. 8:00 - 15:00

Gdynia,
Wstęp wolny
W ciągu 15 lat funkcjonowania Pracownia Ceramiki Artystycznej pod opieką artystyczną Krystyny Andrzejewskiej - Marek wdrażała program, proponując swoim uczestnikom indywidualne rozwiązania przy realizowanych pracach plastycznych. Zwraca się dużą uwagę aby inspirujące uczestników tematy nie były traktowane dosłownie, naśladując naturę, lecz wnosiły nowe wartości nadawane im przez twórców.

Pokazywane na wystawie prace noszą cechy rozpoznawalne dla swoich wykonawców. Stosowanie różnorodnych metod technologicznych pozwala na znajdowanie właściwej równowagi pomiędzy formą, barwą i fakturą w ceramice.

Każdej wiosny zaczyna się wypalanie ceramiki w terenie, bardzo integrujące grupę. Uczestnicy finalizują wówczas swój całoroczny dorobek, angażując się bardzo emocjonalnie. Wieloletnie doświadczenie pracy w grupie daje satysfakcję z otrzymywanych rezultatów i mobilizuje do nowych poszukiwań.

Wystawa pokazuje wybrane najlepsze prace z całego okresu działalności. Krystyna Andrzejewska-Marek - absolwentka rzeźby ASP w Gdańsku zajmująca się ceramiką artystyczną, której uczyła się pod mistrzowskim okiem Henryka Luli. Koncentruje się na alternatywnych metodach wypalania ceramiki. Mieszka na Wyspie Sobieszewskiej, co nie jest przypadkiem, ponieważ jej największą inspiracją jest przyroda. Pracownię ceramiczną w "Wyspie Skarbów" GAK prowadzi od 14 lat. Na uczestniczki jej zajęć również oddziałuje "wyspiarski" klimat, a w podejmowanych przez nie tematach niezmiennie dominuje natura.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Kiedy dokładnie rozpoczęła działalność Opera Leśna w Sopocie?