• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Pozytywność w relacjach z dziećmi - warsztaty dla rodziców

Badania wskazują, że pozytywność poszerza nie tylko horyzonty myślenia, ale czyni nas też otwartymi, twórczymi i wrażliwymi. Dzięki temu w relacjach z dziećmi możemy odnaleźć nowe aspekty i nowe rozwiązania. Hevelianum zaprasza 24 kwietnia o godz. 11:00 wszystkich rodziców na drugie spotkanie warsztatowe w ramach cyklu Przebudzenia - rodzicielstwo w zmiennych czasach, które poprowadzi dr Anna Hildebrandt-Mrozek. Wstęp jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy.

w każdy piątek (do 26.08), godz. 10.00

Gdańsk,
Wstęp wolny
paź 23

niedziela, godz. 11:00, 12:30

Gdańsk,
bilety 30 zł
Kup bilet
Zapisy: www.warsztaty.hevelianum.pl

Świadome i regularne wzmacnianie pozytywności redukuje stres wzmacniając przy tym świadomość doznań. Sprawia, że budujemy naszą odporność psychiczną. Pozytywność daje nam zapasy i energię w trudnym czasie. Dzięki temu możemy odnaleźć poczucie bezpieczeństwa, które zarówno świadomie, jak i nieświadomie przekazujemy dzieciom. Dziś jest to jeden z najważniejszych kapitałów.

W trakcie spotkania zostaną poruszone trzy zakresy tematyczne:
1. Na czym polega model uczuć pozytywnych według Barbary Fredrickson i dlaczego warto go rozwijać?
2. Równowaga w przeżywaniu emocji, jak o nią zadbać?
3. Praktyczne wskazówki rozwijania pozytywności między rodzicami, a dziećmi.

Celem warsztatów jest pozytywne wzmocnienie rodziców w sferze świadomego rodzicielstwa w oparciu o zasoby osobiste. Uruchomienie poczucia sprawczości osobistej rodzica, poczucia sensu i celu, osobistego wzrostu, panowania nad otoczeniem, samoakceptacji oraz rozwijania dobrych relacji z innymi.

Anna Hildebrandt-Mrozek
Doświadczona edukatorka, coach, trenerka oraz doradca nauczycieli, dyrektorów i rodziców w obszarze psychologii pozytywnej i wzmacniania dobrostanu. Naukowiec i praktyk z ponad 20-letnim doświadczeniem w edukacji. Autorka książki Pasja życia - życie z pasją. Rodzicielstwo oraz realizowanego w szkołach programu Happiness at School, którego celem jest poprawa dobrostanu i poczucia szczęścia całego środowiska szkoły. Jej misją jest przekazywanie doświadczenia szczęścia i nauka o tym, jak o szczęściu opowiadać i się go uczyć. Jej specjalizacją jest budowanie poczucia własnej wartości, odkrywanie talentów i mocnych stron, rozwijanie inteligencji emocjonalnej i profilaktyka stresu we współczesnym świecie. Pierwszy w Polsce Chief Happiness Officer w edukacji. Prowadzi własnego bloga MovusMovere.pl.

PRZEBUDZENIA - Rodzicielstwo w zmiennych czasach
Pozytywność w relacjach z dziećmi
24 kwietnia, niedziela, g. 11.00-14.00
Hevelianum. Wozownia Artyleryjska, Sala Haxo 
Zapisy: www.warsztaty.hevelianum.pl

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Pierwszy pokaz filmu "Popiół i diament" odbył się w klubie Żak. A gdzie i w którym roku odbył się drugi?