Spektakl

Poza czasem

Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów
adres:
Gdańsk dolne miasto, Boisko przy ul. jamłżunicza
w ramach wydarzenia:
Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA 2019
ocena:

oceń na 1 oceń na 2 oceń na 3 oceń na 4 oceń na 5

4.5 / 5 (2 głosy)

Teatr AKT / Polska, Warszawa
Poza czasem

Prezentowany w piątek spektakl Teatru Akt zatytułowany "Poza czasem" to metafora podróży w czasie i przestrzeni, która prowadzi w głąb własnej wyobraźni. Podejmujemy ją nieświadomie każdego dnia, poszukując wartości i dociekając sensu istnienia. Podróżując doświadczamy, poznajemy, pokonujemy słabości, a potem nigdy nie pozostajemy już tacy sami. Zderzają się tu nowe doświadczenia z refleksją nad przemijaniem. Wędrówka poza czasem pozwala spełnić swe marzenia, stać się na chwilę kimś innym. To moment, w którym możemy się zatrzymać i dostrzec drugiego człowieka obok nas. Istotą podróży jest droga, a nie dotarcie do celu.

Fantazyjna opowieść utrzymana jest w malowniczej stylistyce steampunk, łączącej styl retro z fantastyką naukową.

Wykorzystane w spektaklu teatr ruchu, pantomima, taniec i elementy nowego cyrku w połączeniu z muzyką graną na żywo (vocal performance), składają się na ekspresyjne widowisko, prezentujące wszystkie walory twórczości Teatru Akt. Teatru, który wyrósł z tradycji "polskiej szkoły pantomimy", ale szybko zaczął wypracowywać własny, niepowtarzalny język teatralny.

Trudno o jednoznaczne zakwalifikowanie Aktu do którejkolwiek kategorii teatralnej. Bazą wciąż pozostaje dla nich sztuka mimu, gestu, plastycznego obrazu, uzupełniana elementami cyrku i tańca. Absurdalny humor jest niemal znakiem rozpoznawczym spektakli Aktu. Wpisane w poetykę teatru ulicznego działania interaktywne i happeningowe, stały się nieodłączną częścią ich występów i spektakli.

Recenzja Trojmiasto.pl

Po Festiwalu FETA 2019: podsumowanie

Festiwal FETA nigdy dotąd nie rozgrywał się na tak dużej przestrzeni. Impreza przez dwa pierwsze dni gościła na terenie Dolnego Miasta i...

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Co w nazwie Teatru Dada von Bzdülöw oznacza człon "dada"?