Spektakl

Pomysłowe mebelki z gąbki - spektakl gościnny

najbliższy spektakl:
9 marca 2019
godz. 19:00
inne terminy spektakli »
miejsce:

Teatr Szekspirowski

adres:
Gdańsk, Wojciecha Bogusławskiego 1 pokaż na mapie
ceny biletów:
norm. 25, 30, 40 zł , ulg. 20, 25, 30 zł
kasy:
58 351-01-01
czas trwania:
1 godz. 20 min. (1 przerwa)
ocena:

oceń na 1 oceń na 2 oceń na 3 oceń na 4 oceń na 5

Patronat

Terminy spektakli

9 marca 2019 (sobota) godz. 19:00

norm. 25, 30, 40 zł
ulg. 20, 25, 30 zł
Kup bilet

Pomysłowe mebelki z gąbki
Spektakl dyplomowy studentów Wydziału Aktorskiego PWSFTViT w Łodzi

POMYSŁOWE MEBELKI Z GĄBKI opowiadają o zdegradowanej społeczności, która traci wiązania i wewnętrzną strukturę. Ludzie nie szanują siebie nawzajem. To spektakl o zbydlęceniu, zidioceniu, które nas wszystkich dotyka, a jednocześnie o tęsknocie za wartościami, które uległy erozji, a których brak powoduje, że jesteśmy w poważnych tarapatach - nie mamy się do czego odnieść, nie mamy możliwości ratunku - mówi Mariusz Grzegorzek, reżyser spektaklu. Wtóruje mu Karol Nowiński, student IV roku Wydziału Aktorskiego - Razem jesteśmy tylko na niby - w wirtualnych grupach na portalach społecznościowych. W spektaklu pokażemy społeczność huculską, która potrafiła zachwycać się sobą, naturą; dla której ważna była jakaś wyższa siła, wyższy porządek. Chcielibyśmy, by ludzie, którzy przyjdą do Teatru się nad tym zastanowili - że warto być razem, ale razem TAK NAPRAWDĘ.

"To gęsta, pulsująca, kolażowa struktura. Dwadzieścia różnych scen. Całość paranoiczna, w poetyce dadaistów, kabareto-horroro-wieczór poetycki. Jest tu groteska, jest poczucie humoru, coś żałosnego, coś poetyckiego i pięknego. [...] A skąd wzięły się POMYSŁOWE MEBELKI Z GĄBKI? - Poczuliśmy rodzaj frustracji życiem społeczno-politycznym, frustracji Polakami jako narodem, którego jesteśmy przecież częścią. Ta frustracja potrzebowała jakiegoś ujścia - jest nim ten spektakl" - mówi reżyser spektaklu.

Reżyseria, dramaturgia, scenografia: Mariusz Grzegorzek
Kostiumy: Tomasz Armada
Opieka muzyczna: Leszek Kołodziejski
Opieka wokalna: Izabela Połońska
Opieka choreograficzna: Mateusz Rzeźniczak

Występują: Izabela Dudziak, Mateusz Grodecki, Faustyna Kazimierska, Karol Nowiński, Piotr Pacek, Anna Paliga, Zuzanna Puławska, Robert Ratuszny, Aleksandra Skraba, Michał Surosz, Ksenia Tchórzko, Filip Warot, Elżbieta Zajko
Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij