• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Prezent urodzinowy - spektakl gościnny (1 opinia)

komedia
Bilety
Kup bilet 130
wystawia:
Scena Teatralna NOT
6.6
12 ocen

Najbliższe przedstawienie

 • Bilety
  Cena normalna: 130-140 zł
  Kup bilet
  lis 19
  Niedziela, 19 listopada
  godz. 15:30, 18:30
  Lokalizacja
  Sala Koncertowa Portu Gdynia
  Gdynia, Rotterdamska 9
"Prezent urodzinowy" to znakomita farsa z zaskakującymi zwrotami akcji, w reżyserii Jerzego Bończaka.

Akcja sztuki toczy się w londyńskim hotelu, w dwóch apartamentach, pomiędzy którymi znajdują się drzwi, umożliwiające swobodne przechodzenie z jednego pomieszczenia do drugiego.

Po rozstaniu z żoną, chcący przeżyć upojną, zaaranżowaną przez przyjaciela przygodę miłosną, podekscytowany a zarazem zestresowany tym faktem, mężczyzna, urzędnik w średnik wieku zostaje uwikłany w splot nieprawdopodobnych zdarzeń. Gdy szykuje się na upojną noc z kobietą do towarzystwa, okazuje się, że wynajęty apartament hotelowy kryje w sobie wiele tajemnic. Pomimo zapewnień o prywatności, nieco zwariowanego Włocha - boya hotelowego, drzwi dzielące oba apartamenty pozostają otwarte. W tym momencie rozpoczyna się seria niespodzianek płynąca jednocześnie z dwóch części sceny. Kto zatem kryje się za drzwiami pokoju obok ?

Szukająca miłości poprzez agencję matrymonialną młoda, urocza i nieśmiała kobieta, czeka na zaaranżowane spotkanie z idealnym kandydatem na męża. W tym samym czasie niespodziewanie do pokoju puka ponętna małżonka głównego bohatera, która myśli, że spotka się tam z przyjacielem. Zamiast niego, zastaje ekscentrycznego psychologa, rozwodnika, który czeka na dziewczynę z pokoju obok. Nie zdający sobie sprawy z pomyłki nieco neurotyczny mężczyzna zaprasza ją na kolację i szampana. Kobieta przystaje na propozycję.

Każdego z nowo przybyłych gości przyprowadza coraz bardziej zdezorientowany boy, który zamiast wyprostować całą sytuację, postanawia milczeć- zachęcony dużym napiwkiem od jednego z bohaterów, nie wiedząc do końca, w co się pakuje. Jednocześnie każdy z uczestników tego galimatiasu zastanawia się gdzie schować nowoprzybyłych, niechcianych gości?

Pewne jest jedno bohaterowie tej komedii omyłek mają w planach wyjątkowe randki w ciemno. Kiedy zorientują się, że coś tu nie gra i jak zakończy się ten zaskakujący pobyt gości w hotelu? Spektakl jest wystawiany w bardzo nowoczesnej i bogatej scenografii, ważny jest tu każdy detal, trzeba pozostać czujnym do samego końca. Czeka Was wieczór pełen niespodzianek. Przekonajcie się sami.

OBSADA: Lesław Żurek, Radosław Pazura, Dominika Kryszczyńska, Tomasz Schimschiner, Katarzyna Pakosińska.

Twórcy:
Reżyseria: Jerzy Bończak
Przekład: Elżbieta Woźniak
Scenografia: Klaudia Solarz
Kostiumy: Sylwester Krupiński
Opracowanie muzyczne: Marian Szałkowski
Asystent reżysera: Anna Modrzejewska

Opinie (1)

 • Niespodzianka (opinia sprzed 1 roku)

  Że można w teatrze tak niską sztuke zobaczyć. Nigdy nie widziałam słabszej sztuki. Drugą część mogli po prostu wyciąć. Żarty typu chłop się przebrał za babę, facet daje klapsa babce. Może po 3 piwach by mi się podobało. Bez piw, żenujące

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery