stat
Wydarzenie już się odbyło

Promocja książek na temat Marca'68

Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku oraz Politechnika Gdańska zapraszają na promocję książek "Marzec 1968 na Politechnice Gdańskiej oczami uczestników" oraz "Marzec 1968 na Politechnice Gdańskiej w dokumentach".

Spotkanie promocyjne odbędzie się na Politechnice Gdańskiej (ul. G. Narutowicza 11/12, Gmach Główny, Sala 300) 14 marca 2019 r. o godz. 17.00.

Wstęp wolny!

Wydarzenia marcowe w Gdańsku pozostają w cieniu brutalnie stłumionej rewolty grudniowej i zwycięskiego strajku w sierpniu 1980 roku. W 1968 roku centrum protestów w Trójmieście stanowiła Politechnika Gdańska, największa uczelnia na Wybrzeżu. To jej studenci postanowili poprzeć protest swoich rówieśników z Warszawy i wyrazić swój sprzeciw wobec zakłamania prasy i brutalności milicji. Pociągnęli za sobą wielu innych młodych mieszkańców Trójmiasta. Punktem kulminacyjnym gdańskiego Marca okazały się największe w skali kraju zamieszki, do jakich doszło w rejonie Politechniki 15 marca 1968 roku. Uczestniczyło w nich 20 tysięcy osób. 

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

W 1994 doszło w Gdańsku do wypadku autobusu, w którym zginęły 32 osoby. W której dzielnicy doszło do katastrofy?