• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Portrety natury - wernisaż

Wydarzenie w ramach

Letnie, czasowe ekspozycje dedykowane sztuce najnowszej na stałe wpisały się w harmonogram wakacyjnych wydarzeń Sopockiego Dom Aukcyjnego. Tym razem z wielką przyjemnością zapraszamy na wystawę zbiorową "Portrety natury". Do udziału w tym wydarzeniu zaproszeni zostali czterej artyści malarze, których twórczość skupiona jest wokół szeroko rozumianego pejzażu.

14 - 29 maja 2022, godz. 19:30

Wstęp wolny

26 sierpnia - 8 września 2022

Gdańsk,
Wstęp wolny
Rafał Borcz, Tomasz Kołodziejczyk, Robert Motelski i Piotr Szczur stylistycznie różnią się od siebie. Każdy z nich, przez lata pracy twórczej, wypracował własny, indywidualny język artystyczny, lecz tym co z pewnością ich łączy jest pewien bliski stosunek do natury i poszukiwanie w niej inspiracji. W historii malarstwa pejzaż istniał właściwie od zawsze. Jednak dopiero od czasów działalności francuskich impresjonistów usamodzielnił się i przestał być wyłącznie tłem różnego rodzaju scen rodzajowych. Po uzyskaniu swoistej "autonomii" zaczął być szeroko eksplorowany przez malarzy następnych pokoleń, którzy wykorzystywali go do poszukiwań nowych rozwiązań formalnych. Każdy z artystów biorących udział w wystawie również podążył tu własną ścieżką.

PORTRETY NATURY
Borcz - Kołodziejczyk - Motelski - Szczur
Wernisaż 19 lipca, godz. 18
Wystawa połączona ze sprzedażą

19 lipca - 3 sierpnia 2019
Sopocki Dom Aukcyjny | Galeria Modern
Ul. Bohaterów Monte Cassino 43, Sopot
Kontakt: modern@sda.pl lub 739 403 497

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Który spośród legendarnych, często eksploatowanych przez filmowców, średniowiecznych wodzów, stał się inspiracją do budowy Dworu Artusa w Gdańsku?