• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło
PATRONAT

Projekt Konopnicka!

Konopnicka. Konopnicka? Konopnicka! PROJEKT KONOPNICKA to cykl spotkań i warsztatów, podczas których zapoznamy się z autorką Marią Konopnicką i jej twórczością. 

sie 18-21

czwartek - niedziela, godz. 11:00 - 22:00

Sopot
Wstęp wolny
wrz 15-16

czwartek - piątek, godz. 09:00 - 19:00

Wstęp wolny
Znamy ją z Roty, z lektur szkolnych Wiemy, że była jedną z najwybitniejszych pisarek polskich. Jednak kim była naprawdę i kim mogłaby być dziś? Maria Konopnicka została uhonorowana przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej patronką roku 2022. W tym roku przypada 180. rocznica jej urodzin. Nazwisko Konopnicka istnieje w programie szkolnej edukacji, a tym samym w życiu każdego Polaka.
Co dziś kojarzy się nam z jej sylwetką? Czy w ogóle postrzegamy ją jako osobę, czy raczej jako autorkę dzieł, o których z biegiem lat zapominamy? Właśnie dlatego ogłaszamy wielki powrót Marii Konopnickiej.

Przyjdź, poznaj ją i zainspiruj się jej życiem i twórczością! 
Zapraszamy miłośniczki i miłośników literatury, artystów i artystki wszelkich dziedzin sztuki, animatorów i animatorki, młodzież i seniorów, osoby, dla których ta autorka jest ważna i inspirująca oraz tych, dla których jej postać jest intrygująca! Podczas cyklu spotkań, wykładów i warsztatów stworzymy grupę miłośników Marii Konopnickiej.
HARMONOGRAM:
6.07 Salon literacki Konopnickiej wieczór wokół twórczości.

Wsłuchajmy się w Marię. Poczytajmy sobie nawzajem. Przyjdź i przeczytaj ulubiony wiersz lub fragment prozy autorki. Salon dla miłośników, ale też dla tych, co chcą się przekonać do Konopnickiej.

13.07 Wokół biografii, poezji i literatury Konopnickiej wykład poprowadzi prof. Ewa Graczyk.
Zastanowimy się: kim była autorka, kim mogłaby być dziś. W trakcie wydarzenia odbędzie się odczytanie niektórych tekstów autorki biorąc pod uwagę kontekst wykładu.

20.07 Emocje patriotyczne u Konopnickiej, czyli popularna ROTA.
Podczas spotkania warsztatowego zastanowimy się, jakie emocje dziś wzbudza w nas utwór zarówno w warstwie literackiej jak i muzycznej.

27.07 Konopnicka dziś warsztaty interdyscyplinarne / teatralne, muzyczne, graficzne, video. Stworzymy wspólnie krótki pokaz, podczas którego przedstawimy, kim dla nas współcześnie może być Konopnicka. Przyjdź ze swoim talentem lub chęcią uczestnictwa i stwórzmy wspólnie niezwykły świat.

Konopnicka. Konopnicka? Konopnicka!
Proponujemy działania, podczas których odkryjemy autorkę i przekaz zawarty w jej dziełach na nowo. Sprawdzimy jakie wątki z jej twórczości mogą nas zainteresować. Poszukamy mało znanych faktów z jej życia. Przekonamy się czy możliwe jest interpretowanie jej twórczości tak, żeby nie miały znamion szkolnej akademii. Zainicjujemy wielki Powrót Konopnickiej. 
Wszystkie spotkania będą rozpoczynać się o godz. 18:15.
Zapraszamy!

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  5 zł
 • Bilet ulgowy
  0 zł
 • Kontakt
  58 343-46-91
Młodzież - wstęp wolny.
Dorośli - 5 zł za pojedyncze wydarzenie.

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Piotr Jaworski, czyli Tuse, słynie z fotorealistycznych portretów. W Trójmieście znane są jego liczne prace, m.in. portrety upamiętniające sławy, takie jak: