Wiadomości

stat

Pomysł na prezent? Otwarte bilety do trójmiejskich teatrów

Karta Pełna Wrażeń to bon towarowy, który można wykorzystać przekraczając nawet o 50 procent wartość bonu (w przypadku bonu za 90 zł). Jest więc bardzo opłacalną formą biletu otwartego, na którego realizację mamy cały rok.
Karta Pełna Wrażeń to bon towarowy, który można wykorzystać przekraczając nawet o 50 procent wartość bonu (w przypadku bonu za 90 zł). Jest więc bardzo opłacalną formą biletu otwartego, na którego realizację mamy cały rok. mat. prasowe

Święta coraz bliżej, a przedświąteczna gorączka dotyczy też prezentów. Jednym z ciekawych rozwiązań na niebanalny prezent jest otwarty bilet lub zaproszenie do teatru, oferowane przez większość trójmiejskich teatrów na eleganckich, ozdobnych drukach. Przyglądamy się szczegółom biletów-prezentów.Wszędzie opcje biletów-prezentów i voucherów do trójmiejskich teatrów nie podlegają zwrotowi ani wymianie na gotówkę. Trzeba także uważać na ich termin ważności. Jedynie Teatr Wybrzeże oferuje spóźnialskim realizację "przeterminowanego" biletu za niewielką dopłatą.

Gdański Teatr Szekspirowski - Karta Pełna Wrażeń (90 lub 50 zł)

Karta Upominkowa GTS - "Karta Pełna Wrażeń" jest bonem towarowym wydawanym na okaziciela, dostępnym w dwóch wariantach cenowych: 90 zł (uprawnia do wymiany na dwa bilety, o ile nominalna wartość biletów nie przekracza 150 proc. ceny Karty, czyli 135 zł) oraz 50 zł (umożliwia wymianę na jeden bilet o ile jego wartość nie jest wyższa niż 135 proc. wartości Karty, to jest maksymalnie 67,5 zł). Już z tej kalkulacji wynika, że korzystanie z "Karty Pełnej Wrażeń" może się opłacać, bo w zależności od wariantu Karty oraz ceny biletu można zaoszczędzić w ten sposób od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Realizacja Karty polega na wymianie na bilety po dokonaniu rezerwacji drogą telefoniczną (tel. 58 3510101), mailową (bow@teatrszekspirowski.pl) lub po zgłoszeniu się do kasy teatru i dotyczy tylko wydarzeń organizowanych przez Teatr Szekspirowski. Nie można jej również dzielić (w opcji na dwa bilety trzeba od razu skorzystać z obu). Karta ważna jest przez rok od momentu zakupu.

- Warto podkreślić, że nasza Karta Pełna Wrażeń obowiązuje na dowolne wydarzenia, ale tylko na te organizowane przez teatr. Zawsze informujemy widzów czy dane wydarzenie do nich należy. Sytuacje, gdy jedynie użyczamy naszej przestrzeni podmiotom zewnętrznym, dotyczą przeważnie koncertów (sporadycznie innych wydarzeń) i łatwo to sprawdzić, ponieważ sprzedaż biletów nie jest wtedy prowadzona przez naszą kasę - uzupełnia Magdalena Hajdysz z Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego.

Gdyńskie Centrum Kultury oferuje Bilet prezent/zaproszenie, które w najkorzystniejszym układzie pozwala zaoszczędzić nawet 30 zł. Można go zrealizować do 30 czerwca 2019 roku.
Gdyńskie Centrum Kultury oferuje Bilet prezent/zaproszenie, które w najkorzystniejszym układzie pozwala zaoszczędzić nawet 30 zł. Można go zrealizować do 30 czerwca 2019 roku. mat. prasowe
Gdyńskie Centrum Kultury - Bilet prezent/zaproszenie (70 lub 40 zł)

GCK proponuje eleganckie zaproszenie. Dużym jego atutem jest promocyjna cena - dwuosobowe zaproszenie na spektakle Teatru Konsulat (większość spektakli) kosztuje 70 zł (normalna cena dwóch biletów to 80 zł, a w przypadku "Zacznijmy jeszcze raz" nawet 100 zł), a na spektakle Bałtyckiego Teatru Różnorodności (dawnej Sceny 138, prowadzonej przez Tomasza Podsiadłego) i W Kaczych Butach (uczestników grupy teatralnej Magdaleny Bochan-Jachimek) jest to 40 zł (cena dwóch biletów w kasie GCK wynosi 50 zł). Istnieje możliwość wykorzystania zaproszenia przez jedną osobę na dwa różne spektakle, ale przy pierwszej wizycie należy odebrać bilety na oba tytuły jednocześnie. Zaproszenie należy wykorzystać do 30 czerwca 2019 r. (po tym okresie jego realizacja nie jest możliwa).

Wymiana Biletu prezentu/zaproszenia na bilety na konkretne wydarzenia należy dokonać najpóźniej na dwa dni przed wybranym spektaklem (nie obowiązuje on jednak na spektakle zamknięte, eventy, wydarzenia specjalne, spektakle wieczoru sylwestrowego, spektakle gościnne).

- Po raz trzeci proponujemy widzom bilet-prezent. Specjalna szata graficzna, wysokiej jakości papier oraz elegancka koperta to nie jedyne plusy tej oferty. Zaproszenie można wykorzystać do końca sezonu teatralnego, a więc 30 czerwca 2019 roku i zakupić je w promocyjnej cenie. I to zdecydowanie najważniejszy punkt oferty. Nasze produkcje teatralne podzieliliśmy na dwie kategorie cenowe, w przypadku tych najdroższych spektakli oszczędność wynosi nawet 30 zł - mówi Piotr Sobierski z Gdyńskiego Centrum Kultury.

Wyjątkowe zaproszenia do Teatru Miniatura pozwalają zaoszczędzić kilka złotych (na przykład na spektaklach granych na Sali Prób lub Dużej Scenie). Na jego realizację mamy 2 miesiące (od zakupu).
Wyjątkowe zaproszenia do Teatru Miniatura pozwalają zaoszczędzić kilka złotych (na przykład na spektaklach granych na Sali Prób lub Dużej Scenie). Na jego realizację mamy 2 miesiące (od zakupu). mat. prasowe
Miejski Teatr Miniatura - Wyjątkowe Zaproszenie (88, 66, 44 lub 22 zł)

Miniatura proponuje swoim widzom Wyjątkowe Zaproszenia. Przy ich zakupie kupujący określa liczbę wejść na przedstawienie. Zaproszenie dostępne jest w czterech wariantach: 22 zł kosztuje bilet do wykorzystania przez jedną osobę na jeden spektakl, 44 zł to z kolei koszt biletu do wykorzystania przez jedną osobę na dwa spektakle lub przez dwie osoby na jeden spektakl. Analogicznie - wersja Wyjątkowego Zaproszenia za 66 zł oznacza możliwość trzykrotnej wizyty na spektaklach jednej osoby lub jednorazową wizytę trzech osób na przedstawieniu. Zaś opcja najdroższa, za 88 zł, umożliwia zobaczenie spektaklu czterem osobom lub cztery wizyty w teatrze jednej osoby. Warto przypomnieć, że korzyść z tej formy zaproszenia dodatkowo może być większa w zależności od sceny, na której grane są spektakle (przykładowo koszt biletu normalnego na Dużą Scenę to 24 zł, a na Salę Prób - 25 zł, więc w przypadku wizyty osób, którym nie przysługują zniżki, można w ten sposób zaoszczędzić kilka złotych).

By skorzystać z zaproszenia należy jedynie wcześniej telefonicznie zarezerwować miejsce na wybrany spektakl. Propozycja ta nie dotyczy premier i spektakli gościnnych. W zależności od życzenia kupującego zaproszenie może być imienne, może mieć formę biletu otwartego do wykorzystania na spektakl z repertuaru Teatru Miniatura lub formę biletu ze wskazaniem konkretnego spektaklu, daty i miejsca. Wyjątkowe Zaproszenie ważne jest dwa miesiące od daty zakupu.

- Wyjątkowe Zaproszenia cieszą się popularnością. Warto z nich korzystać, szczególnie mając na uwadze to, że w niektórych konfiguracjach są bardziej opłacalne niż zakupy biletów w kasie - przyznaje Agnieszka Kochanowska z Teatru Miniatura.

Bilety otwarty Teatru Wybrzeże obowiązuje przez cały rok od momentu zakupu. Kupić go można nie tylko w kasach teatru, ale też np. w Galerii Handlowej Manhattan.
Bilety otwarty Teatru Wybrzeże obowiązuje przez cały rok od momentu zakupu. Kupić go można nie tylko w kasach teatru, ale też np. w Galerii Handlowej Manhattan. fot. Dominik Werner / Teatr Wybrzeże
Teatr Wybrzeże - Bilet Prezent (100 lub 60 zł)

Bilet prezent Teatru Wybrzeże obowiązuje w dwóch wariantach cenowych: 100 zł dla dwóch osób i 60 zł dla jednej osoby. Obdarowany sam wybiera spektakl i czas, w którym chce wykorzystać bilet. Bilet prezent ma formę eleganckiego zaproszenia. Od 3 do 23 grudnia można go nabyć nie tylko w kasach teatru, ale też w punkcie sprzedaży w Galerii Handlowej Manhattan. Na realizację Biletu Prezentu jest tym razem cały rok. Po upływie terminu ważności Biletu można go wykorzystać za dopłatą 11 zł od miejsca.

- Od lat Bilet prezent w okresie świątecznym cieszy się ogromnym powodzeniem. Nasi widzowie i osoby obdarowane doceniają wartość takiego podarunku. Dzięki niemu dostają możliwość przeżycia niecodziennych emocji podczas wybranego przez siebie spektaklu. Może to być wyjście pełne radości bądź wzruszeń. Bilet prezent w formie eleganckiego zaproszenia można zakupić nie tylko w kasach biletowych w Gdańsku i Sopocie, ale również w naszym świątecznym punkcie w Galerii Handlowej Manhattan. Dla zabieganych istnieje także szansa zakupu tego biletu-prezentu w wersji elektronicznej na stronie www.bilety.teatrwybrzeze.pl - mówi Aleksandra Weber z Teatru Wybrzeże.

Bilet-Prezent do Teatru Miejskiego pozwala wybrać się na dowolny spektakl w ciągu trzech miesięcy od daty zakupu.
Bilet-Prezent do Teatru Miejskiego pozwala wybrać się na dowolny spektakl w ciągu trzech miesięcy od daty zakupu. mat. prasowe
Teatr Miejski w Gdyni - Bilet-Prezent (120 lub 60 zł)

W Miejskim także nie trzeba kupować biletu na konkretny termin. Bilet-prezent można zakupić w kasie teatru, tam też wymienić go można na zaproszenie z wyznaczonymi miejscami na wybrany spektakl (trzeba się zgłosić minimum na trzy dni przed wybranym i wcześniej zarezerwowanym przez obdarowanego spektaklem i warto zrobić to szybko, bo część propozycji Miejskiego szybko się wyprzedaje). Po przekroczeniu terminu ważności, nie przysługuje zwrot pieniędzy. Koszt Biletu-prezentu to 60 zł na bilet dla jednej osoby lub 120 zł dla dwóch osób lub dla jednej na dwa spektakle (cena nie obejmuje premier, spektakli Sceny Letniej w Orłowie, spektakli zamknięte oraz propozycji Festiwalu R@Port). Na jego realizację obdarowany ma trzy miesiące od daty zakupu biletu.

- Zasady działania Biletu-prezentu nie zmieniają się. By go nabyć, trzeba stawić się w kasie teatru i skorzystać z opcji Biletu-prezentu za 120 zł, obowiązującego na dwa bilety na jeden spektakl lub na dwie wizyty do teatru dla jednej osoby. W wersji za 60 zł jedna osoba będzie mogła skorzystać z wejścia na wybrane przedstawienie - mówi Iwona Walkusz z Teatru Miejskiego w Gdyni.

Świąteczny Voucher Teatru Gdynia Główna kosztuje 70 zł (w kasie teatru) albo 70 albo 35 zł (w przypadku sprzedaży online). Voucher można zrealizować do końca sezonu, ale zakupić tylko do 21 grudnia.
Świąteczny Voucher Teatru Gdynia Główna kosztuje 70 zł (w kasie teatru) albo 70 albo 35 zł (w przypadku sprzedaży online). Voucher można zrealizować do końca sezonu, ale zakupić tylko do 21 grudnia. mat. prasowe
Teatr Gdynia Główna - Świąteczny Voucher (70 lub 35 zł)

Z kolei Teatr Gdynia Główna proponuje widzom zakup Świątecznego Vouchera. Osoba obdarowana sama wybierze spektakl i czas, w którym zechce go zrealizować. Może go wykorzystać samodzielnie, przychodząc na dwa spektakle, lub jednorazowo wybrać się do teatru z osobą towarzyszącą. Zaproszenie jest ważne do 30 czerwca 2019 roku, a jego cena wynosi 70 zł. Po wyborze pozycji repertuaru należy pamiętać, aby dokonać wcześniejszej rezerwacji. Odbiór zaproszenia możliwy jest wyłącznie w biurze Teatru Gdynia Główna i tylko do 21 grudnia. Zamówienie można składać pod numerami: 58 351 15 12, 600 306 634 lub mailowo: teatr@teatrgdyniaglowna.pl. Bilet voucher można też nabyć online w dwóch wersjach: dla dwóch osób, ważny na jeden wybrany spektakl do 30 czerwca 2019 w cenie 70 zł oraz dla jednej osoby, ważny na jeden wybrany spektakl do 30 czerwca 2019 w cenie 35 zł.


Teatr na Plaży proponuje trzy opcje karnetów karnawałowych: Teatralny (na przegląd Poeci Polskiej Piosenki 25-27 stycznia 2019), koncertowy (na dwa koncerty młodych zdolnych artystek w lutym i marcu) oraz filmowy (na dowolnie wybrane projekcje kina studyjnego w Teatrze na Plaży, ważny przez cały rok).
Teatr na Plaży proponuje trzy opcje karnetów karnawałowych: Teatralny (na przegląd Poeci Polskiej Piosenki 25-27 stycznia 2019), koncertowy (na dwa koncerty młodych zdolnych artystek w lutym i marcu) oraz filmowy (na dowolnie wybrane projekcje kina studyjnego w Teatrze na Plaży, ważny przez cały rok). mat. prasowe
Teatr na Plaży - Karnet Teatralny (85 i 65 zł), Karnet Filmowy (50 zł), Karnet Koncertowy (50 zł)

Nową ofertę proponuje sopocki Teatr na Plaży. Wprowadzono trzy karnety: Teatralny (obejmuje wstęp na "Umer+Wasowski: Tajemnica", czyli koncert Klaudyny Umer z zespołem, która wykona utwory napisane przez Jerzego Wasowskiego, wydarzenie "Osiecka Filmowa", czyli spektakl muzyczny Łódzkiego Teatru Piosenki z piosenkami Agnieszki Osieckiej, które zaistniały w polskich filmach oraz projekcję filmu "Młynarski. Piosenka finałowa", prezentowanych w ramach przeglądu Poeci Polskiej Piosenki (25-27 stycznia). Karnet Normalny kosztuje 85 zł, a ulgowy 65 zł. Z kolei Karnet Filmowy pozwala na wstęp na pięć dowolnie wybranych przez posiadacza karnetu projekcji filmowych w kinie studyjnym Teatru na Plaży (w tym te z cyklu "Film na Kozetce" i "Teatroteka") w cenie 50 zł. Karnet Filmowy obowiązuje cały rok. Z kolei Karnet Koncertowy to propozycja na udział w koncertach dwóch artystek - Marceliny (15 lutego) i  Misi Furtak (1 marca). Koszt karnetu to również 50 zł. Karnety można zamawiać bezpośrednio na stronie www.teatrnaplazy.pl. Ich ilość jest ograniczona.

- W tym roku nasza promocja świąteczna obejmuje przede wszystkim ofertę karnawałową. Karnawał w 2019 roku będzie wyjątkowo długi, zatem przygotowaliśmy różnorodną ofertę dla naszych widzów, w ramach której będzie można wziąć udział w pierwszej edycji naszego nowego pasma tematycznego "Poeci Polskiej Piosenki: Osiecka, Młynarski, Przybora+Wasowski", w koncertach dwóch artystek - Marceliny i Misi Furtak, które przyjadą do Sopotu z premierowym materiałem ze swoich najnowszych płyt, a także wziąć udział w projekcjach nowości kin studyjnych, które właśnie w karnawale będziemy w dużej ilości prezentować, podsumowując miniony sezon filmowy - przyznaje Michał Grubman, szef sopockiego teatru.

Do zakupionych w kasie teatru biletów można otrzymać ozdobne koperty wraz z eleganckim drukiem zaproszenia do Teatru Muzycznego w Gdyni. Od tego sezonu można też kupić voucher do Teatru Muzycznego wartości 140 zł.
Do zakupionych w kasie teatru biletów można otrzymać ozdobne koperty wraz z eleganckim drukiem zaproszenia do Teatru Muzycznego w Gdyni. Od tego sezonu można też kupić voucher do Teatru Muzycznego wartości 140 zł. mat. prasowe
Teatr Muzyczny w Gdyni - Voucher (140 zł)

Swoją ofertę od września ma również Teatr Muzyczny w Gdyni. Można zakupić voucher w cenie 140 zł. Zakup jednego Vouchera odpowiada wymianie na jeden bilet. W celu wykorzystania Vouchera możliwa jest rezerwacja, jeżeli na wybrany termin spektaklu są wolne miejsca, dlatego warto zrobić to jak najszybciej. Rezerwacji dokonać można telefonicznie (w poniedziałki od 9.00 do 15.00 oraz od wtorku do piątku od 9.00 do 17.00) pod nr telefonu 58 6616000 lub 587855900. Trzeba zarezerwować miejsce przynajmniej na siedem dni przed planowanym spektaklem. W przypadku odwołania spektaklu, na który była rezerwacja Vouchera, Teatr Muzyczny zobowiązuje się do zaproponowania biletów na ten sam spektakl w innym terminie. Voucher nie obowiązuje na premiery Teatru Muzycznego, Koncerty Sylwestrowe oraz spektakle gościnne.

- Nasi widzowie moją pełną dowolność w wyborze spektakli, na które chcą wymienić swój voucher, jednak najczęściej decydują się na propozycje Dużej Sceny, co jest dla nich najkorzystniejsze finansowo. Obserwujemy duże zainteresowanie tą ofertą. Oczywiście w dalszym ciągu oferujemy widzom ozdobne koperty, w których zakupione w kasie teatru bilety przepisane mogą zostać na druk zaproszenia - mówi Aleksandra Borowiak z Teatru Muzycznego w Gdyni.

Karta Podarunkowa Opery Bałtyckiej będzie mogła być doładowana dowolną kwotą, a środki na niej zamienione na bilety do opery w przeciągu trwającego sezonie. Ta możliwość czeka widzów Opery Bałtyckiej od stycznia 2019 roku.
Karta Podarunkowa Opery Bałtyckiej będzie mogła być doładowana dowolną kwotą, a środki na niej zamienione na bilety do opery w przeciągu trwającego sezonie. Ta możliwość czeka widzów Opery Bałtyckiej od stycznia 2019 roku. mat. prasowe
Opera Bałtycka - Karta Podarunkowa (dostępna od Nowego Roku)

W Operze Bałtyckiej przed świętami Bożego Narodzenia nie będzie specjalnej oferty prezentowej. Wzorem lat poprzednich chętni mogą kupić bilety i otrzymać ozdobną kopertę, w której będą one elegancko wyglądać. Jednak już od stycznia będzie możliwość nabycia karty podarunkowej, którą będzie można doładować dowolną kwotą i wykorzystać w ciągu bieżącego sezonu (do 30 czerwca 2019 roku).

- Opera Bałtycka pracuje nad kartą podarunkową, która będzie doskonałym prezentem na cały rok. Kartę można będzie doładować dowolną kwotą i wykorzystać we wskazanym czasie - myślimy o przedziałach sezonowych. Karta pojawi się w kasie Opery na początku roku - mówi Katarzyna Gigiewicz z Opery Bałtyckiej.

Opinie (9)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

29

marca

Gdańskie Targi Książki Gdańsk, Filharmonia Bałtycka

30

marca

Stanisława Celińska - Malin... Gdańsk, Filharmonia Bałtycka

04

kwietnia

Koncert poświęcony pamięci ... Gdańsk, Stary Maneż

Rozrywka

Dream Club kończy działalność
Dream Club kończy działalność
Food trucki opanowały parking Stadionu Energa Gdańsk
Udane rozpoczęcie sezonu z barobusami

Kulinaria

Food trucki opanowały parking Stadionu Energa Gdańsk
Udane rozpoczęcie sezonu z barobusami

Planuj z nami tydzień

Planuj tydzień: wiosenne poruszenie
Planuj tydzień: wiosenne poruszenie

Czy wiesz...

Jaki autorski teatr tworzy znany trójmiejski performer Krzysztof "Leon" Dziemaszkiewicz?