Patronat

Pora umarłych poetów (6 opinii)

spektakl muzyczny
Kup bilet 35 - 45
kasy:
58 555-22-34
wystawia:
Teatr na Plaży
data premiery:
30 listopada 2019
ocena:
4.0 / 5 (2 głosy)
4.0
 • Cena normalna: 45 zł
  Cena ulgowa: 35 zł
  Kup bilet
  cze 10
  środa, 10 czerwca
  godz. 19:00
  Teatr Na Plaży
  Sopot, al. Franciszka Mamuszki 2
 • Cena normalna: 45 zł
  Cena ulgowa: 35 zł
  Kup bilet
  cze 11
  Czwartek, 11 czerwca
  godz. 18:00
  Teatr Na Plaży
  Sopot, al. Franciszka Mamuszki 2
Teatr na Plaży w Sopocie zaprasza w sobotę 30 listopada 2019 na prapremierę spektaklu muzycznego "Pora umarłych poetów". Będzie to nowa autorska produkcja, zrealizowana na deskach sopockiej sceny, która na stałe trafi do jego repertuaru.

"Pora umarłych poetów" to spektakl z piosenkami Agnieszki Osieckiej, Jeremiego Przybory i Wojciecha Młynarskiego, łączącej formułę koncertu, spektaklu i widowiska multimedialnego. Jego treścią jest spotkanie w zaświatach trójki najwybitniejszych poetów polskiej piosenki, którzy komentując współczesną rzeczywistość, przywołają wspomnienia swojego życia, jednocześnie słuchając i oglądając młodych artystów wykonujących na scenie sopockiego teatru ich najsławniejsze utwory.

Spektakl odbędzie w dwóch przestrzeniach: filmowej oraz realnej. W części filmowej - w zaświatach, w postacie Osieckiej, Przybory i Młynarskiego wcielą się: aktorka Teatru Dramatycznego Agata Wątróbska, aktor filmowy Janusz Chabior oraz wokalista Piotr Zubek. Natomiast w części realnej - na scenie teatru, Ksenia Tchórzko, Adam Hadi i Dominik Rybiałek w towarzystwie zespołu muzycznego zinterpretują piosenki mistrzów.

Całość, na zaproszenie Teatru na Plaży wyreżyserowała Joanna Satanowska, która jest również autorką scenariusza. Zdjęcia do części filmowej realizowane były w różnych miejscach Sopotu: na plaży, dworcu, na Molo, w Państwowej Galerii Sztuki, w klubie Atelier, w Teatrze na Plaży oraz w Warszawie w studiu filmowym i w przestrzeni miejskiej. Za kierownictwo muzyczne, kompozycje i aranże odpowiada Maciej Zakrzewski, m.in. autor muzyki do spektakli Teatru Polskiego we Wrocławiu i krakowskiej Łaźni Nowej. Za kostiumy i scenografię Zuzanna Markiewicz, która pracowała m.in. przy spektaklach Teatro dell'Opera di Roma, Teatru Wielkiego w Łodzi oraz polskich i zagranicznych produkcjach filmowych. Realizatorem zdjęć filmowych jest natomiast Przemysław Jękosz.

"Pora umarłych poetów to nasza największa produkcja, do której przygotowania rozpoczęły się ponad rok temu, a która nie tylko wejdzie na stałe do repertuaru, ale również chcemy z nią pojechać w Polskę, grając ją gościnnie na scenach innych teatrów." - mówi szef sopockiej sceny Michał Grubman.

Spektakl został zrealizowany w ramach nowego pasma tematycznego "Poeci Polskiej Piosenki w Sopocie", którego Michał Grubman jest kuratorem artystycznym, a w ramach którego w planach na przyszły rok są również gościnne spektakle i koncerty poświęcone osobno każdemu z wielkich poetów polskiej piosenki. Na sezon 2020-2021 planowana jest zaś kolejna własna premiera.

W sprzedaży dostępne są bilety zarówno na premierę jak i kolejne grania. Więcej szczegółów: www.teatrnaplazy.pl

Premiera:
30.11.2019, godz. 19.00


Kolejne grania
01.12.2019, godz. 18.00
04.01.2020, godz. 19.00
05.01.2010, godz. 18.00

Bilety: normalny: 45 zł, ulgowy: 35 zł (młodzież, studenci oraz seniorzy)

Spektakl "Pora umarłych poetów" zrealizowano z udziałem finansowym Gminy Miasta Sopotu.

W spektaklu używane jest światło stroboskopowe, laserowe oraz dym.

Recenzja Trojmiasto.pl

Muzyczna petarda - po premierze "Pory umarłych poetów" Muzyczna petarda - po premierze "Pory umarłych poetów"

Muzyczna petarda - po premierze "Pory umarłych poetów" (7 opinii)

Osiecka, Młynarski i Przybora - już same te nazwiska zgromadzone w jednym miejscu mogą służyć za...

1 grudnia 2019

Opinie (6)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery