• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Prezent na ostatnią chwilę: otwarty bilet do teatru i kina

Magda Mielke
16 grudnia 2020 (artykuł sprzed 3 lat) 
Najnowszy artykuł na ten temat Co zrobić z choinką po świętach?
Pomimo że trwa czasowe zamknięcie instytucji kultury, teatry i kina oferują bilet-prezent "na przyszłość". W większości miejsc kupimy taki voucher wyłącznie online, ale nieliczni nadal prowadzą tradycyjną sprzedaż w kasie i mają propozycję dla tych, którzy chcieliby wręczyć komuś bilety w eleganckim opakowaniu. Pomimo że trwa czasowe zamknięcie instytucji kultury, teatry i kina oferują bilet-prezent "na przyszłość". W większości miejsc kupimy taki voucher wyłącznie online, ale nieliczni nadal prowadzą tradycyjną sprzedaż w kasie i mają propozycję dla tych, którzy chcieliby wręczyć komuś bilety w eleganckim opakowaniu.

Do świąt zostało już niewiele czasu. To ostatnie chwile, żeby pomyśleć o prezentach. Jednym z ciekawych rozwiązań może być bilet-prezent do teatru lub kina. To nie tylko wartościowy podarunek, ale i możliwość wsparcia teatrów i kin w tym trudnym dla całej kultury czasie. Kasy biletowe w większości instytucji pozostają zamknięte, dlatego sprzedaż biletów, poza kilkoma wyjątkami, prowadzona jest online.Spektakle online w Trójmieście


Czy podarowałe(a)ś kiedyś komuś bilet-prezent?

Bilet-prezent ma wiele zalet. Po pierwsze, obdarowany sam wybiera spektakl, film czy koncert i termin, kiedy chce go obejrzeć, więc nie musimy się martwić, że odbiorca prezentu widział już dany tytuł bądź będzie miał w danym dniu inne plany. W obecnym czasie to również brak zmartwień o to, czy w danym terminie teatry i kina będą mogły już normalnie funkcjonować - czas na realizację takich biletów jest bowiem dość długi, wynosi ok. roku.

Po drugie, nie trzeba się martwić, że prezent okaże się nietrafiony czy niepraktyczny. Podarowujemy możliwość przeżycia niecodziennych emocji, wieczoru pełnego radości bądź wzruszeń.

Po trzecie, nabycie takiego prezentu nie wymaga od nas spędzania długich godzin w galeriach handlowych, stania w kolejkach i podejmowania wielu decyzji. Bilet-prezent można nabyć w łatwy sposób - w tym roku głównie przez internet.

Po czwarte, takie rozwiązanie może okazać się bardzo przydatne w przypadku, gdy robimy prezent osobie, której zbyt dobrze nie znamy.

Po piąte, wspieramy w ten sposób lokalną kulturę, która w 2020 roku zaliczyła duży kryzys. Jeśli dalej ma działać, potrzebna jest każda pomoc.

Zamów świąteczne jedzenie do domu - dużo ofertEleganckie zaproszenia (ważne przez cały 2021 rok) nabyć można w kasie Konsulatu Kultury od poniedziałku do piątku w godz. 8-16. Eleganckie zaproszenia (ważne przez cały 2021 rok) nabyć można w kasie Konsulatu Kultury od poniedziałku do piątku w godz. 8-16.

Bilet do teatruGdyńskie Centrum Kultury: 50, 90 i 140 zł

Prezent w postaci otwartego biletu na spektakle po raz czwarty przygotowało Gdyńskie Centrum Kultury. Ma on formę eleganckiego zaproszenia. Dodatkowym atutem jest promocyjna cena - za dwuosobowe zaproszenie na produkcje Teatru Konsulat ("Cześć, kochanie. Głowacki 3.1", "Konsternacja", "Koszt życia", "Mayday. Run For Your Wife", "Noc Helvera", "Ożenek", "Psiunio" i "Zacznijmy jeszcze raz") zapłacimy 90 zł (normalna cena 100 zł, a w przypadku "Zacznijmy jeszcze raz" można zaoszczędzić 30 zł), na spektakle Bałtyckiego Teatru Różnorodności i W Kaczych Butach ("Marysia ma Rysia", "Pomoc domowa", "Pręcik" oraz "Stara baba. Tragedia antyczna") - 50 zł (normalna cena 60 zł), a na spektakl "Lekko nie będzie" - 140 zł (normalna cena 160 zł). Istnieje możliwość wykorzystania zaproszenia przez jedną osobę na dwa różne spektakle, ale przy pierwszej wizycie należy odebrać bilety na oba tytuły jednocześnie. Zaproszenie należy wykorzystać do 31 grudnia 2021 r., tym samym czas ich realizacji został wydłużony z pół roku do roku.

Bilet nabyć można wyłącznie w kasie (czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8-16). Oferta obowiązuje do wyczerpania biletów-prezentów.

Teatr Muzyczny oferuje vouchery w cenie 140 zł. Teatr Muzyczny oferuje vouchery w cenie 140 zł.
Teatr Muzyczny: 140 zł

Teatr Muzyczny oferuje vouchery, czyli bilety otwarte na dowolny spektakl odbywający się na Dużej Scenie, nie dotyczy to premier, Koncertu Sylwestrowego oraz spektakli gościnnych. Koszt to 140 zł, a pojedynczy voucher odpowiada wymianie na jeden bilet. Można go nabyć na stronie internetowej teatru. Warto zaznaczyć, że czas realizacji voucherów uległ wydłużeniu - wymienić je na bilety można do 31 grudnia 2021 r. Wymiana vouchera na bilet po upływie jego terminu ważności jest niemożliwa (nie ma również możliwości zwrotu pieniędzy).

Zobacz także: Oryginalne prezenty z Trójmiasta z lokalnym akcentem

Bilet-prezent do Teatru Wybrzeże kosztuje w zależności od opcji - 70 lub 110 zł.
Bilet-prezent do Teatru Wybrzeże kosztuje w zależności od opcji - 70 lub 110 zł.
Teatr Wybrzeże: 70 i 110 zł

Bilet-prezent w Teatrze Wybrzeże, jak co roku, można nabyć w dwóch wariantach: w cenie 110 zł dla dwóch osób i 70 zł dla jednej. Osoba obdarowana sama wybiera, kiedy i na jaki spektakl chce go wykorzystać. Tak jak rok temu, bilet jest ważny przez rok od daty zakupu na spektakle Teatru Wybrzeże, nie obowiązuje na spektakle gościnne, specjalne oraz premiery. Bilet można nabyć na stronie internetowej teatru. Po upływie terminu ważności biletu-prezentu można go wykorzystać za dopłatą 11 zł od miejsca.

Karta pełna wrażeń do Teatru Szekspirowskiego pozwala nabyć bilety na wydarzenia organizowane przez GTS niekiedy w bardzo korzystnych cenach. Karta pełna wrażeń do Teatru Szekspirowskiego pozwala nabyć bilety na wydarzenia organizowane przez GTS niekiedy w bardzo korzystnych cenach.
Gdański Teatr Szekspirowski: 50 i 90 zł

W Gdańskim Teatrze Szekspirowskim można kupić kartę upominkową. Karta Pełna Wrażeń jest dostępna w dwóch wariantach cenowych - 90 i 50 zł. Droższy uprawnia do jednorazowej wymiany na dwa bilety, a tańszy do wymiany na jeden bilet na dowolnie wybrane wydarzenie organizowane przez teatr w ciągu roku od momentu zakupu karty. Dzięki tej ofercie można niekiedy sporo zaoszczędzić na cenie biletów.

Specjalne zaproszenie do Teatru Miniatura może się stać znakomitym prezentem również dla małego widza. Specjalne zaproszenie do Teatru Miniatura może się stać znakomitym prezentem również dla małego widza.
Teatr Miniatura: 40, 80, 120 i 160 zł

Wyjątkowe zaproszenie, wzorem ubiegłych lat, oferuje Teatr Miniatura. Wybierając taką opcję samemu, można określić liczbę wejść na przedstawienia teatru - od jednego do czterech w cenach kolejno: 40, 80, 120 i 160 zł. Zaproszenie może więc zostać wykorzystane przez samego obdarowanego, ale może on również zaprosić osobę towarzyszącą. Jest ważne na dowolnie wybrane spektakle z repertuaru Teatru Miniatura, za wyjątkiem premier oraz spektakli gościnnych. Rezerwacji miejsca na wybrany spektakl można dokonać telefonicznie. Należy jednak pilnować terminu ważności tej formy biletu - obowiązuje tu tylko dwumiesięczny okres ważności od daty zakupu.

Czytaj także: Świąteczne książki autorów z Trójmiasta

Opera Bałtycka: 43 i 65 zł

Opera Bałtycka w ramach prezentu proponuje kartę podarunkową albo bilet otwarty, który można nabyć za pośrednictwem portalu Bilety24. Taki bilet występuje w dwóch wariantach: normalny w cenie 65 zł lub specjalny (przysługujący uczniom, doktorantom i studentom oraz rencistom i emerytom) w cenie 43 zł. Można go wymienić na dowolny bilet na spektakl repertuarowy Opery Bałtyckiej z wyjątkiem premier, wydarzeń specjalnych, koncertów sylwestrowych i miejsc w sektorze A. Z kolei karta podarunkowa może być wielokrotnie doładowywana kwotą nie mniejszą niż 50 zł. Uprawnia ona do opłacenia wartości biletu na spektakle. Można ją nabyć wyłącznie w kasie Opery Bałtyckiej.

Kartę podarunkową można nabyć w kasach Filharmonii na Ołowiance. Wystarczy doładować ją za minimum 25 zł, a wybór koncertu pozostawić obdarowanemu.
Kartę podarunkową można nabyć w kasach Filharmonii na Ołowiance. Wystarczy doładować ją za minimum 25 zł, a wybór koncertu pozostawić obdarowanemu.

Bilet na koncertOryginalnym prezentem dla każdego melomana będzie karta Podarunkowa Polskiej Filharmonii Bałtyckiej. Można ją doładować dowolną kwotą od 25 zł wzwyż i korzystać, uczestnicząc w wydarzeniach organizowanych przez Filharmonię. Karta ważna jest przez rok, a środki można doładowywać bez ograniczeń.

Upominek zakupić można bezpośrednio w kasie biletowej Filharmonii oraz zdalnie - w tytule przelewu wystarczy zaznaczyć, że w kwocie przelewu uwzględniono koszty wysyłki karty (9,70 zł) i skontaktować się z kasą biletową w celu podania adresu wysyłki.

Aby wykorzystać voucher, należy zarezerwować miejsca tak jak w przypadku normalnego biletu. Aby wykorzystać voucher, należy zarezerwować miejsca tak jak w przypadku normalnego biletu.

Bilet do kinaDo prezentu pod choinkę można także dorzucić bilet do kina. Taką możliwość stwarza Kino Studyjne GCF. Otwarty bilet na "na później" kosztuje 15 zł, a zakupić można go poprzez stronę internetową. Karnet będzie można wykorzystać do końca sierpnia 2021 r.

Ciekawy pomysł na świąteczne prezenty ma Kino Kameralne Cafe. Przygotowało zestawy zawierające vouchery dla dwóch osób z kieliszkiem wina na dowolny seans oraz karnety na pięć seansów. Voucher kosztuje 50 zł, karnet 80 zł. Oba ważne są bezterminowo. Zapakowane w eleganckie koperty vouchery i karnety można odebrać osobiście po wcześniejszym umówieniu lub otrzymać pocztą (płatność przelewem i koszt wysyłki).

Zobacz także: Podsumowanie Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych

Miejsca

Opinie (21)

 • Lepsza opcja to Golce albo Zenon. Oni przetrwają. Teatry już niekoniecznie

  • 14 2

 • Voucher do zamkniętego...

  ...kina lub teatru - nie no spoko. :) Oczywiście bez gwarancji, że w przyszłym roku zostaną otwarte/nie upadną/będzie wolne miejsce przy ograniczeniu liczby osób/m2.

  • 35 1

 • Żeby obdarowany usłyszał "przepraszamy ale ten typ vouchera nie jest na ten typ filmów i tylko w poniedziałki przed 16-tą"???

  nie, dziękuję.

  • 26 0

 • Bilet

  Jak kino zbankrutuje to na pewno taki bilet się przyda ..

  • 22 1

 • (3)

  ta mam taki z ubiegłego roku! i co ma z nim zrobić jak wszystko jest zamknięte?

  • 23 0

  • A jak otworzą

   A jak otworzą, to zero przyjemności z wyjścia!! Szmata na twarzy, nie możesz siedzieć koło bliskiej osoby itp

   • 1 0

  • u mnie to samo, numery telefonow wylaczone, na email bez odpowiedzi niestety :-(

   • 0 0

  • Tez mam taki i kasa przepadła

   • 0 0

 • Ja czekam na zwrot za operę

  Mają 180 dni.. kredytują się z mojej kasy. Za pół roku te pieniądze będą mniej warte

  • 16 2

 • Ha ha

  Kup i zapłać i tak na prawdę nie wiesz kiedy i czy w ogóle uda się wykorzystać taki bilet bo np kino może okazać się bankrutem

  • 13 0

 • Podarowałam w ubiegłe święta dziadkom karnet do Filharmonii i w związku z brakiem możliwości zrealizowania karnetu, bez problemu przedłużono ważność o kolejny rok. Filharmonia raczej nie upadnie a bilet do kultury po roku posuchy to dobry prezent.

  • 9 4

 • to ryzykowny podarek, ale w tym roku rozdam kilka takich biletów do teatru

  wesprę podupadającą instytucję. Liczę na to, że mimo wszystko jak już "odpalą" te cudowne szczepionki to "pandemia ustanie", a wówczas obostrzenia zostaną zdjęte. Przecież przez pół roku można było chodzić do kina czy teatru.. No, z teatrem było chyba kiepawo.. Fakt, nie załapałam się na żaden spektakl bo albo ograniczenia albo totalny lockdown......................... Trochę mnie to martwi, ale gifty zakupione..

  • 3 4

 • zmuszanie kogoś do wyjścia z domu

  tak widzę zakup biletów bez konsultacji

  • 4 7

1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Pobożni i cnotliwi. Dawni gdańszczanie w zwierciadle sztuki (1 opinia)

(1 opinia)
20 zł
spotkanie, wystawa, warsztaty

Kultura ludowa Pomorza Gdańskiego

wystawa

Wystawa "Kajko, Kokosz i inni"

wystawa

Sprawdź się

Sprawdź się

Skąd według legendy wzięła się nazwa ulicy Żabi Kruk?

 

Najczęściej czytane