• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Praca nad relacją Gospodarz Gość. Warsztaty strategii gościnności

Zapraszamy 15 maja na spotkanie, spacer i dyskusje z Tatianą Dziewanowską i Julią Sokolnicką. Natomiast 16 maja odbędzie się kontynuacja dyskusji oraz praca przed kamerą (dla chętnych) z Julią Sokolnicką.

w każdy wtorek (do 28.05), godz. 18:00

bilety 450 zł

w każdy poniedziałek (do 17.06), godz. 8:30

Gdańsk,
bilety 50 zł
Warsztaty potrwają 2,5 h (każdego dnia). Ilość uczestników w grupie zostanie dostosowana do wymogów panującej sytuacji epidemiologicznej.

Sopot, wyjątkowe miejsce dla każdego mieszkańca, to także licznie odwiedzany przez turystów kurort. W szczególnym, 2021 roku, chcemy zaprosić mieszkanki i mieszkańców na krótkie przygotowanie ciała i psychiki na nadchodzący sezon letni. Aby uzdrowisko było miejscem przyjaznym i gościnnym nie tylko dla odwiedzających, lecz także dla żyjących w nim ludzi.
W trakcie warsztatów z choreografką Tatianą Dziewanowską i rezydentką Art Inkubatora Goyki3 Julią Sokolnicką dowiemy się, jak radzić sobie ze stresem konfrontacji z zachowaniem innych, gdzie w ciele drzemie lęk i jak się nie denerwować na darmo. Porozmawiamy o strategiach gościnności i porządku w przestrzeni publicznej.

Spotkanie z prowadzącymi odbędzie się blisko Monciaka, miejsca letniej mekki i męki.

Drugiego dnia warsztatów, chętnym osobom, artystka Julia Sokolnicka proponuje ćwiczenia przed kamerą.

Zapraszamy do pracy nad pozyskaniem konkretnych narzędzi i opracowaniem strategii radzenia sobie z tym, co trudne w relacji Gospodarz Gość. Idea warsztatów, to efekt badań artystycznych Julii Sokolnickiej w Sopocie, które przeprowadziła w trakcie pobytu na rezydencji Inne Rytmy zorganizowanej przez Goyki3 Art Inkubator w 2020 roku.

Miejsce: okolice turystycznego centrum.

Zgłoszenia na warsztat można wysyłać do 13.05.21 na e-mail: warsztaty@goyki3.pl

Warsztaty przeznaczone są dla osób pełnoletnich.

Uczestniczkom i Uczestnikom warsztatów oferujemy:
poznanie praktycznych sposobów na wyciszenie i łagodzenie napięcia
przećwiczenie sposobów bezstresowego reagowania w niekomfortowej sytuacji
krótki trening mowy ciała i ćwiczenia z mimikry, wzmacniający poczucie panowania nad ciałem i odwagi do działania
pracę z osobistą narracją: opowieścią i odgrywaniem opowieści ciałem
krótkie omówienie teoretycznych zagadnień obserwacji i mowy ciała.
Warsztaty dotyczyć będą radzenia sobie ze stresem, strategii reakcji wobec zachowań agresywnych oraz praktyk ruchowych w pracy z kamerą bazujących na ćwiczeniach z mimikry i pracy z empatią (język ciała).

Cały program warsztatów odbędzie się z zachowaniem rygorystycznych norm sanitarnych.

Warsztaty poprowadzą:

Tatiana Dziewanowska tancerka, choreografka i performerka, a ponadto: edukatorka tańca oraz terapeutka czaszkowo-krzyżowa. Absolwentka Kulturoznawstwa i Pedagogiki na UG oraz Szkoły Muzycznej w Gdańsku. Autorka i współtwórczyni licznych spektakli, performansów oraz akcji site-specific. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałka Województwa Pomorskiego, programu kulturalnego Miasta Gdańska oraz Alternatywnej Akademii Tańca organizowanej przez Art Stations Foundation w Poznaniu.
W swojej praktyce tanecznej i pedagogicznej łączy i stosuje zarówno metody dedykowane rozwijaniu świadomości opartej na anatomicznym i intuicyjnym doświadczaniu swojego ciała, jak i wywodzące się ze Wschodu systemy pracy z energią, oddechem i medytacją. Korzysta m.in. z technik somatycznych, za pomocą których eksploruje kwestie ucieleśniania, poszerzania pola percepcji zmysłowej oraz wrażliwości. Dotychczas prowadziła zajęcia z techniki tańca współczesnego i improwizacji dla młodzieży, dorosłych oraz dla osób z zespołem Downa. W ramach Sopockich Domów Sąsiedzkich w Dwóch Zmianach prowadziła również warsztaty ze świadomości ciała dla seniorów oraz zajęcia sensoryczne dla najmłodszych.
 
 
Julia Sokolnicka artystka urodzona w Warszawie, mieszkająca od wielu lat w Amsterdamie. Studiowała filozofię na Uniwersytecie Warszawskim oraz reżyserię w Warszawie i Katowicach. Ukończyła studia magisterskie z zakresu artistic research in film na Master of Film Nederlands, Akademii Filmowej w Niderlandach. Jej film Side Roads został nagrodzony na festiwialach filmowych w Los Angeles i Mumbaju. Ma doświadczenie w pracy jako reżyserka, kostiumografka, art director i djka, jednak przede wszystkim zajmuje ją artystyczne badanie naukowe.
W swoich pracach, powstających na styku filmu dokumentalnego, eksperymentalnego, performansu i Internetowych memów, opowiada o zbiorowym doświadczeniu, pamięci autobiograficznej i rytuałach codzienności kształtowanych na równi przez historię, przeżycia osobiste jak i przestrzeń publiczną.
Jest badaczką kultury i sztuki, każda jej wizualna praca jest poprzedzona rozpoznaniem tematu poprzez obserwację uczestniczącą, wywiady, pracę z materiałami archiwalnymi.
O jej pracach można powiedzieć, że to zagwozdki i pytania filozoficzne złożone z ruchomych obrazów, dźwięku i aktorów stawiają odbiorcę przed zadaniem wyłuskania własnych pytań i interpretacji. Mnogość form i stylistyk w których działa Julia Sokolnicka jest odzwierciedleniem przekonania artystki, że istnieje wiele różnych rzeczywistości, a każda osoba jest swoistym universum.

Opinie

Sprawdź się

Ośrodek Życia Kulturalnego w Sopocie, przy którym przez wiele lat działała kawiarnia Młody Byron, to: