• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

PreTekst - spektakl Alpaka albo Grupa Teatralna

Pewien czas temu Grupa Teatralna Alpaka znalazła w Windzie GAK bezpieczną przystań i przestrzeń do realizacji swoich artystycznych poczynań. Zapraszamy na obejrzenie efektów tych działań!

PreTekst to pretekst. Dla nas - żeby robić teatr, dla Was - żeby teatr oglądać i dla Nas Wszystkich - żeby się spotkać i wspólnie spędzić udany wieczór.

Nie chcemy Wam tak od razu zdradzić, czym i o czym jest PreTekst, bez sensu tak wystrzelać się z asów, zanim siądziemy do gry. Zaglądając pod spódnicę tajemnicy, zdradzić możemy, że włożyliśmy w ten projekt lwią część naszych talentów - to sztuka do szpiku nasza. Jak mawiał Cezar: Napisaliśmy, wyreżyserowaliśmy, zagraliśmy. Jasne, że jako artyści, zrobiliśmy to po to, żeby błyszczeć. Ale na Dionizosa! Żeby błyszczeć dla Was!

Bo PreTekst to rozrywkowa i kameralna sztuka. Jest po to, żeby ją oglądać. Jest po to, żeby ją przeżywać. Jest po to, żeby i śmiechnąć, i wzrusznąć. Będzie nam szalenie miło, jeśli dacie się zaprosić do naszego świata, razem z nami zanurzycie się w nocy rozświetlonej pustą stroną edytora tekstu i pozwolicie sobie odkryć, co też się na tej stronie pojawi.

Tutaj powinny być cytaty z zachwyconych krytyków, ale to premiera, więc musimy obejść się smakiem. W zamian przysięgamy uroczyście, z jedną ręką na sercu, drugą uniesioną i trzecią położoną na scenariuszu PreTekstu, że zrobiliśmy wszystko, żebyście mogli spędzić półtorej godziny otuleni świetnym tekstem i aktorstwem na najwyższym poziomie. Na jaki nas stać.

"Alpaka dla Kociaka!" - na nasze spektakle wchodzicie całkowicie za darmo, a to świetna okazja, żeby przy okazji zrobić coś dobrego. Przy wyjściu z sali znajdą Państwo puszkę fundacji "Koty spod Bloku", pomagającej bezdomnym gdańskim sierściuchom. Bardzo prosimy o dołączenie do pomocy - ot, choćby i pół normalnego biletu teatralnego. Każda złotówka zostanie przekazana na fanty, których kociaki potrzebują najbardziej - jedzonka, posłanka i takie malutkie hulajnogi elektryczne. Z góry dziękujemy za dołączenie do akcji!"

Dołącz na Facebooku

Informacja o biletach

Wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy, ilość miejsc ograniczona:
winda@gak.gda.pl
tel. 58 344 77 93

Opinie

Sprawdź się

Co jest najstarszym zabytkiem Sopotu?

 

Najczęściej czytane