• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
Wydarzenie aktualne
Warsztaty fotograficzne
PATRONAT

Poza obraz dźwięk. Warsztaty z tworzenia muzyki elektroakustycznej

Zapraszamy młodzież (+16) oraz dorosłych na dwudniowe warsztaty muzyczne z Krzysztofem Topolskim w ramach wystawy pt. Fangor. Poza obraz.

maj 2

czwartek, godz. 17:00

Gdańsk,
bilety 289 zł
lip 13

sobota, godz. 18:00

Gdańsk,
bilety 140 zł
Informacje praktyczne:
- Dzień 1: 05.11.2022 godz. 12:00-16:00
- Dzień 2: 06.11.2022 godz. 12:00-17:00
- Miejsce: Oddział Sztuki Nowoczesnej, Pałac Opatów, ul. Cystersów 18
- Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy: zapisy@mng.gda.pl, +58 301 70 61 w. 216 (w godz. 8.00-16.00)
- Kontakt: Ośrodek Edukacji Muzealnej, Wolontariatu i Współpracy z Publicznością

W trakcie warsztatów zostanie stworzona muzyka elektroakustyczna, stanowiąca muzyczną reinterpretację malarstwa Fangora. W trakcie dwudniowego spotkania wspólnie wyjdziemy poza obraz wykorzystując nowoczesne i tradycyjne środki wyrazu tworząc tym samym akustyczną warstwę wystawy.

Będziemy nagrywać instrumenty oraz przedmioty, zrealizujemy nagrania terenowe, stworzymy, wykreujemy i wygenerujemy warstwę elektroniczną. Nagrane i zaprojektowane dźwięki poddane zostaną podczas pracy warsztatowej edytowaniu, komponowaniu i miksowaniu. Proces produkcji muzycznej oraz elektroakustycznego kształtowania dźwięku doprowadzi do powstania utworu muzycznego bezpośrednio inspirowanego malarstwem. Kompozycja zostanie zaprezentowana podczas pokazu warsztatowego w bezpośrednim towarzystwie obrazów oraz mamy nadzieję wejdzie z nimi w kreatywny dialog.

Uczestnicy są proszeni o przyniesienie swoich laptopów i słuchawek oraz jeśli mają, grają i chcą, o przyniesienie swoich instrumentów akustycznych lub elektronicznych. Nie jest to obligatoryjne ale znacząco wzbogaci działania warsztatowe.

Krzysztof Topolski
Artysta dźwiękowy, perkusista, Autor projektów z dziedziny muzyki i sztuki dźwięku. Zajmuje się field recordingiem, akustyczną ekologią i krajobrazem akustycznym. Tworzy instalacje dźwiękowe. Interesują go poszukiwania w sferze perkusji oraz live electronic, muzyka improwizowana i elektroakustyczna, komponuje przy użyciu komputera. Realizuje projekty poświęcone muzyce współczesnej, akustycznej ekologii i sztuce dźwięku oraz prowadzi warsztaty. Gra w zespole Dead Vistula oraz występuje solo. Ostatnio opublikował albumy Bop oraz Oddech. Był kuratorem projektu edukacji dźwiękowej Ucho w Wodzie czyli działania dźwiękowe na Wyspie Sobieszewskiej, pomysłodawcą i kuratorem festiwalu sztuki dźwięku Soundplay, oraz cyklu warsztatów Dźwiękowiska w CSW Łaźnia w Gdańsku. Jako artysta dźwiękowy i edukator współpracował z najważniejszymi instytucjami kultury w Polsce, koncertował oraz realizował projekty w wielu krajach Europy oraz w USA.

Zrealizował instalację dźwiękową Falowanie w ramach Festiwalu Muzyki Współczesnej Warszawska Jesień oraz uczestniczył w cyklu wystaw dźwiękowych Polish Soundscape. Brał udział w wystawie Ogrody w Narodowej Galerii Sztuki Zachęta. Zrealizował m.in. projekty: Muzeum Dźwięków w Muzeum Narodowym w Krakowie, Baltic Sounds Good w ramach projektu Art Line, Arszyn Emigrant GPS w Muzeum Emigracji w Gdyni, oraz Perspektiven/Perspektywy reinterpretacje utworów ze Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia w Warszawie oraz Studia Muzyki Elektronicznej WDR w Kolonii. Wraz z Mariuszem Warasem stworzyłem instalację Fabryka w CSW Znaki Czasu w Toruniu, a także prezentował utwór Folk Science jako część projektu Pandemonium w AC Institute [Direct Chapel] w Nowym Yorku. Zrealizował projekty nagrań terenowych Arszyn-Emigrant oraz W terenie-Suwalszczyzna. Zrealizował m.in. projekt transmisji dźwięków morza Fale/Waves oraz brał udział w projekcie Radio Total. Był stypendystą Museums Quartier w Wiedniu, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Miasta Gdańska oraz Marszałka Województwa Pomorskiego. Ponadto otrzymał stypendium rezydencyjne Fundacji Wyszehradzkiej w Galerii Skolska 28 w Pradze oraz Fundacji ArtsLink w Nowym Jorku rezydencja w Ohio Sate University School of Music w USA. Przebywał i pracował w ośrodku muzyki elektroakustycznej EMS w Sztokholmie. Uczestniczył w rezydencji w Skalar Center for Sound Art and Experimental Music w Seyðisfjörður, Islandia oraz W788 w Kozielcu. Brał udział w wielu festiwalach m.in: Rawa Blues w Katowicach, Sanatorium Dźwięku w Sokołowsku, Narracje w Gdańsku. CoCArt w Toruniu, Unsound w Krakowie , Line_in : Line_out oraz Wien Modern w Wiedniu, Stimul oraz Echofluxx w Pradze, Sound Around w Kaliningradzie, Jazz and Experimental Music from Poland w Londynie i Istambule, Lublin Jazz Festiwal, Dni Muzyki Nowej oraz NeoArte w Gdańsku, Fab-in w Łodzi Wigrosfera w Suwałkach.
https://arszyn.bandcamp.com
https://soundcloud.com/arszyn
https://krzysztoftopolski.wordpress.com

Projekt dofinansowany ze środków Miasta Gdańska.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    15 zł
  • Bilet ulgowy
    1 - 10 zł
normalny – 15 zł
ulgowy – 10 zł
uczniowie i studenci 7 – 26 lat – 1 zł
bilet rodzinny, do 2 osób dorosłych (rodzice, opiekunowie) i dzieci do 18 lat – 20 zł
bilet grupowy (grupy liczące 10 i więcej osób), cena za 1 os. – 10 zł
bilet 30-dniowy – 20 zł (bilet uprawnia do jednorazowego wstępu na wystawy stałe i czasowe w Muzeum w okresie jednego miesiąca od dnia zakupu biletu)

Opinie

Sprawdź się

Fragment wiersza którego z polskich poetów znajduje się na Pomniku Poległych Stoczniowców?