Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów
Teatr AKT / Polska, Warszawa
Poza czasem

Prezentowany w piątek spektakl Teatru Akt zatytułowany "Poza czasem" to metafora podróży w czasie i przestrzeni, która prowadzi w głąb własnej wyobraźni. Podejmujemy ją nieświadomie każdego dnia, poszukując wartości i dociekając sensu istnienia. Podróżując doświadczamy, poznajemy, pokonujemy słabości, a potem nigdy nie pozostajemy już tacy sami. Zderzają się tu nowe doświadczenia z refleksją nad przemijaniem. Wędrówka poza czasem pozwala spełnić swe marzenia, stać się na chwilę kimś innym. To moment, w którym możemy się zatrzymać i dostrzec drugiego człowieka obok nas. Istotą podróży jest droga, a nie dotarcie do celu.

Fantazyjna opowieść utrzymana jest w malowniczej stylistyce steampunk, łączącej styl retro z fantastyką naukową.

Wykorzystane w spektaklu teatr ruchu, pantomima, taniec i elementy nowego cyrku w połączeniu z muzyką graną na żywo (vocal performance), składają się na ekspresyjne widowisko, prezentujące wszystkie walory twórczości Teatru Akt. Teatru, który wyrósł z tradycji "polskiej szkoły pantomimy", ale szybko zaczął wypracowywać własny, niepowtarzalny język teatralny.

Trudno o jednoznaczne zakwalifikowanie Aktu do którejkolwiek kategorii teatralnej. Bazą wciąż pozostaje dla nich sztuka mimu, gestu, plastycznego obrazu, uzupełniana elementami cyrku i tańca. Absurdalny humor jest niemal znakiem rozpoznawczym spektakli Aktu. Wpisane w poetykę teatru ulicznego działania interaktywne i happeningowe, stały się nieodłączną częścią ich występów i spektakli.

Recenzja Trojmiasto.pl

Po Festiwalu FETA 2019: podsumowanie Po Festiwalu FETA 2019: podsumowanie

Po Festiwalu FETA 2019: podsumowanie (76 opinii)

Festiwal FETA nigdy dotąd nie rozgrywał się na tak dużej przestrzeni. Impreza przez dwa pierwsze...

13 lipca 2019

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery