• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Przegląd Teatrów Amatorskich im. Marka Hermanna Kurtyna 2023 (1 opinia)

Ósmy już Przegląd Teatrów Amatorskich im. Marka Hermanna Kurtyna 2023 organizowany przez Stowarzyszenie Katolickie Centrum Kultury w Gdyni Małym Kacku odbędzie się w dniach 26 listopada - 2 grudnia 2023 r.

Współorganizatorami VIII Kurtyny są Miasto Gdynia oraz Narodowe Centrum Kultury. Projekt "VIII Przegląd Teatrów Amatorskich im. Marka Hermanna KURTYNA w Gdyni Małym Kacku" dofinansowano ze środków z budżetu państwa - ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Partnerem głównym wydarzenia jest Fundacja Alior Banku.

cze 8

sobota, godz. 16.00

Wstęp wolny
VIII Kurtyna cieszy się patronatami honorowym Księdza Arcybiskupa Tadeusza Wojdy SAC Metropolity Gdańskiego, pana Jarosława Sellina Sekretarza Stanu w MKiDN oraz Głównego Konserwatora Zabytków, pana Dariusza Drelicha Wojewody Pomorskiego, pana Wojciecha Szczurka Prezydenta Gdyni, patronatem Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot oraz Związku Piłsudczyków RP.

Patronatem medialnym VIII Kurtynę objęli TVP Kultura, TVP 3 Gdańsk, Radio Gdańsk, Gość Niedzielny oraz Niedziela. Wspiera nas jako partner medialny również Radio Kaszebe.

W tym roku - Kurtyna wpisuje się w obchody roku Aleksandra Fredry i z tej okazji na widzów i uczestników czekają przygotowane przez organizatorów niespodzianki przybliżające jego postać, a przygotowane przy współpracy z "Trupą Józefa" stworzoną przez Muzealników z Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie. Trwa również tematyczny konkurs graficzny współorganizowany przez Gdyńską Bibliotekę.

Kurtyna rozpocznie się w niedzielę, 26 listopada br. Mszą Świętą o godzinie 18:00 pod przewodnictwem ks. bpa Wiesława Szlachetki. Oprawy muzycznej Mszy Świętej podjął się zespół Ad Dei Gloriam. Następnie widzowie obejrzą spektakl otwarcia pt. "Baby i Dezerterzy" w wykonaniu Regionalnego Zespołu Teatralnego im. Józefa Pitoraka z Bukowiny Tatrzańskiej. Artyści z tej formacji teatralnej ostatni raz gościli w Gdyni w 1946 roku.Szesnastu finalistów VIII Kurtyny (wyłonionych z ponad 30 zgłoszeń) to zespoły reprezentujące całą Polskę (Wrocław, Kłodzko, Warszawa, Łapy, Ostróda, Tuchlino, Katowice, Kowale, Gdańsk, Dębice, Chorzów, Rumia, Łódź i Gdynia). Zaprezentują oni swoje spektakle na deskach kurtynowej sceny zbudowanej w kościele pw. Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku. Spektakle, wywiady z ich twórcami oraz inne wydarzenia finałowego tygodnia VIII Kurtyny będą transmitowane również on-line na kanale YouTube Kurtyna Mały Kack Gdynia.

Finałowy tydzień Kurtyny zakończy się 2 grudnia br. o godzinie 15:00. rozdaniem nagród połączonym z koncertem "Musicalowy zawrót głowy" w wykonaniu artystów z Państwowego Policealnego Studium Wokalno-Aktorskiego im. D. Baduszkowej w Gdyni. W tym roku na zwycięzców czekają nagrody o łącznej wartości 20.000 PLN. Wśród nich Złota Kurtyna o wartości 5.000 PLN, ufundowana przez Alicję i Jarosława Biereckich, Srebrna Kurtyna o wartości 3.000 PLN, ufundowana przez Narodowy Instytut Wolności oraz Gdyńska Kurtyna o wartości 3.000 PLN, ufundowana przez Prezydenta Gdyni pana Wojciecha Szczurka.

Opinie (1)

  • bardzo serdecznie polecam wszystkim!

    wczoraj byłem na spektaklach i jestem pozytywnie zaskoczony: profesjonalizmem, strojami, zaangażowaniem i ogólnie poziomem całego przeglądu! czapki z głów dla organizatorów i wszystkich wystepujących

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Wiersz "Zdanie" poety Tadeusza Dąbrowskiego został wyróżniony w amerykańskim: