• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Premiera książki Tomasza Gawińskiego "Znani i (Nie) Zapomniani"

30 maja, w przepięknie położonej przy gdyńskiej plaży, restauracji "Del Mar", o godzinie 18.00 odbędzie się premiera, a jak mówią miejscowi, wodowanie tej książki. Będzie nieco wspomnień, trochę opowieści o warsztacie, trochę o ludziach, z którymi redaktor Tomasz Gawiński się spotykał. Imprezę, która będzie także benefisem 36 lat pracy dziennikarskiej red. Gawińskiego, poprowadzi Krzysztof Skiba, a po jej zakończeniu możliwe będzie nabycie książki wraz z autografem autora.

lip 1

piątek, godz. 17:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
Cykl "Szukamy ciągu dalszego" wszedł w wiek dojrzały. Minęło już bowiem ponad 18 lat, kiedy pierwszy tekst z tego cyklu ukazał się na łamach Tygodnika ANGORA. Był kwiecień 2004 roku. Od tego czasu autor Tomasz Gawiński napisał blisko 1100 tekstów, opisał historię ludzi, wydarzeń, firm, zjawisk... Polski.

Trochę pod wpływem własnych przemyśleń, a także innych osób, a trochę, aby z dokumentować swoją pracę w jednym miejscu dziennikarz uznał, iż warto zgromadzić niektóre z powstałych artykułów w książce. Trwało to trochę czasu, ale owocem tego stała się pozycja zatytułowana "Znani i (Nie) Zapomniani - Szukamy ciągu dalszego", która już za chwilę ukaże się na rynku. Jej przygotowaniem i wydrukowaniem zajęło się Wydawnictwo literackie Bernardinum w Pelplinie, a duże wsparcie okazali, trójmiejski adwokat, wielki miłośnik kultury, mecenas Tomasz Kopoczyński i pomorski biznesmen Józef Poltrok.

Serdecznie zapraszamy nie tylko wiernych Czytelników cyklu, ale wszystkich miłośników naszego Tygodnika, a także tych, którzy ciekawi są opowieści o tych, którzy kiedyś brylowali na pierwszych stronach gazet i w świetle jupiterów, na salonach, a dziś nieco, albo całkowicie zniknęli, skryli się w cieniu i robią zupełnie coś innego.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Kto napisał książkę zainspirowaną życiem w falowcu?

 

Najczęściej czytane