• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Powarkiwania Drogi Mlecznej w 66. Dyskusyjnym Klubie Teatralnym (1 opinia)

Zapraszamy Państwa na 66. Dyskusyjny Klub Teatralny poświęcony spektaklowi POWARKIWANIA DROGI MLECZNEJ Bonna Parka. Weźmie w nim udział reżyser Adam Orzechowski i zespół aktorski. Spotkanie odbędzie się w środę, 22 lutego o godzinie 20.40 na Scenie Malarnia. Wstęp wolny.

maj 29

środa, godz. 17:00

Gdańsk,
bilety 119 zł
O SPEKTAKLU

POWARKIWANIA DROGI MLECZNEJ
to swoiste political fiction, metakabaret społeczno-polityczny, którego główni bohaterowie wywodzą się z pierwszych stron gazet. Donald Trump, Kim Dzong Un czy Heidi Klum funkcjonują tu na tych samych ontologicznych zasadach - jako produkt autorskiej fantazji Bonna Parka. Z jednej strony jest to drapieżna satyra na światowe status quo, w wymiarze społecznym i politycznym, a z drugiej przejmująca diagnoza niemocy, za którą stoją największe tragedie współczesnego świata.

"W POWARKIWANIACH DROGI MLECZNEJ BONA Parka w reżyserii Adama Orzechowskiego brawurowa fantazja autora spotyka się z równie błyskotliwą realizacją, czego efektem jest 1,5 godzinna inteligentna społeczno-polityczna diagnoza współczesności, skrząca się znakomitymi rolami, sugestywną scenografią i muzyką. To świat à rebours, gdzie melancholia miesza się z chichotem. Wychodzimy z teatru zrelaksowani, jak pasażerowie Titanica tuż przed spotkaniem z górą lodową."

Anna Umięcka, portal gdansk.pl

Bonn Park
POWARKIWANIA DROGI MLECZNEJ
Przekład: Iwona Nowacka
Reżyseria: Adam Orzechowski
Dramaturg: Radosław Paczocha
Scenografia, kostiumy, światło: Magdalena Gajewska
Muzyka: Marcin Nenko
Projekt plakatu: Mirosław Adamczyk

W spektaklu występują: Monika Chomicka-Szymaniak - Alarmujący Kosmita Biolog, Robert Ninkiewicz - Wstrząśnięty Kim Dzong Un, Najwyższy Przywódca, Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej, Grzegorz Gzyl - Otrzeźwiały Donald Trump, Były Prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki, Ewa Jendrzejewska - Rozgniewana Kobieta, Ratująca Demokrację, Agata Woźnicka - Wściekły Bonn Park, z Przyszłości Uwięziony w ciele 11-letniej dziewczynki, Małgorzata Oracz - Tłusta Heidi Klum nie mająca potrzeby, aby się tłumaczyć, ale posiadająca pewną wiedzę, Joanna Kreft-Baka - Maniakalno-Depresyjna Kasandra z Greckiej Mitologii, Wróżka, po prawdopodobnym pobycie w prywatnej klinice ambulatoryjnej, Jerzy Gorzko, Mirosław Krawczyk, Jarosław Tyrański - Dziecko Chore na Raka mające przed sobą już tylko kilka dni życia i ostatnie życzenie, Manuel Neuer może nie, ale po prostu ktoś inny, Wredny Chór Dziecięcy oraz przy fortepianie Tomasz Jocz.

Asystent reżysera: Jerzy Gorzko
Inspicjent: Jerzy Kosiła

Premiera: 9 lipca 2021 roku na Scenie Malarnia
Czas: 1 godzina 30 minut (bez przerw)

Opinie (1)

 • Prosze zmienić PR

  Nie można że strony dowiedzieć się czy są bilety i w jakiej cenie.
  ,a to jest stara informacja o Sylwestrze to skandal

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Ile metrów pod ziemią znajduje się wystawa główna w Muzeum II Wojny Światowej?