• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Scena

Wszystkie kategorie
Kalendarza imprez
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Projekt: Matka - spektakl gościnny (2 opinie)

spektakl dramatyczny
kasy:
58 351-01-01
wystawia:
Gdański Teatr Szekspirowski
10
5 ocen
Teatr Kana ze Szczecina
Projekt: Matka
Scenariusz na podstawie tekstów z blogów "Macierzyństwa bez lukru: Bajki (radziecki-termos.blog.pl.), Małgorzaty Dawid-Mróz (manufaktura-radosci.pl), Moniki Grudzień (fjakfrustratka.blogspot.com), Dagmary Klein (la-terra-del-pudding.blogspot.co.uk), Pierwszej Żony (pierwsza-zona.blog.pl), Agnieszki Sujaty (z książki Huśtawka) oraz z blogów: Aleksandry Michalak (matkasanepid.pl), Mamy Rysiowej (krystyno-nie-denerwuj-matki.blog.pl) i innych.

Projekt MATKA to przewrotna, pełna ironii i poczucia humoru opowieść o młodych matkach, odkrywających jasne i "ciemne" strony macierzyństwa, uroki i trudności bycia mamą, opowieść o ich zmaganiach z samym sobą i otaczającym światem, z wyobrażeniami i oczekiwaniami na temat bycia dobrą mamą.

Czy dobra, kochająca mama może sobie pozwolić na chwile słabości? Czy może czuć się bezradna i zagubiona, wściekła i sfrustrowana? Czy ma prawo wyrażać swoje emocje?

Spektakl Projekt MATKA jest adresowany przed wszystkim do kobiet. Dla tych, które doświadczają macierzyństwa może stać się wsparciem i sposobnością do odreagowania trudnych, ukrywanych emocji. Dla tych, które dopiero planują zajście w ciążę może stać się źródłem wiedzy i i mamy nadzieję, zachętą do bycia mamą. Przesłanie naszego spektaklu jest takie - macierzyństwo to doświadczenie ekstremalne, towarzyszą mu bardzo silne stany emocjonalne, od euforii po depresję, ale na pewno warto go doświadczyć. Na spektakl zapraszamy też mężczyzn - partnerów, mężów, ojców a także singli. Mamy nadzieję, że nasz spektakl pozwoli Wam lepiej zrozumieć Wasze obecne i przyszłe partnerki i jeszcze mocniej je pokochać.

W spektaklu Projekt MATKA chcemy się też przyjrzeć temu, jak młode mamy funkcjonują w naszym społeczeństwie. Czy mają przestrzeń i warunki do swobodnego wyrażania siebie i realizacji swoich potrzeb (poruszamy na przykład temat karmienia piersią w miejscu publicznym)? Czy Państwo wspiera je w opiece nad dziećmi i w powrocie do pracy?

"Trójgłos aktorek pierwszorzędnie oddaje prosty fakt, że nie ja jedna jestem taką wariatką, i nie ty jedna jesteś taką wariatką, że jest nas więcej, matek, którym macierzyństwo nie spłynęło z pastelowego obłoczka i nie osiadło na wzruszonym serduszku kołderką z budyniu.", Małgorzata Łukowaiak (zimnoblog)

Adaptacja i reżyseria: Mateusz Przyłęcki

Obsada: Bibianna Chimiak, Marta Giers-Sanecka, Karolina Sabat

Spektakl jest częścią cyklu: "Dziewczynka | Kobieta | Matka" odbywającego się w dniach 25-27 maja w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim, wpisującego się w obchody 100-lecia uzyskania praw wyborczych przez kobiety w Polsce.

Przeczytaj także

Opinie (2)

 • Warto zobaczyć (opinia sprzed 5 lat)

  Płakałam ze śmiechu. Mądry, ciekawy spektakl.

  • 0 0

 • Dodatkowy termin (opinia sprzed 5 lat)

  Będzie jakiś dodatkowy termin??

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery