stat
Wydarzenie już się odbyło

Preludium do delirium? #1| Slam Poetycki (1 opinia)

Superslamer musi pokonać swojego odwiecznego wroga, który niepodzielnie chce władać sceną. To groźny przeciwnik o wielu imionach. Jedni mówią o nim lęk i trema, inni, że to strach przed nieskrępowaną, żywą ekspresją, wstyd czy myślenie schematami, rutyna codzienności.

Slam Poetycki

mar 11

środa, godz. 19:00 - 22:00

Sopot,
Wstęp wolny

Slam w Blokowisku

kwi 18

sobota, godz. 19:00 - 22:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
Sopot niczym polskie Gotham potrzebuje swojego bohatera. Tego, który pójdzie w noc i podźwignie ciężar słów i mikrofonu. Kogoś, kto da nam nadzieję, że tego wieczoru to sztuka zwycięży!

Poeci i poetki, improwizatorzy i improwizatorki, miłośnicy freestyle'u i performance'u połączą siły, żeby wyjść naprzeciw nudzie drętwiącej miasto. Po raz pierwszy od sześciu lat spotkają się na sopockiej scenie i zaprezentują własną twórczość przed publiką legendarnego SPATiF-u.

ZASADY

Zawodnicy zmierzą się ze sobą w formule turnieju poetycko-improwizatorskiego, popularnie nazywanego slamem poetyckim. Na drodze losowania autorzy będą zestawiani w pary, by rywalizować o to, kto z danej dwójki przejdzie do następnej rundy.

Na każdym etapie turnieju poecie-performerowi przysługują trzy minuty na przedstawienie własnej, nienagradzanej dotąd twórczości. Po zakończeniu występu publiczność poprzez głosowanie wybiera lepszą prezentację, decydując tym samym, kto przejdzie dalej. Procedura jest powtarzana do czasu, aż zostanie wyłoniony ostateczny zwycięzca.

Zalecamy przygotowanie minimum 5-7 tekstów w razie ewentualnych dogrywek.


SKĄD TO SIĘ WZIĘŁO?

Formuła tego typu turniejów została zapoczątkowana przez Marca Kelly'ego Smitha, robotnika i poetę z Chicago, który 1984 roku zorganizował serię odczytów poezji w jazz-klubie The Get-Me-High Lounge. Dzięki zdobytym doświadczeniom dwa lata później Marc zorganizował pierwszy w historii slam poetycki w klubie Green Mill.

Turnieje szybko zyskały na popularności w Nowym Jorku, San Francisco i w Fairbanks w stanie Alaska. W ciągu kolejnych lat zjawisko rozprzestrzeniło się na całe Stany Zjednoczone, z czasem docierając także do krajów Europy. W Polsce po raz pierwszy slamerzy zmierzyli się ze sobą w 2003 roku w warszawskiej Starej Prochowni, zapoczątkowując tradycję trwającą do dzisiaj.

NAGRODA

Łączna pula nagród to 400 złotych + drobne nagrody rzeczowe.

I miejsce 300zł + niezwykła statuetka Sopockiej Mewy Poezji
II miejsce 100zł

Dodatkowo!
Zaplanowana jest również trzecia nagroda-niespodzianka. Zostanie ona wręczona twórcy, któremu koniec końców nie udało się dojść do finału (może nawet odpadł w pierwszej rundzie), ale mimo to wywarł na widowni ogromne wrażenie! Wybór tajemniczego Slamera-Jokera, zostanie przeprowadzony drogą anonimowego głosowania na wcześniej przygotowanych kartach.

PODSUMOWANIE

Co: turniej poetycko-improwizatorski
Kiedy: 11 grudnia (środa)
O której: start godz. 19:00
Gdzie: SPATiF, ul. Bohaterów Monte Cassino 54, Sopot.

Przybywajcie tłumnie!

Spotkanie poprowadzą dla Was: Zuzanna Tomaszewska i Przemysław Szczygieł.

Opinie (1)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

W którym polskim mieście oficjalnie zainaugurowano obchody polskiej prezydencji w Unii Europejskiej w 2011 roku?