stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Promocja albumu Chrisa Niedenthala

W niedzielę, 2 czerwca, o godz. 17:00 w Wielkiej Sali Wety Ratusza Głównego Miasta odbędzie się promocja albumu fotograficznego autorstwa fotoreportera Chrisa Niedenthala. Na 240 stronach wydanej przez Muzeum Gdańska publikacji znajduje się ponad 200 fotografii wykonanych w 2018 i 2019 r.

- Gdańsk to symbol historyczny, kolebka polskiej demokracji, a równocześnie wyznacznik zmian w całej wschodniej Europie. To tu rozpoczęła się II Wojna Światowa, tu narodziła się "Solidarność". To tu, dzięki niej nastąpił koniec komunizmu. To także piękne miasto z wielowiekową historią, które nie tylko zachwyca swoimi zabytkami. Gdańsk jest na wskroś nowoczesny i otwarty. Miasto Lecha Wałęsy i wielu wybitnych Polaków. To miasto, w którym w styczniu 2019 r. zginął w zamachu jego wieloletni, wspaniały gospodarz - mówi Chris Niedenthal.

Idea przygotowania albumu pokazującego Gdańsk w 2018 r. to osobista inicjatywa Prezydenta Gdańska śp. Pawła Adamowicza, którą wspólnie zrealizowało miejskie Biuro Prezydenta ds. Kultury oraz Muzeum Gdańska. W ramach projektu "Niedenthal. Gdańsk 2018" powstała także wystawa fotograficzna, którą będzie można zobaczyć do 16 czerwca br. oraz cykl spotkań autorskich i zajęć dla gdańskich seniorek oraz seniorów. W ramach Święta Wolności i Solidarności odbędzie się promocja albumu opracowanego przez cenionego na świecie fotoreportera oraz Leszka Szurkowskiego, który przygotował publikację i wystawę czasową od strony wizualnej.

- Wyrzucam sobie teraz, że w trakcie mojej pracy nad książką nigdy nie pokazałem panu Prezydentowi ani jednej z tych fotografii. Chciałem, żeby była to dla Niego niespodzianka. Jestem Mu niezmiernie wdzięczny, bo obdarzył mnie zaufaniem i dał mi całkowicie wolną rękę. W ostatnich dniach stycznia 2019, kiedy w Muzeum Gdańska odbywał się wernisaż wystawy z moimi fotografiami do tej książki, prezydenta Adamowicza już z nami nie było. A przecież miało być inaczej. Nigdy więc się nie dowiem, czy spodobałaby się Mu ta moja wizja Jego miasta i czy sprostałem Jego oczekiwaniom. Chciałbym, żeby tak było. Ocenę pozostawiam zatem czytelnikom i miłośnikom Gdańska - dodaje znany fotoreporter.

Album fotograficzny ukaże się w nakładzie 1000 egzemplarzy. Ich sprzedaż rozpocznie się na spotkaniu autorskim z Chrisem Niedenthalem w niedzielę, 2 czerwca, o godz. 17:00 w Wielkiej Sali Wety Ratusza Głównego Miasta. Podczas spotkania będzie można zakupić 200 egzemplarzy albumu w promocyjnej cenie 109 zł. Po spotkaniu publikację będzie można zakupić w cenie w Ratuszu Głównego Miasta aż do wyczerpania nakładu w cenie 129,99 zł.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Dwa spektakle Teatru Wybrzeże zarejestrowała Telewizja Polska w ostatnich kilku latach i wyemitowała w TVP Kultura. Jakie?