stat
Impreza już się odbyła

PośpiewajMY

w każdy wtorek (od 08.09 do 29.09.2020), godz. 17:00 - 19:30

Gdańsk,
Wstęp wolny
wrz 9

środa, godz. 17:00 - 20:00

Wstęp wolny
Rozgłos-Pracownia Pieśni i Głosu zaprasza na dwugodzinne warsztaty białego śpiewu. Nasze głosy będą wypełniać wspaniałą przestrzeń Zakładu Kulturalnego w Gdańsku. [/lead]
Śpiew towarzyszy nam od zarania dziejów, jest tak naturalny jak oddychanie. Wspólne śpiewanie pogłębia uczucie jedności, wywołuje niebywałą energię, uspokaja, koi. Zagłębienie się w pieśniach tradycyjnych pozwala przenieść się w przeszłość i poznawać dawne obrzędy Słowian. Śpiew biały jest śpiewem archaicznym polegającym na wydobyciu głosu nazywanego śpiewokrzykiem lub śpiewem tradycyjnym. Ideą warsztatu jest odkrywanie przez uczestników różnorodnych możliwości głosowych oraz nabycie umiejętności śpiewu solo i w grupie.

Zagadnienia poruszane na warsztatach:
- prawidłowy oddech przeponowy
- emisja głosu, różnice w technikach śpiewania, intonacja, impostacja
- nauka tradycyjnych pieśni polskich, ukraińskich, bułgarskich, serbskich
- słuch harmoniczny podczas wykonywania pieśni wielogłosowych charakterystycznych dla pieśni bałkańskich i ukraińskich
- improwizacja głosowa

Uczestnicy:
Warsztaty przeznaczone są dla osób dorosłych, nie wymagane są umiejętności wokalne.

Liczba miejsc ograniczona! Na warsztaty obowiązują zapisy email: rozglos.ppig@gmail.com. Warunkiem uczestnictwa jest dokonanie wpłaty!

O prowadzącej
Joanna Chęcińska-Mystkowsk
a - absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku z fakultetem z wokalu jazzowego u Krystyny Stańko. Ukończyła podyplomowe studia z Etnomuzykologii na Uniwersytecie Warszawskim. Wokalistka, biolog. Były instruktor wokalu w Broadway Musical School oraz Pierwszym Prywatnym Ognisku Muzycznym w Gdyni. Jej podopieczni są laureatami wielu konkursów regionalnych jak i ogólnopolskich. Pasjonatka białego śpiewu. Od wielu lat uczęszcza na różnego rodzaju warsztaty związane z muzyką tradycyjną całego świata. Brała udział między innymi w warsztatach z tradycyjnego śpiewu polskiego, bułgarskiego, ukraińskiego, hinduskiego, macedońskiego a także techniki joik. Ponadto współtworzyła płytę z pieśniami gruzińskimi. Uczyła się między innymi u osób takich jak: Maria Pomianowska, Agata Harz, Dragan Dautkovski, Anoop Mishra, Vladiswar Nadishana, Weronika Grozdew Kołacińska, Tatiana Sopiłka, Adam Strug, Ewa Grochowska. W 2016 była uczestnikiem całorocznych warsztatów śpiewu tradycyjnego prowadzonych przez Ewę Grochowską - Akademia Głosów Tradycji. W 2016 z zespołem AGT wystąpiła na festiwalu Globaltica. Prowadziła warsztaty białego śpiewu organizowane przez Studio Artystyczne Muza, Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdyni, Wejherowskie Centrum Kultury. Na specjalne zaproszenie Gdańskiego Teatru w oknie nagrała dzwonki na telefon inspirowane muzyką ludową będące nagrodą w akcji crowdfundingowej. Pracowała nad realizacją musicalu Bitwa o Broadway wystawianego w Teatrze Muzycznym w Gdyni.

https://link.do/O41Eq
https://link.do/BiApB
https://link.do/6tpbw
https://link.do/RKFs7
https://link.do/2Hx8A

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    90 zł
  • Przedsprzedaż
    70 zł
70 zł płatność przelewem do 23.03.
Po tym terminie koszt wynosi 90 zł.

Opinie

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Sprawdź się

Pierwszą sceną zawodową w Gdyni, wystawiającą spektakle jeszcze przed II wojną światową był: