• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Scena

Wszystkie kategorie
Kalendarza imprez

Prezent urodzinowy - spektakl gościnny (3 opinie)

komedia
Bilety
Kup bilet 135
wystawia:
Scena Teatralna NOT
6.1
16 ocen

Wybrane przedstawienie

 • Bilety
  Cena normalna: 135 - 157 zł
  Kup bilet
  lis 16
  Sobota, 16 listopada
  godz. 16:00 19:00
  Lokalizacja
  Scena Teatralna NOT - I piętro
  Gdańsk, Rajska 6
"Prezent urodzinowy" to znakomita farsa z zaskakującymi zwrotami akcji, w reżyserii Jerzego Bończaka.

Akcja sztuki toczy się w londyńskim hotelu, w dwóch apartamentach, pomiędzy którymi znajdują się drzwi, umożliwiające swobodne przechodzenie z jednego pomieszczenia do drugiego.

Po rozstaniu z żoną, chcący przeżyć upojną, zaaranżowaną przez przyjaciela przygodę miłosną, podekscytowany a zarazem zestresowany tym faktem, mężczyzna, urzędnik w średnik wieku zostaje uwikłany w splot nieprawdopodobnych zdarzeń. Gdy szykuje się na upojną noc z kobietą do towarzystwa, okazuje się, że wynajęty apartament hotelowy kryje w sobie wiele tajemnic. Pomimo zapewnień o prywatności, nieco zwariowanego Włocha - boya hotelowego, drzwi dzielące oba apartamenty pozostają otwarte. W tym momencie rozpoczyna się seria niespodzianek płynąca jednocześnie z dwóch części sceny. Kto zatem kryje się za drzwiami pokoju obok ?

Szukająca miłości poprzez agencję matrymonialną młoda, urocza i nieśmiała kobieta, czeka na zaaranżowane spotkanie z idealnym kandydatem na męża. W tym samym czasie niespodziewanie do pokoju puka ponętna małżonka głównego bohatera, która myśli, że spotka się tam z przyjacielem. Zamiast niego, zastaje ekscentrycznego psychologa, rozwodnika, który czeka na dziewczynę z pokoju obok. Nie zdający sobie sprawy z pomyłki nieco neurotyczny mężczyzna zaprasza ją na kolację i szampana. Kobieta przystaje na propozycję.

Każdego z nowo przybyłych gości przyprowadza coraz bardziej zdezorientowany boy, który zamiast wyprostować całą sytuację, postanawia milczeć- zachęcony dużym napiwkiem od jednego z bohaterów, nie wiedząc do końca, w co się pakuje. Jednocześnie każdy z uczestników tego galimatiasu zastanawia się gdzie schować nowoprzybyłych, niechcianych gości?

Pewne jest jedno bohaterowie tej komedii omyłek mają w planach wyjątkowe randki w ciemno. Kiedy zorientują się, że coś tu nie gra i jak zakończy się ten zaskakujący pobyt gości w hotelu? Spektakl jest wystawiany w bardzo nowoczesnej i bogatej scenografii, ważny jest tu każdy detal, trzeba pozostać czujnym do samego końca. Czeka Was wieczór pełen niespodzianek. Przekonajcie się sami.

OBSADA: Lesław Żurek, Radosław Pazura, Dominika Kryszczyńska, Tomasz Schimschiner, Katarzyna Pakosińska.

Twórcy:
Reżyseria: Jerzy Bończak
Przekład: Elżbieta Woźniak
Scenografia: Klaudia Solarz
Kostiumy: Sylwester Krupiński
Opracowanie muzyczne: Marian Szałkowski
Asystent reżysera: Anna Modrzejewska

Opinie (3) 1 zablokowana

 • Inna Obsada - zwrot za bilety!

  Spektakl naprawdę niskich lotów, ale racja, czemu Capitol nie szanuje widza, cały czas wpisana obsada: Lesław Żurek, Radosław Pazura, Dominika Kryszczyńska, Tomasz Schimschiner, Katarzyna Pakosińska, pomimo zgłoszenia teatrowi, że ktoś inny grał. Gdyby nie było tak słabe, walczyłbym o ponowny bilet na taką obsadę jak jest podana w zapowiedzi. Napisałem do teatru o zwrot za bilety, bo jeśli kupuje bilet na konkretną obsadę to taką chcę. Jak kupie bilet na Czerwone Gitary to wg Teatru, bo taką odpowiedz dostałem nie robi, że grają Elektryczne Gitary. Ludzie nie dajcie się oszukiwać teatrom z Warszawy. Naprawde to jest przykre. Każdy kto był może wystąpić o zwrot za bilety, jeśli będzie nas 100 osób - bo chyba chcecie być szanowani, a nie tylko dawać zarobić komuś, kto ma widza w głębokim poszanowaniu. Na stronie powyżej nadal obsada, której na pewno nie zobaczycie, bo zarabiać potrafią, ale rzetelnej informacji wstawić do serwisu nie potrafią. Walczmy o zwrot za bilety !!! Bo to jest karygodne zachowanie.

  • 0 0

 • Widz

  Czemu obsada inna niż grała? Ludzie kupują bilet, myślą, że zobaczą aktora , a tutaj inni ludzie.

  • 0 0

 • Niespodzianka (opinia sprzed 1 roku)

  Że można w teatrze tak niską sztuke zobaczyć. Nigdy nie widziałam słabszej sztuki. Drugą część mogli po prostu wyciąć. Żarty typu chłop się przebrał za babę, facet daje klapsa babce. Może po 3 piwach by mi się podobało. Bez piw, żenujące

  • 2 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery