Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Pory roku

teatr tańca
kasy:
58 344-05-73 w. 117
wystawia:
Klub ŻAK
data premiery:
25 listopada 2012
ocena:
5.0 / 5 (4 głosy)
5.0
Pory roku

Wiosna, lato, jesień, zima. Powrót do mądrości korzeni. Pieśni - te najstarsze, tańce zrodzone z ziemi, ze zboża, z pracy i modlitwy.

Maria Miotk: Szczątki rozmów, zapamiętane obrazy, fragmenty tekstów, stare zdjęcia. Spektakl inspirowany jest kulturą ludową - pieśniami, rytmami, przesądami i tekstami ("Rośliny lecznicze i ich praktyczne zastosowanie", "Kucharka Litewska", "Gawędy o drzewach", "Traktat o łuskaniu fasoli" itd.). Wyciągamy pożółkłe książki po babci i patrzymy czego użyła, jako zakładki. Oglądamy stare kalendarze i filmy. Skupiamy się na słowiańskości, wykorzystujemy modę na powrót ludowszczyzny. Nie zawahamy się użyć sentymentu, polskości i religijności. Pozytywnie, puszczając oko.

Reżyseria: Alina Jurczyszyn, Maria Miotk
Muzyka tradycyjna w opracowaniu: Kamila Bigus, Alina Jurczyszyn, Maciej Sadowski, Michał Zeltman
Choreografia: Maria Miotk
Scenografia: Alina Jurczyszyn, Adam Akerman
Kostiumy: Alina Jurczyszyn
Wizualizacje: Alina Jurczyszyn, Maria Miotk, Michał Zeltman

Wykonanie:
Kamila Bigus, Alina Jurczyszyn, Maria Miotk, Maciej Sadowski, Michał Zeltman

Spektakl zrealizowany w ramach Gdańskiego Festiwalu Tańca oraz w ramach Stypendium Kulturalnego Miasta Gdańska.

-----
Maria Miotk - tancerka. Od 2005 roku tańczy w spektaklach choreografów Sopockiego Teatru Tańca, w marcu 2008 roku debiutowała jako choreograf w spektaklu: Panna młoda rozebrana przez swych kawalerów, jednak... Brała udział w wielu projektach (Heart of Ireland, Cool-Tour, Fabryka Papieru, koncert Tanto Flamenco) i warsztatach w kraju i zagranicą, między innymi u Alicii Marquez, Miguela Vargasa, Teo Barei, Thierrego Vergera, Slavy Krichmarieva i Marcela Leemana.

Alina Jurczyszyn - pieśniarka, członkini Akademii Praktyk Teatralnych Gardzienice, liderka i wokalistka trójmiejskiego zespołu Laboratorium Pieśni, humanistka ze specjalizacją teatrologiczną, uczestniczka warsztatów paramuzycznych Instytutu Jerzego Grotowskiego, Międzynarodowych Warsztatów Śpiewu Archaicznego, projektu Serce Dzwonu (wyprawa przez wsie kajockie, nauka tradycyjnych pieśni z udziałem miejscowych śpiewaczek); aktorka teatrów niezależnych (Gardzienice, Teatr Lustra Strona Druga, Sopocka Scena Off de Bicz), pisarka.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Pod patronatem

Nadchodzące premiery