stat
Impreza już się odbyła

Przeludnienie i Sztuka - performans

Zapraszamy na performans multimedialny poświęcony przyszłości naszej cywilizacji.

Miejsce: Plac Generała Maczka usytuowany u zbiegu ulic Chopina i Wojska PolskiegoMapka

Czterech muzyków w przestrzeni publicznej, skomentuje swoją muzyką i projekcją wizualną poemat amerykańskiego artysty awangardowego Johna Cage'a "Przeludnienie i sztuka". Poemat Cage'a zaczyna się od konstatacji, że populacja ludzka żyjąca w latach 50. XX wieku ilościowo równa się wielkością dotychczasowej, historycznej liczbie ludności. W jego dalszej części twórca zwraca uwagę na rosnącą potrzebę rozwinięcia kultury, która świadomie zaprzeczy tej panującej obecnie. Postuluje rozmaite rozwiązania, mające wyjść naprzeciw bolączkom dzisiejszej cywilizacji: samorządne społeczeństwo bez polityków; skuteczne oczyszczenie wody i powietrza; zrównoważenie potrzeb człowieka i bogactw naturalnych; zastąpienie własności prywatnej powszechną dostępnością dóbr. W obliczu przewidywanej całkowitej automatyzacji pracy, proponuje dożywotnie stypendium dla każdego na odbycie dowolnych studiów.

Wystąpią:
Sławek Janicki - kontrabas
Olo Walicki - kontrabas
Jerzy Mazzoll - klarnet basowy
Tomasz Gadecki - saksofon barytonowy

Projekt "John Cage na Strzyży" dofinansowano ze środków Miasta Gdańska

W czasie wydarzenia będą obowiązywały aktualne przepisy dotyczące organizacji plenerowych imprez artystycznych w czasie covid -19.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Jaka premiera otworzyła dyrekcję Adama Orzechowskiego w Teatrze Wybrzeże?