• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło

Portugalia & fado - moja miłość

W poniedziałek, 12 czerwca, na godz. 17:30 zapraszamy do Biblioteki Wiedzy na Portugalską ucztę z nutą fado!

wrz 28

czwartek, godz. 17:30

Wstęp wolny

w każdy wtorek (do 18.11), godz. 19:00

Gdańsk, Przemyska 21
Wstęp wolny
Będzie to wspaniała prelekcja podróżniczo- muzyczno-poetycka Olgi Dębickiej zakochanej w Portugalii. Bo taka jest dusza Portugalczyków - zaplątana w przepiękne, pełne melancholii pieśni fado i narodowe saudade. Portugalczyk rozkoszuje się smutkiem i jest to smutek gorzko-słodki. Odbędziemy podróż śladami Lisbon Story Wima Wendersa po Alfamie i tramwajem nr 28 po mieście. Będą fragmenty muzyczne pieśni wybranych wykonawców z tłumaczeniami tekstów i poezją Fernando Pessoa. Będzie wspomnienie ikony fado Amalii Rodrigues. Ale przede wszystkim bogate slajdowisko z Lizbony i okolic, Porto i miasteczek na północy, gdzie porto pieści zmysły i najbardziej smakuje w słońcu. Zapraszamy!

Olga Dębicka - dziennikarka, pisarka, podróżniczka. Autorka książek, m.in. najnowszego zbioru 50 reportaży z całego świata "Podróżować znaczy żyć", zbioru reportaży "Fotografie z tłem. Gdańszczanie po 1945 roku" oraz esejów krytyczno-literackich "Dziwka i Madonna. Marka Hłaski widzenie świata". Przez 12 lat związana z portalem Wirtualna Polska. Obecnie, od 18 lat, stały współpracownik National Geographic Polska. Laureatka licznych nagród dziennikarskich i literackich, m.in. Nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich (Polski Pulitzer), wyróżnienie pod patronatem Nowego Dziennika z Nowego Jorku, Grand Press, uhonorowana Golden Pen Top Journalist Award. Prywatnie mama Kosmy, mieszka w Gdyni.

Wydarzenie finansowane w ramach realizacji projektu Budżetu Obywatelskiego Spotkania podróżnicze i spacery po dzielnicy oraz warsztaty dla dzieci w Bibliotece Wiedzy.

Opinie

Sprawdź się

Czy na terenie Gdańska odkryto kiedykolwiek szczątki mamuta?