• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Przejście - Joanna Borowiec

Wydarzenie w ramach

Stacja Kultura zaprasza 28 stycznia o godzinie 18:00 na wernisaż wystawy fotografii Joanny Borowiec pt. "PRZEJŚCIE" oraz prelekcję dotyczącą historycznych technik fotograficznych. Wystawę będzie można oglądać do 28 lutego 2022 w godzinach otwarcia placówki.

PRZEJŚCIE - to opowieść o wewnętrznej przemianie, przejściu z jednego stanu życiowego w inny. Projekt składa się z fotografii, które zostały wykonane na płótnie i papierze za pomocą XIX w. techniki fotograficznej Cyjanotypii.

Sytuacja spowodowana w ostatnim czasie izolacją, dezorientacją, mimo trudności doprowadziła do większej jedności, zespolenia, bliskości. To osobista wypowiedz o podejmowaniu decyzji, zmianach wewnętrznych jak i życiowych - mówi Joanna Borowiec.

Rzeczywistość kryzysu wydaje się być jedną z najbardziej podstawowych ludzkich rzeczywistości. Jakkolwiek, zazwyczaj bolesna, jest ona często błogosławiona ze względu na niezwykły potencjał człowieczeństwa, jaki wyzwala zarówno w tych którzy przez trudne chwile przechodzą, jak i w tych, którzy starają się im w tej drodze pomocnie towarzyszyć. Razem, znaleźliśmy Nowe Znaczenie oparte na silnej więzi i głębokiej miłości.

Joanna Borowiec - Artystka wizualna, fotografka. Absolwentka Europejskiej Akademii Fotografii w Warszawie praca dyplomowa w Pracowni Fotografii Kreacyjnej i Ekspresyjnej pod kierunkiem dr Izabeli Jaroszewskiej.

Brała udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą m.in. Niemczech, Hiszpanii, Singapurze, Kanadzie, Portugali, USA. Jej prace i wywiady publikowano w Magazynach zagranicznych i czasopismach krajowych.

Miłośniczka fotografii analogowej, średnio i wielkoformatowej. Używa historycznych, szlachetnych i alternatywnych procesów fotograficznych. Inspiruje ją egzystencjalizm: człowiek i jego wnętrze, stany emocjonalne, relacje międzyludzkie, relacja do tego co niematerialne, metafizyczne.
W swojej twórczości wykorzystuje również inne media: akwarele, farby olejne, akrylowe oraz kolaż. Realizuje projekty w zakresie instalacji artystycznych, happeningów itp.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Która z inicjatyw nie jest Miejskim Znakiem Kultury Szymona Wróblewskiego?