Spektakl

Pora umarłych poetów

najbliższy spektakl:
4 stycznia 2020
godz. 19:00
inne terminy spektakli »
miejsce:

Teatr Na Plaży

adres:
Sopot, al. Franciszka Mamuszki 2
ceny biletów:
norm. 45 zł , ulg. 35 zł
kasy:
58 555-22-34
data premiery:
30 listopada 2019
ocena:

oceń na 1 oceń na 2 oceń na 3 oceń na 4 oceń na 5

5.0 / 5 (1 głos)

Patronat

Terminy spektakli

4 stycznia 2020 (sobota) godz. 19:00

norm. 45 zł
ulg. 35 zł
Kup bilet

5 stycznia 2020 (niedziela) godz. 18:00

norm. 45 zł
ulg. 35 zł
Kup bilet

6 stycznia 2020 (poniedziałek) godz. 18:00

norm. 45 zł
ulg. 35 zł
Kup bilet

21 lutego 2020 (piątek) godz. 19:00

norm. 45 zł
ulg. 35 zł
Kup bilet

22 lutego 2020 (sobota) godz. 18:00

norm. 45 zł
ulg. 35 zł
Kup bilet

Teatr na Plaży w Sopocie zaprasza w sobotę 30 listopada 2019 na prapremierę spektaklu muzycznego "Pora umarłych poetów". Będzie to nowa autorska produkcja, zrealizowana na deskach sopockiej sceny, która na stałe trafi do jego repertuaru.

"Pora umarłych poetów" to spektakl z piosenkami Agnieszki Osieckiej, Jeremiego Przybory i Wojciecha Młynarskiego, łączącej formułę koncertu, spektaklu i widowiska multimedialnego. Jego treścią jest spotkanie w zaświatach trójki najwybitniejszych poetów polskiej piosenki, którzy komentując współczesną rzeczywistość, przywołają wspomnienia swojego życia, jednocześnie słuchając i oglądając młodych artystów wykonujących na scenie sopockiego teatru ich najsławniejsze utwory.

Spektakl odbędzie w dwóch przestrzeniach: filmowej oraz realnej. W części filmowej - w zaświatach, w postacie Osieckiej, Przybory i Młynarskiego wcielą się: aktorka Teatru Dramatycznego Agata Wątróbska, aktor filmowy Janusz Chabior oraz wokalista Piotr Zubek. Natomiast w części realnej - na scenie teatru, Ksenia Tchórzko, Adam Hadi i Dominik Rybiałek w towarzystwie zespołu muzycznego zinterpretują piosenki mistrzów.

Całość, na zaproszenie Teatru na Plaży wyreżyserowała Joanna Satanowska, która jest również autorką scenariusza. Zdjęcia do części filmowej realizowane były w różnych miejscach Sopotu: na plaży, dworcu, na Molo, w Państwowej Galerii Sztuki, w klubie Atelier, w Teatrze na Plaży oraz w Warszawie w studiu filmowym i w przestrzeni miejskiej. Za kierownictwo muzyczne, kompozycje i aranże odpowiada Maciej Zakrzewski, m.in. autor muzyki do spektakli Teatru Polskiego we Wrocławiu i krakowskiej Łaźni Nowej. Za kostiumy i scenografię Zuzanna Markiewicz, która pracowała m.in. przy spektaklach Teatro dell'Opera di Roma, Teatru Wielkiego w Łodzi oraz polskich i zagranicznych produkcjach filmowych. Realizatorem zdjęć filmowych jest natomiast Przemysław Jękosz.

"Pora umarłych poetów to nasza największa produkcja, do której przygotowania rozpoczęły się ponad rok temu, a która nie tylko wejdzie na stałe do repertuaru, ale również chcemy z nią pojechać w Polskę, grając ją gościnnie na scenach innych teatrów." - mówi szef sopockiej sceny Michał Grubman.

Spektakl został zrealizowany w ramach nowego pasma tematycznego "Poeci Polskiej Piosenki w Sopocie", którego Michał Grubman jest kuratorem artystycznym, a w ramach którego w planach na przyszły rok są również gościnne spektakle i koncerty poświęcone osobno każdemu z wielkich poetów polskiej piosenki. Na sezon 2020-2021 planowana jest zaś kolejna własna premiera.

W sprzedaży dostępne są bilety zarówno na premierę jak i kolejne grania. Więcej szczegółów: www.teatrnaplazy.pl

Premiera:
30.11.2019, godz. 19.00


Kolejne grania
01.12.2019, godz. 18.00
04.01.2020, godz. 19.00
05.01.2010, godz. 18.00

Bilety: normalny: 45 zł, ulgowy: 35 zł (młodzież, studenci oraz seniorzy)

Spektakl "Pora umarłych poetów" zrealizowano z udziałem finansowym Gminy Miasta Sopotu.

Recenzja Trojmiasto.pl

Muzyczna petarda - po premierze "Pory umarłych poetów"

Osiecka, Młynarski i Przybora - już same te nazwiska zgromadzone w jednym miejscu mogą służyć za gwarant - jeśli nie sukcesu, to...

Przeczytaj także

  • Teatralne nowości listopada w Trójmieście
    8 listopada 2019 (2 opinie)

    Sporo teatralnych nowości czeka nas w trójmiejskich teatrach w listopadzie. Składają się na to dwa tygodnie narodowe, przegląd Wybrzeże Sztuki i Festiwal Windowisko oraz cztery premiery,...

Opinie (4)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Najwięcej scen teatralnych w Trójmieście posiada...