• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Poszerzenie przestrzeni codzienności

W ramach wystawy Poszerzenie przestrzeni codzienności Alicja Bielawska zaprezentuje serię nowych prac, których tematem przewodnim jest wspólnotowość pamięci. Poprzez niedosłowne kształty i złamane kolory prezentowanych obiektów, artystka zwraca uwagę na uniwersalny proces zapamiętywania i doświadczania codzienności. Przedmioty wykonane są z ceramiki, stali i tkaniny, a relacje pomiędzy ich kolorami i wymiarami wypełniają sale wystawowe willi na Goyki 3, na nowo przywołując wrażenie jej domowości.

Wystawa Alicji Bielawskiej jest częścią tegorocznego programu sztuk wizualnych Goyki 3 Art Inkubatora, poświęconego opiece i robieniu rzeczy razem.

Wernisaż: 06.05.22, godzina 19.00
Wystawa: 07.05 - 04.06.2022
Kuratorka: Kasia Sobczak

Program towarzyszący wystawie:
07.05.22, godzina 10:00 - 14:00: warsztaty Osobiste historie przedmiotów prowadzone przez artystkę.
04.06.22, godzina 11:00 oprowadzanie autorsko-kuratorskie po wystawie.

Alicja Bielawska (ur. 1980) absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie Warszawskim i sztuk pięknych na Gerrit Rietveld Academie w Amsterdamie, obecnie doktorantka na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Tworzy rzeźby, instalacje, rysunki, pisze wiersze. Jej prace koncentrują się wokół materialnej sfery codzienności i relacji pomiędzy przedmiotami, wnętrzami a wspomnieniami. Dotyka w nich także kwestii względności percepcji i roli pamięci. Do swoich realizacji wprowadza również elementy choreografii i performansu. W 2015 roku nominowana była do nagrody Spojrzenia 2015 Nagroda Deutsche Bank, współorganizowanej przez Zachętę Narodową Galerię Sztuki w Warszawie, a w 2016 roku do nagrody Paszporty Polityki w kategorii sztuki wizualne. Reprezentowała Polskę na London Design Biennale 2021, razem z grupą architektoniczno-badawczą CENTRALA i kuratorką Aleksandrą Kędziorek. Jej prace były ostatnio pokazywane na wystawach indywidualnych w Muzeum Sztuki w Łodzi, Galerii Studio w Warszawie, Galerii Miejskiej BWA w Bydgoszczy, Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Jakie wydarzenie artystyczne zainaugurowało działanie Ergo Areny na granicy Gdańska i Sopotu?