• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Promocja książki o XIX-wiecznym Gdańsku

6 października o godz. 17.00 zapraszamy na promocję książki Między prowincjonalizmem a nowoczesnością w ramach cyklu "Czwartki w Muzeum Gdańska". Publikacja jest poświęcona dziejom Gdańska i miast w woj. pomorskim w XIX wieku. W czasie spotkania będzie można ją nabyć w promocyjnej cenie.

gru 28

środa, godz. 12:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
Publikacja Między prowincjonalizmem a nowoczesnością. Przeobrażenia Gdańska na tle procesów modernizacyjnych wschodnich prowincji Prus w XIX wieku pod red. Janusza Dargacza i Tomasza Krzemińskiego została wydana przez Muzeum Gdańska i Instytut Historii PAN. To podsumowanie konferencji naukowej, która odbyła się w listopadzie 2019 r. w Ratuszu Głównego Miasta, poświęconej dziejom Gdańska w XIX w., zorganizowanej wspólnie przez Muzeum Gdańska oraz Instytut Historii PAN.

W tomie pokonferencyjnym znalazły się 24 artykuły. W większości dotyczą one Gdańska, jednak zgodnie z założeniami konferencji zalazły się tu również teksty omawiające dziewiętnastowieczne dzieje innych miast, m.in. Poznania, Bydgoszczy, Torunia, Elbląga, a także mniejszych ośrodków regionu pomorskiego.

Podczas spotkania promującego publikację będzie można wysłuchać wykładu dr Zofii Maciakowskiej na temat stanu gdańskich wodociągów i kanalizacji w XIX w., będzie też okazja do rozmów z pozostałymi autorami tomu.

Podczas spotkania będzie można nabyć publikację w promocyjnej cenie 50 zł.

Opinie

Sprawdź się

Przy wejściu do Parku Północnego wita nas rzeźba dżentelmena z cylindrem, siedzącego na kamieniu. Upamiętnia osobę związaną z historią Sopotu. Kto to jest?