• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Potop. Pieśń o końcu świata (2 opinie)

spektakl dramatyczny
kasy:
58 351-15-12
wystawia:
Teatr Gdynia Główna
data premiery:
6 grudnia 2019
czas trwania:
1 godz. 30 min. (bez przerw)
9.0
3 oceny

Najpierw wybucha kosiarka, potem w ziemi tworzą się głębokie leje, a Pani Halina przepowiada potop.


W spektaklu "Potop" Ewy Ignaczak na podstawie książki "Potop. Poemat przewlekły o końcu świata" Salci Hałas opowieść o końcu świata zostaje utkana z zebranych relacji mieszkańców Wzgórza Orlicz-Dreszera, czyli gdyńskiego Pekinu. Ich historia przeniesiona na teatralną scenę zaskakuje autentycznością przeżyć i opisem codzienności podszytej rezygnacją. Pełny realizmu magicznego potop będzie chciał zabrać ze sobą zwyczajne życie mieszkańców, ich ukochane koty i przyjaźń wykraczającą poza definicję słowa "sąsiedzi". Pieśni o końcu świata warto wysłuchać do końca, bo to jedyna szansa na ocalenie historii osiedla, którego już prawie nie ma.

Informacje o twórcach:
Ida Bocian - aktorka, reżyserka, scenarzystka, animatorka kultury. Absolwentka warszawskiej Akademii Teatralnej. Aktorka Teatru Stacja Szamocin, Teatru Stajnia Pegaza, Teatru Off de BICZ oraz Teatru Gdynia Główna. Prezes Fundacji Klinika Kultury, dyrektor i współzałożycielka Teatru Gdynia Główna.

Małgorzata Polakowska - aktorka Teatru Gdynia Główna. Absolwentka Południowobałtyckiej Akademii Teatru Niezależnego (2014) oraz Akademii Teatru Alternatywnego przy Instytucie im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu (2016). W Teatrze Gdynia Główna można ją zobaczyć w spektaklach: "Burmistrz","Od Wesela do Wesela", "Tchórz! ...dważna tragikomedia ", "Bajka o księżniczce Popi i smoku Tarabistraku", " Bajka o bajce. Szczęśliwy koniec". Koordynatorka i animatorka projektów społeczno-kulturalnych w Stowarzyszeniu "FEERIA" i Fundacji "Klinika Kultury".

Jakub Kornacki - absolwent PWST w Krakowie (1997), solista Teatru Muzycznego w Gdyni (do 2008), wykładowca SWA w Gdyni. Autor piosenek, tłumaczeń, książek dla dzieci i dla dorosłych, scenariuszy teatralnych i radiowych. Założyciel i lider zespołu Kanaan. Jego debiutancka powieść dla dzieci, "Ucho w opałach", zapoczątkowała w 2018 r nowe pasmo w Radiu Gdańsk, "Poczytaj mi Radio". Po 10- letniej przerwie powrócił na scenę dramatyczną spektaklem "Tchórz. Odważna tragikomedia" w reżyserii Jacka Bały w Teatrze Gdynia Główna. Zagrał również w "Próbach Józefa K." wg "Procesu" F. Kafki w reż. Ewy Ignaczak.

Ewa Ignaczak - reżyserka teatralna, scenarzystka, animatorka kultury, absolwentka Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie. Założycielka Sceny Teatralnej Żak w Gdańsku, Sceny na Piętrze w Elblągu oraz Teatru Stajnia Pegaza, z którym zrealizowała ponad 40 premier. W 2003 roku założyła Sopocką Scenę Off de BICZ. Pomysłodawczyni i organizatorka licznych projektów teatralnych, polskich jak i zagranicznych. Laureatka wielu festiwali w kraju i zagranicą. Dyrektor i współzałożycielka Teatru Gdynia Główna.

POTOP. PIEŚŃ O KOŃCU ŚWIATA
wg "Potopu" Salci Hałas
SCENARIUSZ I REŻYSERIA: Ewa Ignaczak

OBSADA: Ida Bocian, Małgorzata Polakowska, Jakub Kornacki
ŚWIATŁO: Marzena Chojnowska
TEATR STAJNIA PEGAZA / GDYNIA

Recenzja Trojmiasto.pl

Opinie (2)

 • luna (opinia sprzed 1 roku)

  2019? to nie aktualne

  • 0 0

 • Myślałem, że będzie Babinicz. (opinia sprzed 3 lat)

  Ech.

  • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery