• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat

Pop Opera - od Opery do Musicalu

 • sobota, 24 maja 2025, godz. 18:30
 • Lokalizacja
 • Bilety
  170 - 299
  Kup bilet

Najpiękniejsze arie operowe świata oraz największe hity z polskich i amerykańskich musicali. Śpiewa Krzysztof Knapczyk wraz z solistami Teatrów Muzycznych i Operowych, a całość dodatkowo zostanie wzbogacona tanecznie przez naszych artystów i gościa specjalnego!

Zapraszamy na wspaniały koncert, w którym muzyka klasyczna zabrzmi jak największe hity z list przebojów, a hity z list przebojów zaśpiewane zostaną jak wielkie arie operowe! Podczas koncertu "Pop Opera - Od Opery do Musicalu" publiczność będzie mogła wysłuchać m.in.:
O sole mio - pieśń neapolitańska
La donna é mobile z opery Rigoletto (Giuseppe Verdi)
Nessun Dorma z opery Turandot (Giacomo Puccini)
Gdybym był bogaczem z musicalu Skrzypek na dachu
Shallow z filmu A Star is Born w polskiej wersji językowej!
utwór niespodzianka z musicalu Upiór w Operze
Libiamo, ne' lieti caliciz opery La Traviata (Giuseppe Verdi)
Usta milczą dusza śpiewa z operetki Wesoła Wdówka (Franz Lehár)
Torna surriento - pieśń neapolitańska
On my own z musicalu Les Misérables
aria niespodzianka z La Bohème (Giacomo Puccini)
Parla piu piano z filmu Ojciec Chrzestny
When Im 64 z repertuaru The Beatles
You raise me up z repertuaru Josha Grobana

pop - koncerty w Trójmieście


My Way z repertuary Franka Sinatry w polskiej wersji językowej!
Dodatkowo przygotowaliśmy perełki polskiej muzyki z repertuaru m.in. Fryderyk Chopina, Marka Grechuty, a nawet Krzysztofa Krawczyka!

Nie zabraknie również duetów z innymi artystami oraz autorskich utworów Krzysztofa Knapczyka, w tym wzruszających ballad.

Krzysztof Knapczyk - aktor i wokalista (tenor) związany z Teatrem Muzycznym w Łodzi. Członek zespołu Queen Symfonicznie, The Beatles Symfonicznieoraz grupy A Tribute to Il Divo. The 3 Tenors, która występuje w Grecji, zdobywając uznanie fanów z całego świata. Okrzyknięty rodzimym, solowym odpowiednikiem włoskiego trio Il Volo. Należy do grona najzdolniejszych polskich wokalistów młodego pokolenia. Występował m.in. w Grecji, Niemczech (gdzie studiował w Staatliche Hochschule für Musik und Darstellende Kunst Stuttgart) oraz w Stanach Zjednoczonych. Po sukcesach na scenach europejskich powrócił do Polski, gdzie rozpoczął autorską trasę koncertową.

Jego twórczość to muzyka klasyczna śpiewana w nowatorski, oryginalny sposób - z zacięciem popowym i musicalowym. Wprowadza operę "pod strzechy" - odkrywa na nowo siłę najpiękniejszych arii i pieśni operowych świata oraz prezentuje je publiczności w nietypowych, współczesnych, "lekkich" aranżacjach. Według krytyków skutecznie skraca dystans pomiędzy operą, popem i musicalem, swobodnie poruszając się w każdym z tych gatunków i łącząc je w niepowtarzalne, muzyczne układanki.
Swoimi brawurowymi wykonaniami Krzysztof Knapczyk zdobywa uznanie słuchaczy w każdym wieku. Śpiewa po polsku, angielsku, francusku, włosku i rosyjsku. Od 2014 roku realizuje swój autorski projekt muzyczny "Opera na ulicy", z którym odwiedził m.in. Rzym, Amsterdam, Paryż, Nowy Jork, Ateny i Berlin.
mar'25 15

sobota, godz. 18:30

bilety 79 - 249 zł
Kup bilet

Opinie

Sprawdź się

Kiedy "Dar Pomorza" został przekazany Narodowemu Muzeum Morskiemu w Gdańsku?