stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Projekt Miasto: Badacze miasta - spotkanie wolontariuszy

Ruszył wolontariat "Badacze miasta" w ramach Projektu Miasto! Jesteśmy po dwóch spotkaniach z wolontariuszami, na których ustaliliśmy ramy współpracy, terminy spotkań i wybraliśmy tematy, którymi chcemy się zajmować.

Na spotkaniu 23.02 zajęliśmy się kwestiami dotyczącymi przeprowadzania wywiadów. Spojrzeliśmy na wywiad z dwóch perspektyw: badawczej - antropologicznej i dziennikarskiej. Mówiliśmy o tym jak szukać rozmówców, na co zwracać uwagę w trakcie prowadzenia rozmowy i jak je rejestrować.

Udało nam się stworzyć mocną, międzypokoleniową grupę ciekawą miasta i jego mieszkańców. Tematy, które nasi wolontariusze chcą eksplorować to np. życie dzisiejszych gdyńskich rodzin rybackich czy komunikacja w transporcie publicznym i jej znaczenie w codziennym życiu Gdynian.

Na kolejnych spotkaniach zaczniemy już digitalizować zebrane przez wolontariuszy materiały (na ten moment nagrania dźwiękowe) oraz porozmawiamy m.in. o dokumentacjach fotograficznej i filmowej. Mówi prowadząca: Paulina Kobza
"Projekt Miasto: Badacze miasta - wolontariat" - spotkanie dla chętnych udziału w wolontariacie "Projektu Miasto"
Projekt Miasto to interdyscyplinarne przedsięwzięcie, które wymaga wsparcia oraz doświadczenia wielu osób. Ludzi, którzy w różnych miejscach miasta zwrócą uwagę na innych ludzi oraz otoczenie.
Ośrodek Edukacji zaprasza wszystkich, którzy chcą się przyłączyć do naszego projektu. Zadaniem "Badacza miasta" będzie poszukiwanie żywych, teraźniejszych historii, które dzieją się "tu i teraz".

Muzeum Miasta Gdyni oferuje wszystkich "Badaczom" cykl szkoleń oraz spotkań, dzięki którym poszerzą on swoją wiedzę na temat badań społecznych, archiwizacji oraz sposobów rejestracji historii mówionej.

Spotkania odbywają się w każdą 4 sobotę miesiąca od godziny 17:00

Prosimy o przesłanie swoich aplikacji na adres: edukacja@muzeumgdynia.pl
Koordynator: Paulina Kobza

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Kiedy odbył się pierwszy koncert w Państwowej Operze Bałtyckiej?